Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Carahelle, carapilsy i inne carabzdury;-)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
    zacierając na lenia
    Pilsa na lenia nie zacieram
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #62
      A widzieliście tę starą reklamę Weyermanna? Jest na stronach Browamatora.
      Szczerze mówiąc, nie wiedziałam, że te słody mają AŻ TAK długą tradycję.

      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
        A widzieliście tę starą reklamę Weyermanna? Jest na stronach Browamatora.
        Szczerze mówiąc, nie wiedziałam, że te słody mają AŻ TAK długą tradycję.


        Noż przeca pisałem, że Carapils był wynaleziony w starych dobrych czasach gdy jeszcze liczyła się moralność w biznesie a nie marketing. Więc dla mnie było jasne, że nie są to Carabzdury.

        Carapils został wynaleziony 80 lat temu i Weyermann chwali się tym wielkim banerem na fabryce

        Pooglądaj sobie ich galerie http://www.weyermann.de/ger/ch_bg.as...ue=6&sprache=1
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #64
          Jacer, tytuł tematu miał wywołać zainteresowanie, więc jest prowokacyjny, a na końcu ma takie zmrużone oczko. Chciałam poddać temat pod dyskusję, a to, że te słody mają długą tradycję akurat nic tu nie zmienia - nie są niezbędne, zarówno te carapils, melanoidynowy i zakwaszający - jak i w różnym stopniu prażone słody karmelowe.
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #65
            Nie są niezbędne ale ułatwiają zacieranie
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #66
              Myślę, że trzeba będzie kiedyś zrobić jakiś eksperyment, a właściwie serię eksperymentów na temat wyczuwalności różnorodności słodów w piwie.

              Można by robić takie eksperymenty wspólnie, np. umawiamy się, że warzymy choćby pilsa z carapilsem, pilsa bez carapilsa i potem przywozimy je na Warsztaty na panel degustacyjny i robimy ślepe testy
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                Można by robić takie eksperymenty wspólnie, np. umawiamy się, że warzymy choćby pilsa z carapilsem, pilsa bez carapilsa i potem przywozimy je na Warsztaty na panel degustacyjny i robimy ślepe testy
                Musiały by być identycznie zacierane, tak samo chmielone i w takich samych warunkach fermentowane.

                Ostanie moje Pilsy były różne choć tak samo robione. Musiałbym sprawdzić, które były z Carapilsem a które nie.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                  Musiały by być identycznie zacierane, tak samo chmielone i w takich samych warunkach fermentowane.
                  .
                  Oczywiście, w warunkach domowych się tak nie do końca da zrobić, ale może częściowo chociaż udałoby się uzyskać pożądaną (przynajmniej przeze mnie) wiedzę o rzeczywistych efektach, a nie tylko o teoretycznych
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • fidoangel
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 3489

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ostanie moje Pilsy były różne choć tak samo robione.
                    Rozwiń troszkę co miałeś na myśli?W tym roku robiłeś?
                    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                      Rozwiń troszkę co miałeś na myśli?W tym roku robiłeś?
                      W tamtym. Jak sparawdziłem tylko dwa były z Carapilsem i już ich nie ma więc nie porównam.

                      Schemat zacierania był ten sam, różne chmiele były więc miały inne smaki. Nigdy nie degustowałem pod kątem obecności Carapilsa. W tym roku mam go więc będą naprzemienne warki z i bez.
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • piokl13
                        Senior
                        • 06-2003
                        • 946

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                        J ... nie są niezbędne, zarówno te carapils, melanoidynowy i zakwaszający ...
                        Zakwaszający to wiem, a jak zastąpić melanoidowy?

                        Comment

                        • artur2
                          Senior
                          • 02-2008
                          • 535

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                          Można by robić takie eksperymenty wspólnie, np. umawiamy się, że warzymy choćby pilsa z carapilsem, pilsa bez carapilsa i potem przywozimy je na Warsztaty na panel degustacyjny i robimy ślepe testy
                          Fajne piwowarskie powiedzenie: "zrobiłem sobie pilsa bez carapilsa"
                          Mniej alkoholu, więcej smaku !
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Zakwaszający to wiem, a jak zastąpić melanoidowy?
                            Melanoidynowy ma Ci jedynie pomóc w uzyskaniu czerwonego koloru, który to można uzyskać też i bez jego użycia.

                            A tak w ogóle - Dori na Piwo.org półtora roku temu napisała rozprawkę o słodach, do naszej dyskusji treść wiele nie wnosi, ale warto przeczytać. Do dyskusji ewentualnie wniesie coś komentarz Czesa zamieszczony pod Doriowym artykułem

                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • piokl13
                              Senior
                              • 06-2003
                              • 946

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                              Melanoidynowy ma Ci jedynie pomóc w uzyskaniu czerwonego koloru, który to można uzyskać też i bez jego użycia.

                              A tak w ogóle - Dori na Piwo.org półtora roku temu napisała rozprawkę o słodach, do naszej dyskusji treść wiele nie wnosi, ale warto przeczytać. Do dyskusji ewentualnie wniesie coś komentarz Czesa zamieszczony pod Doriowym artykułem

                              http://www.piwo.org/artykuly/rodzaje...-zastosowanie/
                              Czytałem to już wcześniej . Myślałem, że chodzi o coś więcej niż kolor. W googlach właśnie znalazłem, że "Posiadają charakterystyczny przyjemny aromat i decydują o barwie piwa. Substancje melanoidowe wpływają również korzystnie na pienistość piwa."

                              Comment

                              • Marusia
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 20211

                                #75
                                Tak, ale tak naprawdę, to każdy słód wpływa na pienistość piwa i ma ładny aromat, a już zwłaszcza karmelowe
                                www.warsztatpiwowarski.pl
                                www.festiwaldobregopiwa.pl

                                www.wrowar.com.pl



                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎