Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zakładamy stowarzyszenie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • fidoangel
    Senior
    • 07-2005
    • 3489

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
    Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze:

    Czyli stowarzyszenie ma odwalić akcję lobbingową za tych, którzy chcą przestawić hobby na biznes.
    Moim zdaniem to właśnie jest główny i tak na prawdę jedyny powód abym widział sens powstania takiego stowarzyszenia i działania w nim.

    Jakikolwiek udział wielkich kompani piwowarskich spowoduje wcześniej czy później blokadę takich działań.
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      Mi udział Żywca w tym stowarzyszeniu zwisa. Tylko proszę o nie nazywanie go np. Stowarzyszenie Piwowarów Polskich! Śląskich, Zdolno-śląskich ok ale nie Polskich! Najlepiej Stowarzyszenie Piwowarów Żywieckich. Byłaby jasność...
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • Makaron
        Senior
        • 08-2003
        • 2107

        Statut jeszcze nie powstał. To jest propozycja jednego z forumowiczów.
        Co do celów działania powinien wypowiadać się Czes, bo póki co wśród innych forumowiczów nie ma żadnych konkretnych propozycji. Póki co sobie gadamy luźno o ogólnym zarysie i ewentualnych opcjach.
        "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
          Moim zdaniem to właśnie jest główny i tak na prawdę jedyny powód abym widział sens powstania takiego stowarzyszenia i działania w nim...
          W takim razie szkoda czasu na zawracanie sobie tym głowy, bo piętnastoosobowe stowarzyszenie nie ma żadnej mocy sprawczej. A na razie widzę problem z uzbieraaniem większej ilości członków.

          A jak się kończy lobbowanie na rzecz biznesu w sposób nieformalny, to ostatnio można sobie posłuchać i poczytać w mediach.

          Comment

          • Makaron
            Senior
            • 08-2003
            • 2107

            Krzysiu masz rację. Nie ma sensu tworzyć organizacji piwowarow domowych co jest nas za mało. Dlatego jeśli ma powstać cos teraz to tylko z udziałem przemysłu.
            "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron Wyświetlenie odpowiedzi
              Krzysiu masz rację. Nie ma sensu tworzyć organizacji piwowarow domowych co jest nas za mało. Dlatego jeśli ma powstać cos teraz to tylko z udziałem przemysłu.
              Ale nie WIELKIEGO przemysłu.
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • mareks
                Senior
                • 05-2002
                • 1939

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron Wyświetlenie odpowiedzi
                Krzysiu masz rację. Nie ma sensu tworzyć organizacji piwowarow domowych co jest nas za mało. Dlatego jeśli ma powstać cos teraz to tylko z udziałem przemysłu.
                Piwowarów domowych jest wystarczająco dużo. Kwestia tylko zorganizowania się.
                W kyudo mamy 3 stowarzyszenia (w 3 różnych miastach) na około 50 osób.

                Jak dla mnie istnienia stowarzyszenia z udziałem przemysłu jest bez sensu.

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron Wyświetlenie odpowiedzi
                  Krzysiu masz rację. Nie ma sensu tworzyć organizacji piwowarow domowych co jest nas za mało. Dlatego jeśli ma powstać cos teraz to tylko z udziałem przemysłu.
                  O ile dobrze wiem, to piwowarów domowych jest w Polsce kilka tysięcy. Mieszanie do tego przemysłu jest całkowicie bez sensu, bo inne cele ma piwowar, zatrudniony w przemyśle, a całkowicie inne ma piwowar hobbysta. Szczerze mówiąc, w ogóle nie widzę potrzeby budowania takiego stowarzyszenia dla hobystów, bo niby co ono ma załatwić łatwiejszy dostęp do surowców? To było potrzebne pięć lat temu, a nie teraz. Jeśli grupa ludzi chce kupować surowce na własną rękę taniej, to potrzebuje formy biznesowej, a nie stowarzyszenia - np. spółdzielni lub spółki. A lobbowaniem na rzecz łatwiejszego zakładania browarów, prowadzących działalność dochodową, powinny zajmować się organizacje biznesowe, a nie stowarzyszenie hobbystów.

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                    A lobbowaniem na rzecz łatwiejszego zakładania browarów, prowadzących działalność dochodową, powinny zajmować się organizacje biznesowe, a nie stowarzyszenie hobbystów.
                    Nie, jeśli hobbyści chcą przejść na zawodowstwo, a takich by się paru znalazło i ja chętnie bym im pomogła. Ale to pieśń przyszłości.
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      Ale do tego wcale nie jest potrzebne żadne stowarzyszenie. Wręcz przeciwnie, szybko powstanie w stowarzyszeniu konflikt między zawodowcami, a hobbystami, bo ich interesy są w dużej mierze rozbieżne.

                      Comment

                      • Makaron
                        Senior
                        • 08-2003
                        • 2107

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                        O ile dobrze wiem, to piwowarów domowych jest w Polsce kilka tysięcy.
                        Ale ilu z tych kilku tysięcy chciałoby się zapisać do stowarzyszenia i opłacać roczne składki?
                        "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                        Comment

                        • mareks
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 1939

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ale ilu z tych kilku tysięcy chciałoby się zapisać do stowarzyszenia i opłacać roczne składki?
                          To zależy od tego, jakie korzyści będą mieć z zapisania się do stowarzyszenia.

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            Żadnych. Pytałem na zaprzyjaźnionym forum.
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • mareks
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 1939

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                              Żadnych. Pytałem na zaprzyjaźnionym forum.
                              To po co się zapisywać?

                              Comment

                              • Seta
                                Piję piwo
                                • 10-2002
                                • 6964

                                Żeby pomagać innym. Chyba. Nikt nie wie nic konkretnie.

                                PS Ja się nie zapisuje. Nie z Żywcem... Zresztą po tym co napisałem pewnie nikt mnie tam nie chce.
                                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎