Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zakładamy stowarzyszenie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wogosz
    Senior
    • 12-2005
    • 1007

    Seta według mnie masz rację i zgadzam się z Tobą, ale nie bierz sobie tej dyskusji tak do serca - szkoda zdrowia. Zadałem sobie spory trud przeczytania całego wątku i nie sądzę żeby Kopyr czy inni byli przeciwni Twojej osobie; raczej bardzo obstają przy wykreowaniu tego stowarzyszenia. Ja jednak nie odnalazłem w tym wątku ani jednej odpowiedzi na pytanie które zadawał Krzysiu (chyba ze 3 razy), Marusia, Ty i jeszcze inni: "po co nam to Stowarzyszenie". Oczywiście w formie sformalizowanej prawem (i proszę nie odpowiadać że do propagowania piwowarstwa domowego bo to czysty frazes który nic nie znaczy). Przecież to Forum to nic innego jak takie stowarzyszenie. Mamy część informacyjno-prasową (bieżące wiadomości, Dzienniki Piwne Arta i felietony Kopyra, fachowe opracowania Czesa), mamy zloty Browar-bizu - jak taka będzie wola można je nazwać Walnym Zgromadzeniem, mamy różnego rodzaju konkursy piw.
    Nie wiem w czym Stowarzyszenie może pomóc Marusi czy Anteksowi w organizacji WWP i GK. Dofinansuje ich ze składek członków? Bez sensu - ci sami członkowie mogą bezpośrednio zapłacić za swój udział w tych konkursach i na jedno to wyjdzie. Takie stowarzyszenie musi ktoś koordynować/reprezentować (korespondencja, wyjazdy, spotkania, rozliczenia itp.) Czy jest chętny który będzie to robił za darmochę, ale nie może się sam zgłosić, bo musi być wybrany w wyborach. Na początku pewno będą chętni (zwykle tak bywa), ale potem jeżeli nie jest w 100-tu% altruistą to powie sobie: "dlaczego ja mam tracić swój wolny czas za darmochę dla jakiegoś Stowarzyszenia, a żona/mąż mi kołki ciosa na głowie bo nie mam czasu dla rodziny" i wystąpi o stałą pensję. No i trzeba będzie podnieść składki, aby utrzymać prezesa i księgową. Jak członkowie będą płacić więcej to więcej będą od stowarzyszenia oczekiwać i trzeba będzie więcej pieniędzy. Spirala zacznie się nakręcać.
    Nadal jednak nie będzie odpowiedzi na pytanie które zadaje sobie przy takich okazjach 99,9% Polaków: Co JA będę miał z tego Stowarzyszenia?
    Może widzę to zbyt czarno, ale jak byłem młodszy to też patrzyłem na takie sprawy bardziej spontanicznie; z wiekiem człowiek staje się bardziej sceptyczny.

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      Napisałem wyżej, że do zakupów surowców lepsza jest forma spółki lub spółdzielni, nie stowarzyszenia. No ale zgodnie z obowiązującą tutaj zasadą jestem wrogiem, bo nie dość entuzjastycznie odnoszę się do pomysłu stowarzyszenia.

      W przeciwieństwie do większości osób, dyskutujących o stowarzyszeniu, jestem szefem stowarzeszenia, stworzyłem je, napisałem statut, wiem jak działa, wiem co może osiągnąć i wiem, ile czasu mnie kosztuje prowadzenie spraw. A wy zajmujecie się głównie teoretyzowaniem, bo nie macie o tym pojęcia.

      Wiesz, ile na forum jest tematów o stworzeniu stowarzyszenia? Kilkanaście. Jest nawet cały dział, utworzony specjalnie na tę okoliczność. Jest tam statut, ustawa, dyskusja o celach. Kolejny raz zostało to przemielone prz okazji tworzenia oddziału SWIMP. Nie chce mi się w tym grzebać, ale o ile dobrze pamiętam, to Marusia użyła tam podobnego sformułowania jak teraz Czes - kto jest przeciw, niech się odwali. A jaki jest tego efekt? Żaden.
      Last edited by Krzysiu; 08-10-2009, 10:53.

      Comment

      • mareks
        Senior
        • 05-2002
        • 1939

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
        Też to tak odebrałam - ci, co nie będą w stowarzyszeniu, to będzie marny pył.
        Wprowadzone zostaną egzaminy dla piwowarów aby weryfikować kto jest dobry a kto zły, potem stopnie "wtajemniczenia", dyplomy miszczowskie, certyfikaty itd.
        BPNMSP

        Comment

        • Zdrój
          Senior
          • 05-2001
          • 284

          Stowarzyszenie

          Tak, uważam że Stowarzyszenie o jakim myślimy, ma mieć decydujący wpływ na rozwój polskiego piwowarstwa hobbystyczno-rzemieslniczego. Przynajmniej ja mam takie ambicje.
          Zresztą przyznam się, że teraz nie mam uczucia braku wpływu

          Jednak Stowarzyszenie jako struktura demokratyczna (o czym pisał Czes) oznacza przejrzystośc działania. I narzędzia dostępne dla wszystkich chetnych, nie tylko dla szarych eminencji

          Określenie "magicy" nie podoba mi się i zainteresowanych przepraszam, ale czasem też coś palnę
          Browamator Piwowar PINTA Festiwal Birofilia

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mareks Wyświetlenie odpowiedzi
            Wprowadzone zostaną egzaminy dla piwowarów aby weryfikować kto jest dobry a kto zły, potem stopnie "wtajemniczenia", dyplomy miszczowskie, certyfikaty itd.
            BPNMSP
            To akurat ma być robione podczas Szkoły w Grodzisku.

            Jeżeli ministerstwo by zezwoliło mogłyby mieć takie egzaminy taką samą wartość jak kiedyś po Technikum.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • mareks
              Senior
              • 05-2002
              • 1939

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
              To akurat ma być robione podczas Szkoły w Grodzisku.

              Jeżeli ministerstwo by zezwoliło mogłyby mieć takie egzaminy taką samą wartość jak kiedyś po Technikum.
              No i wykrakałem.

              Comment

              • wogosz
                Senior
                • 12-2005
                • 1007

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zdrój
                Tak, uważam że Stowarzyszenie o jakim myślimy, ma mieć decydujący wpływ na rozwój polskiego piwowarstwa hobbystyczno-rzemieslniczego
                Ja akurat niekoniecznie bym chciał wpływu jakiegoś Stowarzyszenia na to co gotuję sobie w domu. A już na pewno nie będą tego chcieli właściciele browarów, nawet rzemieślniczych.

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wogosz Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ja akurat niekoniecznie bym chciał wpływu jakiegoś Stowarzyszenia na to co gotuję sobie w domu. A już na pewno nie będą tego chcieli właściciele browarów, nawet rzemieślniczych.
                  Myślisz, że Stowarzyszenie powoła tajną policję i będzie kontrolować co warzysz w domu?
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mareks Wyświetlenie odpowiedzi
                    No i wykrakałem.
                    Ale nie bój się, ta szkoła nie jest przymusowa w przeciwieństwie do podstawówki.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • mareks
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 1939

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zdrój Wyświetlenie odpowiedzi
                      Tak, uważam że Stowarzyszenie o jakim myślimy, ma mieć decydujący wpływ na rozwój polskiego piwowarstwa hobbystyczno-rzemieslniczego. Przynajmniej ja mam takie ambicje.
                      Zresztą przyznam się, że teraz nie mam uczucia braku wpływu
                      Tzn, że piwowarstwo w Polsce źle się rozwija? Podąża w niewłaściwym kierunku?
                      W takim razie jaki kierunek jest właściwy i kto jest władny ten kierunek określić?
                      Stowarzyszenie?

                      Według mnie każdy określa swój własny kierunek rozwoju warząc takie piwa jakie jemu smakują.
                      Jeśli jest "zawodowcem" i bierze za to pieniądze to weryfikuje go rynek bo niedobrych piw nikt nie kupi.
                      A to czy piwowar będzie miał dyplom, certyfikat czy stopień mnie nie obchodzi jesli warzy DOBRE piwo.

                      Comment

                      • mareks
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 1939

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                        Myślisz, że Stowarzyszenie powoła tajną policję i będzie kontrolować co warzysz w domu?
                        Nigdy nic nie wiadomo.

                        Comment

                        • wogosz
                          Senior
                          • 12-2005
                          • 1007

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jacer
                          Myślisz, że Stowarzyszenie powoła tajną policję i będzie kontrolować co warzysz w domu?
                          Nie wiem, ale jak ma mieć decydujący wpływ to chyba tak. Nie wiem co Zdrój miał na myśli - mam nadzieję że nie jakieś podatki lub obowiązkowe opłaty.
                          Last edited by wogosz; 08-10-2009, 11:20.

                          Comment

                          • mareks
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 1939

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ale nie bój się, ta szkoła nie jest przymusowa w przeciwieństwie do podstawówki.
                            I to jest błąd.
                            Oczywiście chodzi o podstawówkę.)

                            Comment

                            • mareks
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 1939

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wogosz Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie wiem, ale jak ma mieć decydujący wpływ to chyba tak. Nie wiem co Zdrój miał na myśli - mam nadzieję że nie jakieś podatki lub obowiązkowe opłaty.
                              Na przykład, że w konkursach organizowanych przez stowarzyszenie mogą startować tylko członkowie stowarzyszenia. ))

                              Comment

                              • żąleną
                                Sojowe Oddziały Bojowe
                                • 01-2002
                                • 13239

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wogosz Wyświetlenie odpowiedzi
                                mamy zloty Browar-bizu - jak taka będzie wola można je nazwać Walnym Zgromadzeniem
                                Zloty są chyba zbyt ludyczną imprezą, że ujmę to eufemistycznie, aby pełnić taką funkcję. Choć wtedy można by wpisać do statutu również promocję piłki nożnej i ping-ponga.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎