Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zakładamy stowarzyszenie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    Myślałam, że to pytanie retoryczne.
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • hasintus
      Senior
      • 07-2006
      • 850

      Sorry, o czym jest ten temat ? Bo się pogubiłem

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10739

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hasintus Wyświetlenie odpowiedzi
        Sorry, o czym jest ten temat ? Bo się pogubiłem
        jak to o czym ? O tym kto kogo nie lubi i dlaczego
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • flood
          Senior
          • 06-2008
          • 182

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mareks Wyświetlenie odpowiedzi
          Widocznie dla nich to nic takiego. Każdy jest inny i to jest piękne.

          A może to My przesadzamy?

          BTW. Mam nadzieję, że nie dojdzie do sytuacji, że wybuchnie wojna między piwowarami stowarzyszonymi i niestowarzyszonymi.
          Dojdzie - jak zawsze w tego typu układach. Będą dwa stowarzyszenia.

          20 lat temu piłem piwa - i jeszcze potem przez kilka lat. Potem przestałem - nie dawało sie to pić, z różnych powodów. Zacząłem pić ponownie 2 lata wstecz. Jestem młodym (stażem) domowym piwowarem. Rzadko pisuję - bo nie lubię nabijać licznika. Pisze jak mam coś do zakomunikowania. Pisuję na piwo.org, bo tak mi wygodniej. I nie rozumiem też napadu na ten portal, jakoby to on się zbratał i poparł

          GŻ ewidentnie walczy o wizerunek - zwłaszcza w okresie spadającej konsumpcji. Moim skromnym zdaniem nie ma tu żadnego innego podłoża; współpraca z "domowymi" ma _wyróżnić_ GŻ wśród innych producentów, jako tych co wspierają, i _są wspierani_ przez smakoszy piwa. Jako wieloletni pracownik korporacji jakoś wyczuwam takie gierki, sam w nich czasem uczestnicząc czy też je tworząc.

          pzdr
          flood

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika flood Wyświetlenie odpowiedzi

            GŻ ewidentnie walczy o wizerunek - zwłaszcza w okresie spadającej konsumpcji. Moim skromnym zdaniem nie ma tu żadnego innego podłoża; współpraca z "domowymi" ma _wyróżnić_ GŻ wśród innych producentów, jako tych co wspierają, i _są wspierani_ przez smakoszy piwa.
            Flood, ale przecież cały czas o tym właśnie piszemy.
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • mareks
              Senior
              • 05-2002
              • 1939

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika flood Wyświetlenie odpowiedzi
              Dojdzie - jak zawsze w tego typu układach. Będą dwa stowarzyszenia
              A po co 2 stowarzyszenia?
              Można organizować imprezy, szkolenia, konkursy bez stowarzyszania się. Pokazuje to działalność Marusi.
              Chyba, że ktoś chce czuć władzę i słyszeć - Panie Prezesie. )
              A może to po prostu zazdrość?

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika flood Wyświetlenie odpowiedzi
              GŻ ewidentnie walczy o wizerunek - zwłaszcza w okresie spadającej konsumpcji. Moim skromnym zdaniem nie ma tu żadnego innego podłoża; współpraca z "domowymi" ma _wyróżnić_ GŻ wśród innych producentów, jako tych co wspierają, i _są wspierani_ przez smakoszy piwa. Jako wieloletni pracownik korporacji jakoś wyczuwam takie gierki, sam w nich czasem uczestnicząc czy też je tworząc.

              pzdr
              flood
              I o to chodzi.
              Jak widać kilka osób nie chce grać w takie gierki i czuć się pionkami na cudzej szachownicy.

              Comment

              • flood
                Senior
                • 06-2008
                • 182

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                Flood, ale przecież cały czas o tym właśnie piszemy.
                No i to było moje zdanie w tej dyskusji. Wiem że nic nowego;-), czasem muszę coś napisać.

                pzdr
                flood

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mareks Wyświetlenie odpowiedzi
                  Można organizować imprezy, szkolenia, konkursy bez stowarzyszania się. Pokazuje to działalność Marusi.
                  .
                  Moja też, ale nie tylko moja. Przede wszystkim cały browar.biz

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika flood Wyświetlenie odpowiedzi
                  No i to było moje zdanie w tej dyskusji. Wiem że nic nowego;-), czasem muszę coś napisać.

                  pzdr
                  flood
                  A, no to sorry. Myślałam, że nie doczytałeś
                  Last edited by Marusia; 08-11-2009, 22:05.
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    Warto zauważyć, że wszystko co do tej pory robiono, było robione bez stowarzyszenia.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika flood Wyświetlenie odpowiedzi
                      GŻ ewidentnie walczy o wizerunek - zwłaszcza w okresie spadającej konsumpcji. Moim skromnym zdaniem nie ma tu żadnego innego podłoża; współpraca z "domowymi" ma _wyróżnić_ GŻ wśród innych producentów, jako tych co wspierają, i _są wspierani_ przez smakoszy piwa. Jako wieloletni pracownik korporacji jakoś wyczuwam takie gierki, sam w nich czasem uczestnicząc czy też je tworząc.
                      Jak widać po zachowaniu KP jest to uznawane za sensowne działanie. Różnica jest taka, że GŻ zaryzykowała kiedy byliśmy u początku naszej drogi, a KP chce wyjeść konfitury.

                      Ciekawe jest coś innego, dlaczego małe browary nie widzą "interesu" we wspieraniu piwowarów domowych, skoro jest nam najbardziej po drodze.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • flood
                        Senior
                        • 06-2008
                        • 182

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ciekawe jest coś innego, dlaczego małe browary nie widzą "interesu" we wspieraniu piwowarów domowych, skoro jest nam najbardziej po drodze.
                        Nie widza interesu bo są małe i są małe, bo nie widzą interesu. Duży może więcej, również zyskac albo stracić. Jak w walce Gołoty - większy upada głośniej.

                        A może też jest tak, że małe i domowi warzą dobre piwa - więc niezupełnie im po drodze?

                        A duży warzy różne piwa które wymagają _autorytetu_. O domowym warzeniu zrobiło się głośno. Dla przeciętnego konsumenta prosta informacja; - "jakiś browar"=domowe= dobre= "jakiś browar" może właśnie tak się zakodować.

                        pzdr
                        flood

                        Comment

                        • emes
                          Nadszyszkownik Chmielowy
                          • 08-2003
                          • 4275

                          Kopyr, z całym szacunkiem, ale jako kooperant Heinekena i osoba sprzedające jego produkty nie uważasz, że lepiej nie brać w tej dyskusji udziału ?

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                            Jak widać po zachowaniu KP jest to uznawane za sensowne działanie. Różnica jest taka, że GŻ zaryzykowała kiedy byliśmy u początku naszej drogi, a KP chce wyjeść konfitury.
                            Mi się raczej wydaje, że KP dopiero co się pokapowała (kape pokapowała, no pikne sformułowanie), o co chodzi, i coś tam próbują nadrabiać, jeszcze nie do końca wiedząc, do czego zmierzają
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • Seta
                              Piję piwo
                              • 10-2002
                              • 6964

                              Ja kilka kamyczków. Nie chce mi się polemizować nt mojego chamstwa, mojej nietrzeźwości, bezdyskusyjnego autorytetu "Browamatorów". Rozmydliłoby to i tak rozmydlony sens tej dyskusji.

                              Moje kamyczki:
                              1. Nie jestem przeciwnikiem Stowarzyszenia Piwowarów. Jestem umiarkowanym sceptykiem - uważam, że można to robić bez stowarzyszania się, ale wolna wola - chcecie się formalizować? OK. Zaszkodzić, nie zaszkodzi.
                              2. Jestem przeciwny brataniu się z Heinekenem. Ideologicznie, emocjonalnie.
                              3. Wisiałoby mi owe bratanie gdyby owo stowarzyszenie było "żywieckie", "cieszyńskie" lub "wąchockie". Jest "polskie" - to mi przeszkadza, bo sugeruje, że również w jakimś promilu "moje".
                              4. To co mnie chyba wyróżnia na piwnych forach, to fakt, że sam pracuję w koncernie. Papierniczym, niewielkim (jak na koncern), ale jednak koncernie. Pracuję na stanowisku kierowniczym, a moja żona jest marketingowcem w tej samej firmie. Chodzi o to, że ja WIEM (nie tylko domyślam się), jak to wygląda od środka. Wiem, co może taki Barrow (nie może tak wiele jak się powszechnie sądzi bo też jest tylko najemnikiem). I nie wierzę w jego bezinteresowność. Chociaż dla dobra polskiego piwowarstwa chciałbym się mylić.
                              5. Aha. Nie mam nic do członków forum piwo.org. Wielu z Was cenię. Nikogo nie nienawidzę.
                              Last edited by Seta; 08-11-2009, 23:25.
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              • mareks
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 1939

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                                Jak widać po zachowaniu KP jest to uznawane za sensowne działanie. Różnica jest taka, że GŻ zaryzykowała kiedy byliśmy u początku naszej drogi, a KP chce wyjeść konfitury.
                                KP założy kolejne stowarzyszenie i górnoślązacy będą mieli zagwozdkę.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎