Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

O nieprzyjemnym doświadczeniu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • naczelnik
    Senior
    • 08-2003
    • 1884

    O nieprzyjemnym doświadczeniu

    Po uzgodnieniu z ARTem zdecydowałem się napisać coś, co może posłuży innym jako przestroga
    i zmieni nieco pogląd na temat zwykłej ludzkiej uczciwości.
    Nieprzyjemna sytuacja jaka mnie spotkała ma tylko troche wspólnego z browarnictwem.
    Tyle tylko, że chodzi o beczkę do piwa.
    Jakiś czas temu wymyśliłem sobie, że umilę znajomym imprezę juwenaliową beczką piwa.
    Nawarzyłem całe 30 litrów piwa.
    Dotaszczyłem z kolegami pełniutką beczuszkę na wielkie grillowanie na jedno ze studenckich osiedli
    we Wrocławiu.
    Moim zdaniem piwo nie było jakieś rewelacyjne, ale znajomym smakowało.I to mnie cieszyło. Każdy prosił o jeszcze.
    Wystarczyła dosłownie chwila nieuwagi, żeby ktoś w ordynarny sposób ukradł pustą beczkę. Szczyt bezczelności.
    Po co jemu ta beczka? Chyba tylko po to, żeby sobie postawić w pokoju i się w nią wpatrywać.
    W głowie mi się nie mieści, że są ludzie, którzy polują na chwilę nieuwagi u drugiego, po to , żeby
    to wykorzystać i pozbawić go czegoś na co pracował. Czegoś, co jest mu naprawdę potrzebne.
    Mam cichą nadzieję, że po nagłośnieniu sprawy uda mi się w jakiś sposób dotrzeć do tego, kto to zrobił.
    Bez żadnych skrupułów osobiście napuszczę na niego meneli spod sklepu.
    Nie mogę tego zdzierżyć, bo w życiu nie przypuszczałem, że można być tak perfidnym.
    Dzięki Koledze CarlBergowi udało mi się zamieścić zdjęcie beczki, która zmieniła właściciela.
    Być może ten ktoś będzie próbował sprzedać tą beczkę na przykład na Allegro. Nie chce mi sie wierzyć, żeby
    ją zatrzymał dla siebie. Dla niego ona jest bezużyteczna. Apeluję do Forumowiczów - gdybyście się
    spotkali z ofertą sprzedaży tej beczki gdziekolwiek, informujcie proszę.
    A jak beczka wygląda widać na zdjęciu. Jest wykonana w całosci z aluminium. Posiada dwa otwory na wbijane szpunty-jeden u góry w środkowej częsci
    (niewidoczny na zdjęciu), drugi z kolei u dołu(na zdjeciu wbity szpunt).Na beczce u góry widoczne
    są napisy, które informują, że beczka pochodzi z browaru w Norynberdze. Jeśli mnie pamięć nie myli wybita jest u
    góry także data produkcji( chyba 1980).
    Mam nadzieję, że tego człowieka tarfi pewnego dnia szlag. Z całego serca życzę mu najgorszego.
    Nie może być u nas miejsca dla takich ludzi.

    Niech moje przykre doświadczenie będzie ostrzeżeniem dla innych. Jeśli jeszcze się nie przekonaliście, że
    wsród nas są zwykli złodzieje, to nie życzę wam abyście doświadczyli tego na własnej skórze.
    Attached Files
    Popieram domowe browary!

    Polakom gratulujemy naczelnika

    Zamykam browar.
    Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

    gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi
  • Mawas
    Senior
    • 02-2002
    • 299

    #2
    Odp: O nieprzyjemnym doświadczeniu

    naczelnik napisał(a)

    W głowie mi się nie mieści, że są ludzie, którzy polują na chwilę nieuwagi u drugiego, po to , żeby
    to wykorzystać i pozbawić go czegoś na co pracował....

    Nie mogę tego zdzierżyć, bo w życiu nie przypuszczałem, że można być tak perfidnym.

    Mam nadzieję, że tego człowieka tarfi pewnego dnia szlag. Z całego serca życzę mu najgorszego.
    Nie może być u nas miejsca dla takich ludzi.

    Niech moje przykre doświadczenie będzie ostrzeżeniem dla innych. Jeśli jeszcze się nie przekonaliście, że
    wsród nas są zwykli złodzieje, to nie życzę wam abyście doświadczyli tego na własnej skórze.
    Nie może być u nas miejsca dla takich ludzi.

    Rozumiem Twoje rozgoryczenie i bardzo współczuję. Ale u nas nadal obowiązuje w większości, moralność socjalistyczna " kto ukradnie i schowa ładnie, to jest tak jakby znalazł".
    Nie ma poszanowania dla pracy i własności.
    Choć to przykre, ale musisz się przygotować na więcej takich niespodzianek.
    http://Wspieraj swój Browar! Stań si...żytkownikiem!

    Comment

    • lukuj
      Senior
      • 07-2003
      • 320

      #3
      Odp: O nieprzyjemnym doświadczeniu

      naczelnik napisał(a)
      Niech moje przykre doświadczenie będzie ostrzeżeniem dla innych. Jeśli jeszcze się nie przekonaliście, że
      wsród nas są zwykli złodzieje, to nie życzę wam abyście doświadczyli tego na własnej skórze.
      Witam
      Nie przejmuj się i nie pozwól by jakiś prymitywny DUPEK, /któremu i tak skopię tyłek jak zobaczę z Twoją beczką/ psuł Ci samopoczucie.
      PS. Jak podobna beczka trafi z moje ręce to już jest Twoja,
      Pozdrawiam,
      KETTLER brewery
      www.lukuj.republika.pl

      Comment

      • Andrewbrw
        Senior
        • 03-2004
        • 932

        #4
        Ręce opadają... wczoraj piłem z tej beczki... własność prywatna powinna być świętością, a jest śmiesznością... po raz kolejny można stwierdzić, że jak student się napije to głupieje...
        wielkie podziękowania dla NACZELNIKA za impreze, szkoda że zakończyła się tak niemiłym akcentem...jestem w szoku!!!!!

        Comment

        • arzy
          Senior
          • 06-2002
          • 2814

          #5
          Odp: O nieprzyjemnym doświadczeniu

          naczelnik napisał(a)
          (...) Jest wykonana w całosci z aluminium. (...)
          Nie chciałbym być złym prorokiem, ale może ona trafić na.... złom. Aluminiu jest w cenie.
          Obym się mylił.
          "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          Bractwo Piwne
          Skład Piwa
          Piszę poprawnie po polsku!

          Comment

          • naczelnik
            Senior
            • 08-2003
            • 1884

            #6
            Odp: Odp: O nieprzyjemnym doświadczeniu

            lukuj napisał(a)
            Witam
            Nie przejmuj się i nie pozwól by jakiś prymitywny DUPEK, /któremu i tak skopię tyłek jak zobaczę z Twoją beczką/ psuł Ci samopoczucie.
            Nie wiem czy on był prymitywny. Raczej go nie znam, bo mój znajomy nie zrobiłby czegoś takiego. Ten człowiek za swoje oberwie - niech tylko rzuci sie komuś z moich znajomych w oczy, kiedy będzie przemierzał którąś ulicę z beką pod pachą...
            Popieram domowe browary!

            Polakom gratulujemy naczelnika

            Zamykam browar.
            Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

            gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

            Comment

            • naczelnik
              Senior
              • 08-2003
              • 1884

              #7
              Odp: Odp: O nieprzyjemnym doświadczeniu

              arzy napisał(a)
              Nie chciałbym być złym prorokiem, ale może ona trafić na.... złom. Aluminiu jest w cenie.
              Obym się mylił.
              I to jest chyba jedna z dwóch możliwości. Albo ją odsprzeda, albo potnie. A wtedy może być pewien, że ktoś mu ręce utnie. Powiedziałem sobie, że nie daruję. Choćbym miał Ziemią ruszyć.
              Last edited by naczelnik; 20-05-2004, 20:30.
              Popieram domowe browary!

              Polakom gratulujemy naczelnika

              Zamykam browar.
              Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

              gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

              Comment

              • piotrrat
                Senior
                • 11-2002
                • 730

                #8
                Zdaje się że na warsztatach piłem piwko naczelnika z tej beczki a tu się dowiaduje że jakiś podły szmaciarz ją ukradł! Zeby mu ręce uschły. Ale jak jest z alu to radze szukać po punktach skupu złomu, niestety.

                Comment

                • slado
                  Gość
                  • 07-2003
                  • 1072

                  #9
                  Jak namierzę to wyrwę z rapci i przekażę prawowitemu włścicielowi.
                  A przy okazji tyłek skopię tak, że chmury zabrudzi odchodami...

                  Comment

                  • Makaron
                    Senior
                    • 08-2003
                    • 2107

                    #10
                    A ja jestem za publiczną chłostą. Taki mały heppening. Domowe piwko, pal i Naczelnik przekazujący bicz kolejnym piwoszom i piwowarom domowym
                    "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                    Comment

                    • naczelnik
                      Senior
                      • 08-2003
                      • 1884

                      #11
                      piotrrat napisał(a)
                      Zdaje się że na warsztatach piłem piwko naczelnika z tej beczki a tu się dowiaduje że jakiś podły szmaciarz ją ukradł! Zeby mu ręce uschły. Ale jak jest z alu to radze szukać po punktach skupu złomu, niestety.
                      Piotrze- ta beczka, którą mi skradziono była dwukrotnie większej pojemności.Dlatego tak nad tym ubolewam-już nie poleję z niej piwa na żadnej większej imprezie. A chciałem mieć taką właśnie beczkę-imprezówkę.
                      Popieram domowe browary!

                      Polakom gratulujemy naczelnika

                      Zamykam browar.
                      Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

                      gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

                      Comment

                      • naczelnik
                        Senior
                        • 08-2003
                        • 1884

                        #12
                        Makaron napisał(a)
                        A ja jestem za publiczną chłostą. Taki mały heppening. Domowe piwko, pal i Naczelnik przekazujący bicz kolejnym piwoszom i piwowarom domowym
                        Chłosty i przedstawień nie będzie. Po prostu niech ten cymbal tylko pokaże się gdzieś z beczką pod pachą-będzie to jego ostatnia taka podróż przed dłuższym okresem , kiedy jego nogi będą nieczynne....
                        Popieram domowe browary!

                        Polakom gratulujemy naczelnika

                        Zamykam browar.
                        Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

                        gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          #13
                          Chciałbym nadmienić, że pogróżki są niezgodne z prawem i karalne.

                          Proponuje złożyć doniesienie na policję. Wiem, ze to śmiesznie brzmi, ale można wycenić beczkę na 200 zł, a jak gdzieś przypadkiem znajdą, to dadzą znać. A złodziej będzie miał trochę kłopotów i dużo obciachu.

                          Ja sam straciłem kiedyś dwa kaucjowane kegi i pompkę na imprezie strażackiej. Chłopaki popili i zostawili wszystko na trawniku przed remizą. Rano już sprzętu nie było. I nie znalazł się, na szczęście byli honorowi i spłacili wszystko jak należy.

                          Comment

                          • witkowskiartur
                            Senior
                            • 03-2003
                            • 561

                            #14
                            Chciałbym nadmienić, że pogróżki są niezgodne z prawem i karalne.
                            To się zgadza. Ale to co piszą przedmówcy - pod czym i ja się podpisuje, to nie pogróżki a obietnice
                            KONIEC BROWARÓW WARSZAWSKICH.PONAD 150 LAT TRADYCJI DIABLI WZIĘLI

                            Comment

                            • Andrewbrw
                              Senior
                              • 03-2004
                              • 932

                              #15
                              dokładnie są to "obietnice" ,a poza tym to nie ma konkretnej, indywidualnej osoby do której są one kierowne, bo przecież nikt tak naprawdę nie wie kto beczkę ukradł... to tak jak bym groził zjodziejowi ,który niepostrzeżenie zwinął mi portfel w tramwaju, a ja nawet nie widziałem kto i kiedy

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎