Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zakładamy stowarzyszenie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #76
    Ja to zrozumiałam zupełnie inaczej, ale w końcu to Ty najwięcej na ten temat rozmawiałeś. Może w takim razie odkryjesz przed nami sekrety ustaleń, bo rzucając powyższy temat byłeś dość enigmatyczny, nikt właściwie nie wie, od czego się zaczęlo, a ja, jak widać, też wiem nie do końca. Unikniemy dzięki temu niedomówień.
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • Ka_Dar
      Senior
      • 03-2003
      • 248

      #77
      Dwie ostatnie wypowiedzi Marusi są bardzo trafne.
      Krzysiu musisz napisać coś więcej, bo inaczej temat zostanie "zagadany".

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #78
        Temat przeniósł się w inne miejsce. Mnie nie będzie w najbliższą sobotę, więc nie będe kontynuował.

        Comment

        • oryks
          Senior
          • 01-2002
          • 297

          #79
          ?????
          no i wygląda, że się skończyło zanim sie zaczęło.

          Comment

          • pjenknik
            • 08-2001
            • 3388

            #80
            Dlaczego miało sie skończyć?
            Spotkamy się we Wrocławiu pogadamy, może coś ustalimy i wtedy coś więcej się napisze.
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              #81
              Proponuję odświeżyć temat.
              Coraz częściej myślę o stowarzyszeniu, które by promowało m.in. piwowarstwo domowe, promowanie lokali z dobrym piwem oraz wyróżnianie dobrych inicjatyw na polskim rynku piwowarskim. Samo także stowarzyszenie bardzo by pomogło w nawiązaniu nowych kontaktów z podobnymi organizacjami w Europie (już pierwsze jaskółki są już zauważalne - w następnym tygodniu napisze o tym więcej). Co wy na to drodzy forumowicze. Samym gdybaniem niestety na forum wiele nie zdziałamy a jak sami wiecie jest wiele do zrobienia na naszym piwnym rynku.
              PS. Mam nadzieję, że nie spotkam się z waszej strony krytyką
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • may
                Senior
                • 01-2002
                • 1508

                #82
                Dlaczego nie wesprzeć istniejące stowarzyszenia? Mam na myśli konkrety: np Bractwa Piwne!

                Comment

                • kiszot
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 8081

                  #83
                  A dlaczego wspierać kogoś a nie robić czegoś samemu?
                  Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                  1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                  Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                  Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                  So von Natur, Natur in alter Weise,
                  Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                  Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                  Comment

                  • arcy
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 7538

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika may
                    Dlaczego nie wesprzeć istniejące stowarzyszenia? Mam na myśli konkrety: np Bractwa Piwne!

                    Bo prezes może być tylko jeden

                    Z tej przyczyny powstała np. Socjaldemokracja Polska.
                    Last edited by arcy; 26-11-2005, 23:55.

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10837

                      #85
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                      Bo prezes może być tylko jeden
                      (...)
                      No cóż, tego się obawiałem się, że ty zaatakujesz pierwszy. A podobno jesteś z Kaszub
                      Może wytłumaczę, dla czego nie Bractwo Piwne a coś nowego.
                      Po pierwsze: Jeśli by powstało to na bazie browar.biz w tym momencie nasze stowarzyszenie by było ogólnopolskie i mogłoby działać w całym kraju.
                      Po drugie: Bractwo Piwne nie ma zajmuje się wszystkimi zagadnieniami, jakimi by się miało zająć nasze stowarzyszenie (m.in. Piwowarstwo Domowe, Kolekcjonerstwo).
                      Po trzecie: Zbytnio nie pasuje mi "sztywność" tej organizacji.
                      Ps. To nie oznacza, że razem nie moglibyśmy razem współpracować.
                      Last edited by abernacka; 27-11-2005, 08:29.
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        #86
                        Z tym prezesem to nieprawda, bo taka organizacja, aby jako tako sprawnie działała na terenie kraju, musi mieć struktury regionalne, więc każdy mógłby znaleść dla siebie jakiś stołeczek. Z doświadczenia wiem, że jest odwrotnie - nie ma chętnych do zajmowania stanowisk, bo wiąże się to z dodatkową pracą i odpowiedzialnością.

                        Do samego pomysłu podchodzę sceptycznie, bo ma on już prawie dwa lata i jak widać - dajemy sobie radę bez stowarzyszenia, a zainteresowanie powstaniem takowego jest znikome.

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                          nie ma chętnych do zajmowania stanowisk, bo wiąże się to z dodatkową pracą i odpowiedzialnością.

                          .
                          Po za tym na forum jest za dużo osob mających swoje własne, indywidualne, niepowtarzalne zdanie, więc trudno taka grupę wziąć za mordę, co jest dodatkowym utrudnieniem dla potencjalnych liderów. Praca z takim stowarzyszeniem, obawiam się, zdominowałaby życie potencjalnego prezesa, co wskazywaloby, żeby najlepiej była to osoba mająca urzędniczą pracę od 8.00 do 16.00 i mało dodatkowych obciążeń, jednak życie raczej pokazuje, że takie osoby talentu przywódczego i organizatorskiego nie mają, bo jakby miały, to inaczej by się pokierowały zawodowo. Ot i kółko się zamyka.
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • arcy
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 7538

                            #88
                            Abernacka - a co ma jedno z drugim wspólnego? Choć z drugiej strony - zobacz jakie podchody i niesnaski występują w ZK-P.

                            Marusiu, mylisz się. Znam sporo osób pracujących od 8 do 16 na państwowych posadach, które podejmują szereg różnych inicjatyw. Ciekawe zresztą skąd pomysł, że taką pracę wykonują nieudacznicy

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              #89
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                              Ciekawe zresztą skąd pomysł, że taką pracę wykonują nieudacznicy
                              Ciekawe, skąd pomysł, że ludzie bez zmysłu organizatorskiego i przywódczego to nieudacznicy? To Twoje zdanie, nie moje.

                              W dodatku potwierdziłeś moją wypowiedź - podejmują inicjatywę w różnych przedsięwzięciach, czyli są ZAJĘCI,ja pisałam o tych, którzy nie podejmują inicjatywy.
                              Last edited by Marusia; 27-11-2005, 12:55.
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              • Wielki_B
                                Senior
                                • 02-2005
                                • 1968

                                #90
                                Browar.biz jest de facto stowarzyszeniem. Tyle że nie sformalizowanym. Ale za to, jak widać, rzeczywiście żyjącym swoim życiem (w przeciwieństwie do tysięcy stowarzyszeń zakładanych na potrzebę chwili, czy konkretnego interesu).
                                Wystarczy, że to, co tutaj się dzieje (zasady) ubierzecie w słowo napisane na papierze (jako statut) i, po dopasowaniu pod kątem formalnym do przepisów ustawy o stowarzyszeniach, prześlecie do Krajowego Rejestru Sądowego.
                                To stosunkowo proste. Przykładowo: Zloty Forumowiczów = Walne Zgromadzenie, admin + moderatorzy = Zarząd, "niepokorni formumowicze" = komisja rewizyjna.
                                I nie trzeba niczego więcej. Zyskujecie przy tym plusy, które daje sformalizowana organizacja, bo zdaje się o nie Wam chodzi.
                                To wcale nie tak dużo pracy. Niektórzy poświęcają tu więcej energii w ciągu jednego dnia...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎