Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zakładamy stowarzyszenie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • emes
    Nadszyszkownik Chmielowy
    • 08-2003
    • 4275

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mwa Wyświetlenie odpowiedzi
    Daremne Twe wypociny.
    Nie bądź tak bezczelny, skoro reklamujesz inny portal na browar.biz.

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
      Możesz ten bełkot przełożyć na jakieś konkrety? Kto się zamyka, w jakich kręgach, kto kogo neguje i w jakich działaniach.
      Krzysiu ma rację, podziały tworzą ci, którzy usiłują się ich doszukać, w rzeczywistości one nie istnieją.
      Już prędzej właśnie stowarzyszenie z koncernem jako sponsorem (jak to Marcin_wc napisał - tak jakby McDonald sponsorował Slow Food - bardzo fajne porównanie) stworzy podział na tych, którzy się tym brzydzą i na tych, którzy nie widzą w tym nic złego. Natomiast to też wcale nie przeszkadza we wzajemnym szacunku i współpracy, po prostu każdy człowiek jest inny, ma inne poglady i priorytety. trochę luzu i będzie OK
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • flood
        Senior
        • 06-2008
        • 182

        No nie mogłem się powstrzymać;

        Demotywatory.pl – dowcipnie, ironicznie i prawdziwie o rzeczach niekoniecznie ważnych




        pzdr
        flood

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gesio0
          Nie ma to jak Brackie prosto z kolby. Wyśmienite. Niestety ze względu na to ze przyjechałem samochodem mogłem tylko usta zwilzyć tym cudownym płynem. I tak się zastanawiam czy członkowie PSPD będą mieli jeszcze okazję na degustację tego wspaniałego piwa.
          Doskonałe podsumowanie spotkanie założycielskiego i tego, co o własnym piwie sądzą założyciele.

          Comment

          • darko
            Senior
            • 06-2003
            • 2078

            Chciałbym przypomnieć, że na tym forum każdy wypowiada swoje własne zdanie. Stowarzyszenie nie ma jednego konta na forum.
            A ten, kto nie był w sobotę Cieszynie niewiele wie na temat stowarzyszenia i nie powinien krytykować jego członków i działalności (której de facto nie ma ).

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
              Chciałbym przypomnieć, że na tym forum każdy wypowiada swoje własne zdanie. Stowarzyszenie nie ma jednego konta na forum.
              A ten, kto nie był w sobotę Cieszynie niewiele wie na temat stowarzyszenia i nie powinien krytykować jego członków i działalności (której de facto nie ma ).
              Darko luz. Cokolwiek powiesz lub ktokolwiek z PSPD będzie wykorzystane przeciwko Tobie i PSPD. Trzeba sobie wyrobić dystans do tych przytyków i robić swoje. Niech nasze działania mówią o tym po co powstało PSPD. Kłamstwa należy prostować, ale złośliwe przytyki jedynie ignorować. Nie ma sensu wdawać się w pyskówki.

              W zasadzie powinno to pójść na PW, ale że nie chce mi się tego wysyłać do wszystkich członków i sympatyków PSPD, więc pozwoliłem sobie na publiczne zamieszczenie tej rady.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • wogosz
                Senior
                • 12-2005
                • 1007

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kopyr
                Cokolwiek powiesz lub ktokolwiek z PSPD będzie wykorzystane przeciwko Tobie i PSPD.
                Kopyr, Ty też trochę wyluzuj. Od początku śledzę uważnie tę dyskusję. Wydaje mi się, że nikt nie jest przeciwko stowarzyszeniu i nikt nie będzie przeciwko niemu nic wykorzystywał. Za to niektórzy zwolennicy posunęli się chyba trochę zbyt daleko, jakby chcieli narzucić swoją wolę innym tak, aby stała się ona obowiązującym prawem.
                Ja szczerze życzę Stowarzyszeniu sukcesów i oddanych społeczników do jego działalności. Niestety jak dotąd nie znalazłem odpowiedzi na pytania: do czego potrzebne może być mnie, szaremu domowemu piwowarowi, takie Stowarzyszenie. Czy da mi więcej wiedzy niż Browar.biz, czy Piwo.org, czy potrzeba nam więcej konkursów w kraju niż jest teraz i czy będą lepsze/bardziej prestiżowe/bardziej sprawiedliwe/bardziej fachowe itp? Jeżeli tak, to ile każdego z nas to będzie kosztowało? Tych pytań jest więcej, ale nie chcę powielać napisanej już wielostronicowej dyskusji. Reasumując: jeżeli mam być członkiem stowarzyszenia tylko po to aby móc się pochwalić legitymacją - to nie mam takich ambicji.

                Comment

                • wena
                  Junior
                  • 03-2006
                  • 23

                  WOGOSZ podoba mi się, że piszesz bardzo rozsądnie, bez złośliwości. Ja też miałem i mam nadal wątpliwości na temat działalności Stowarzyszenia - mimo, że jestem w zarządzie uwarzam, że do tego potrzeba czasu i rozsądku. Hasła sztandarowe nie pomogą zwerbować nowych członków bo i po co. Jesteśmy na etapie przygotowania programu działań. Niestety wszystko wymaga czasu. Nawet rejestracja Stowarzyszenia może potrwać 3 miesiące, jeżeli nie będzie jakiś błędów formalnych.

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wogosz Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kopyr, Ty też trochę wyluzuj.
                    Jak cytujesz, to powinieneś zacytować jeszcze mordkę, bo chyba zmienia to nieco ton wypowiedzi.
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                    Darko luz. Cokolwiek powiesz lub ktokolwiek z PSPD będzie wykorzystane przeciwko Tobie i PSPD.
                    Czyż nie?

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wogosz Wyświetlenie odpowiedzi
                    Od początku śledzę uważnie tę dyskusję. Wydaje mi się, że nikt nie jest przeciwko stowarzyszeniu i nikt nie będzie przeciwko niemu nic wykorzystywał.
                    Jak mawia Paweł Janas w Rozmowach w Tłoku - ja to widzę inaczej.
                    Owszem jest kilka osób, które powątpiewają w sensowność stowarzyszania się przez piwowarów w ogóle. Jednak są też tacy, którzy od początku do końca źle życzą PSPD, z racji współpracy z GŻ. Także pozwolę sobie nie zgodzić się z Twoją tezą. Prawda jest taka, że Stowarzyszenie za sprawą tych kilku osób ma bardzo złe publicity. No ale trudno, trzeba z tym żyć i pokazać w praktyce: i sensowność istnienia PSPD i korzyści dla piwowarów z jego istnienia (zarówno dla tych zrzeszonych jak i niezrzeszonych) i to, że można odrzucić uprzedzenia i współpracować z GŻ i że ta współpraca nie będzie polegała na oszukaniu jednych przez drugich.


                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wogosz Wyświetlenie odpowiedzi
                    Za to niektórzy zwolennicy posunęli się chyba trochę zbyt daleko, jakby chcieli narzucić swoją wolę innym tak, aby stała się ona obowiązującym prawem.
                    Diebels wykazał się naiwnością i jak Wieszcz zapragnął zakrzyknąć "Kochajmy się!" a Ty mu jakieś totalitarne zapędy przypisujesz.

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wogosz Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ja szczerze życzę Stowarzyszeniu sukcesów i oddanych społeczników do jego działalności. Niestety jak dotąd nie znalazłem odpowiedzi na pytania: do czego potrzebne może być mnie, szaremu domowemu piwowarowi, takie Stowarzyszenie. Czy da mi więcej wiedzy niż Browar.biz, czy Piwo.org, czy potrzeba nam więcej konkursów w kraju niż jest teraz i czy będą lepsze/bardziej prestiżowe/bardziej sprawiedliwe/bardziej fachowe itp? Jeżeli tak, to ile każdego z nas to będzie kosztowało? Tych pytań jest więcej, ale nie chcę powielać napisanej już wielostronicowej dyskusji. Reasumując: jeżeli mam być członkiem stowarzyszenia tylko po to aby móc się pochwalić legitymacją - to nie mam takich ambicji.
                    Jestem pewien, że odczujesz te pozytywne aspekty, nawet nie posiadając legitymacji i nie wstępując do PSPD.
                    Last edited by kopyr; 01-02-2010, 23:42.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jednak są też tacy, którzy od początku do końca źle życzą PSPD, z racji współpracy z GŻ.
                      Mimo, że być może nie o mnie Ci chodzi - bo daleka jestem od "źle życzenia" - to bądź łaskaw pozwolić ludziom na swój pogląd na sprawę tej współpracy i nie demonizuj tego, bo tylko zaszkodzisz stowarzyszeniu w ten sposób.
                      Last edited by Marusia; 01-02-2010, 23:51.
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                        ... Jednak są też tacy, którzy od początku do końca źle życzą PSPD...
                        Nazwiska, adresy, kontakty. Inaczej pomyślę sobie, że zmyślasz.

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                        ... Prawda jest taka, że Stowarzyszenie za sprawą tych kilku osób ma bardzo złe publicity. ...
                        A niby na czym to polega? Przecież tzw. publikatory jak do tej pory ani jednym słowem nie zająknęły się na temat stowarzyszenia - ani dobrze, ani źle.

                        A ja myślałem, że to będzie tylko makabryczny żart http://picasaweb.google.pl/calykrzys...33962866065698

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                          Mimo, że być może nie o mnie Ci chodzi - bo daleka jestem od "źle życzenia" - to bądź łaskaw pozwolić ludziom na swój pogląd na sprawę tej współpracy i nie demonizuj tego, bo tylko zaszkodzisz stowarzyszeniu w ten sposób.
                          Grozisz mi?

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nazwiska, adresy, kontakty. Inaczej pomyślę sobie, że zmyślasz.
                          Strzeliłbym sobie nie w stopę, a w głowę, gdybym odpowiedział na tę zaczepkę. Nie będę Ci pisał, żebyś przejrzał ten wątek, bo bardzo dobrze wiesz, o co mi chodzi. A nawet jeśli nie, to inni forumowicze widzą czy zmyślam czy nie.

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                          A niby na czym to polega? Przecież tzw. publikatory jak do tej pory ani jednym słowem nie zająknęły się na temat stowarzyszenia - ani dobrze, ani źle.
                          Forum jest jak najbardziej miejscem publicznym.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            Żałosny jesteś. Cienkimi żartami i unikami próbujesz ukryć brak argumentów.

                            Rozczarowany jestem, bo sądziłem, że akurat ciebie stać na merytoryczna dyskusję. Ale bądź spokojny - NIGDY nie wstąpię do tego stowarzyszenia, właśnie dlatego, że tak lekkceważąco i obelżywie odnosicie się do tych, którzy nie wykazują "należytego" entuzjazmu. Przykre, że na samym starcie zdołaliście zniechęcić część środowiska do siebie.

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                              Żałosny jesteś. Cienkimi żartami i unikami próbujesz ukryć brak argumentów.
                              Krzysiu jaki brak argumentów? Na jakie kontrargumenty. Napisałem, że nie ma co bić piany dopóki nie będzie jakichś namacalnych działań PSPD. Trwa status quo, to co było mówione wcześniej jest aktualne. Z jednej i drugiej strony. To co mam bić głową w ścianę i powtarzać wciąż te same argumenty?

                              Ty, Marusia i Wogosz uważacie, że nie ma żadnej nieprzychylnej atmosfery wokół PSPD. No i dobra, możecie tak uważać, ja mam odmienne zdanie. Powiedz mi proszę jakim niby argumentem mógłbym Cie przekonać, że to ja mam rację. Bo chyba nie pisałeś poważnie o nazwiskach i adresach. A może pisałeś, a ja to odebrałem jako żart?

                              Część środowiska a priori założyła, że PSPD to jest Targowica, zdrada ideałów i prostytucja.
                              Prawdą jest, że lepiej było kilka razy zmilczeć. Piszę o sobie, ale zmilczeć powinien też Makaron i artur2. To by jednak znaczyło, że nie chcemy dyskutować, że skreślamy te osoby, które są przeciw. A tak nie jest.

                              Krzysiu Twój tekst, gdzie zacytowałeś Gesia też był poniżej pasa. On napisał, że Brackie prosto z tanku było rewelacyjne. Bo było - smakowało jak domowe. A Ty przypisałeś wszystkim z PSPD, że przedkładają Brackie nad piwo domowe.
                              Wybrano zarząd, sam jako członek stowarzyszenia wiesz, po co i dlaczego i jakie to "frukta" się z tym wiążą, ale pojawiły się komentarze o rozdzielaniu stołków. No i luz nie komentowałem tego, ale nie pisz mi proszę, że w tej dyskusji nikt źle nie życzy stowarzyszeniu i dominującą postawą jest życzliwa obojętność, bo nie jest.

                              A komentarz o mojej żałosności, sprawił mi wielką przykrość.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • Marusia
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 20211

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi

                                Ty, Marusia i Wogosz uważacie, że nie ma żadnej nieprzychylnej atmosfery wokół PSPD.
                                Wcale tak nie uważam, uważam tylko, że gro tej atmosfery powstaje dzięki takim wypowiedziom jak Twoje, czyli właśnie strzelasz stowarzyszeniu w stopę. A Twojego "żartobliwego" skomentowania mojej poprzedniej wypowiedzi to już kompletnie nie rozumiem. Ja staram się zdystansować do tej sprawy, bo nie interesuje mnie to stowarzyszenie z wiadomych względów, ale Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy, że zaczynasz podburzać do nielubienia stowarzyszenia z innych względów? Wyhamuj, chłopie, na spokojnie przeczytaj, co piszesz, bo nie jest wcale śmiesznie.
                                www.warsztatpiwowarski.pl
                                www.festiwaldobregopiwa.pl

                                www.wrowar.com.pl



                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎