Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wspólny browar rzemieślniczy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lisiewski
    Senior
    • 12-2009
    • 459

    #31
    Istnieje już podobny projekt w polskim internecie. Grupa zapaleńców postanowiła się zrzeszyć i kupić już istniejący klub piłkarkski. Myślą nawet o awansie do ekstraklasy. Projekt na swoją stronę pod adresem: www.kupimyklub.pl

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika xaban Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie wiedziałem, że tutaj są lumpy. Miałem nadzieję, że to jednak pewien dość określony wycinek społeczeństwa...
      Głos jest proporcjonalny do wielkości udziału. I to mi wystarczy.


      Nie rozumiem. Browar nie może być rzemieślniczy jeżeli ma formę Sp. z o.o.?
      Nie wyobrażam sobie żadnej innej współwłasności niż spółka prawa handlowego.


      Nie chcę, przeczytaj jeszcze raz od początku.
      Powiem ci jedno.

      Jeżeli uważasz, że dasz radę, startuj.

      Proponuje zacząć od lokalu i biznes planu. Jeżeli te dwie rzeczy będziesz miał, przedstaw je na forum i może znajdą się chętni na składkowe.

      Bo chyba nie myślałeś, że dasz pomysł i będziesz oczekiwał, że ktoś inny go zrealizuje??
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • Qbric
        Senior
        • 04-2001
        • 427

        #33
        Jeżeli takie "spólki" funkcjonują na zachodzie to dlaczego nie spróbować przenieść tego na nasz rynek? Niech zainteresowani zaczną zbierać informacje, niech się szkolą i wymieniają doswiadczenia tutaj.
        Wybaczcie ale rozmowa typu: cytat poprzednika --> kontra, jest trochę infantylna. Proponowalbym po "kontrze" zaproponować jakieś rozwiazanie aby krytyka stala się konstruktywna. Na podstawie wielu tematów z tego Forum widać, że mnostwo osób posiada wiedzę o mnogości przeszkód jakie serwuje nam nasze państwo. Może by tak zacząć myśleć co z tym fantem zrobić a nie tylko zrzędzic "bo to nie wyjdzie, bo to jest bez sensu, nie da się, jesteś gupi" itp?
        Dobrym przykladem takiego gadania jest wątek "Zakadamy Stowarzyszenie". Dużo awantury a stowarzyszenie w końcu zalożyl "ktos inny"...

        Jak się chce to sie szuka sposobu, jak się nie chce to sie szuka wymówki!
        Last edited by Qbric; 10-02-2010, 20:42.
        Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #34
          Przeszkody jakie tworzy państwo trzeba poprostu przejść. Nic innego z tym nie zrobisz.

          Tak jak napisałem, trzeba znaleźć lokal i zrobić biznes plan. bez tego ani rusz. I ktoś musi wszystko pilotować, ktoś komu najbardziej zależy. Jeden człowiek.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qbric Wyświetlenie odpowiedzi
            Jeżeli takie "spólki" funkcjonują na zachodzie to dlaczego nie spróbować przenieść tego na nasz rynek? Niech zainteresowani zaczną zbierać informacje, niech się szkolą i wymieniają doswiadczenia tutaj.
            Wybaczcie ale rozmowa typu: cytat poprzednika --> kontra, jest trochę infantylna. Proponowalbym po "kontrze" zaproponować jakieś rozwiazanie aby krytyka stala się konstruktywna. Na podstawie wielu tematów z tego Forum widać, że mnostwo osób posiada wiedzę o mnogości przeszkód jakie serwuje nam nasze państwo. Może by tak zacząć myśleć co z tym fantem zrobić a nie tylko zrzędzic "bo to nie wyjdzie, bo to jest bez sensu, nie da się, jesteś gupi" itp?
            Dobrym przykladem takiego gadania jest wątek "Zakadamy Stowarzyszenie". Dużo awantury a stowarzyszenie w końcu zalożyl "ktos inny"...

            Jak się chce to sie szuka sposobu, jak się nie chce to sie szuka wymówki!
            tylko jakie stowarzyszenie? takie jakie dużej części nam niezbyt odpowiada.

            zaoferowałem pomoc w temacie celnym, bo procedury znam. tyle! reszta to ponad moje siły, bo w jakby tak nie było już bym założył browar.
            Last edited by e-prezes; 10-02-2010, 20:49.

            Comment

            • delvish
              Senior
              • 11-2004
              • 3508

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qbric Wyświetlenie odpowiedzi
              Dużo awantury a stowarzyszenie w końcu zalożyl "ktos inny"...
              Ale jacy znowu "inni"? Zielone ludki czy jak?
              Kto chciał mógł się dołączyć.
              Last edited by delvish; 10-02-2010, 20:49.
              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
              (Frank Zappa)

              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

              Comment

              • Qbric
                Senior
                • 04-2001
                • 427

                #37
                Podejrzewalem, że temat stowarzyszenia może okazać się kijem w mrowisko więc na samym początku wyobraźcie sobie jak macham bialą flagą w tym temacie PIS (ang: peace) Nie interesowalem się tym szczególnie i nie chcę się rozwodzić z krytyką bo w moim wykonaniu na pewno nie będzie konstruktywna. Trochę się tylko przyglądalem.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                tylko jakie stowarzyszenie? takie jakie dużej części nam niezbyt odpowiada.
                Niemniej pragnę zauważyć, że wątek ciągnie się od 6 lat i przeplata się a to docinkami, a to żarcikami z domieszką faktów o utrudnieniach. W ciągu tego czasu niewiele z tego wyniklo. Czy malo bylo czasu aby zalożyć stowarzyszenie aby "dużej części z nas" odpowiadalo? Zresztą jeszcze się taki nie urodzil co by wszystkich zadowolil. W każdym bądź razie nie ciągnijmy tego off-topu.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                zaoferowałem pomoc w temacie celnym, bo procedury znam. tyle!
                Ludzi waśnie z takim podejściem tu trzeba a nie malkontentów. Bo sednem sprawy do którego zdążam to fakt, że każdemu latwo się krytykuje. Jestem tego dobrym przykladem

                Ludzie chcą się tu przede wszystkim dowiedzieć "jak" a nie "dlaczego nie".
                Last edited by Qbric; 10-02-2010, 21:13.
                Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qbric Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ludzi waśnie z takim podejściem tu trzeba a nie malkontentów. Bo sednem sprawy do którego zdążam to fakt, że każdemu latwo się krytykuje. Jestem tego dobrym przykladem

                  Ludzie chcą się tu przede wszystkim dowiedzieć "jak" a nie "dlaczego nie".

                  zauważ, że autor tego wątku nawet nie wpisał miasta, z którego pochodzi, daty urodzenia, nawet nie wiemy czy ma 18 lat. Więc co tu gadać o konkretach, dla mnie jak narazie jest mało wiarygodny, aby robić razem interesy a tym bardziej dawać kase. Więc gadka idzie jak idzie.

                  Temat był wałkowany dziesiątki razy.

                  Gdyby ktos przyszedł i powiedział: mam lokal, moich dwóch kumpli ma knajpy, chca sprzedawać piwo samodzielnie warzone, szukamy chętnych do spółdzielni. Mamy biznes plan, szukamy pomocy takiej a takiej. O, to są konkrety.

                  Jak można mówić co załatwiać np. z Sanepidem, budowlancami itp jeżeli nie ma konkretnego lokalu?

                  Gadanie o niczym.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • xaban
                    Junior
                    • 02-2010
                    • 14

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                    zauważ, że autor tego wątku nawet nie wpisał miasta, z którego pochodzi, daty urodzenia, nawet nie wiemy czy ma 18 lat. Więc co tu gadać o konkretach, dla mnie jak narazie jest mało wiarygodny, aby robić razem interesy a tym bardziej dawać kase. Więc gadka idzie jak idzie.
                    Czy ja Ci proponuję spółkę? Próbuję wyciągnąć od Ciebie jakieś pieniądze?
                    Opisałem tylko swój pomysł.

                    Co wg Ciebie decyduje o wiarygodności? Wiek? Pochodzenie? Może stan konta?

                    I co do tego ma miasto?? Jeżeli jestem ze wsi, to nie warto ze mną rozmawiać?

                    Dlaczego jedni potrafią dyskutować o pomyśle jako-takim a inni na siłę próbują przyczepić się do mnie?
                    Miałem nadzieję, że może to forum jest trochę inne od ogólnotematycznych portali/serwisów/forów, gdzie polską specjalnością jest atakowanie wszystkiego, co się rusza.
                    Zarejestrowałem się na tym forum wczoraj i chyba zaraz zlikwiduję konto.

                    Comment

                    • emes
                      Nadszyszkownik Chmielowy
                      • 08-2003
                      • 4275

                      #40
                      Xaban, nie bądź taki draźliwy. Miałeś swoje "wejście smoka", teraz sobie trochę poczytaj, jak będziesz miał jeszcze jakieś pomysły, to pisz bez zważania na krytykę. Nawet krytyka może być niesłuszna, tylko wypadałoby to udowodnić.

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10837

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika xaban Wyświetlenie odpowiedzi
                        (...)Co wg Ciebie decyduje o wiarygodności? Wiek? Pochodzenie? Może stan konta?

                        I co do tego ma miasto?? Jeżeli jestem ze wsi, to nie warto ze mną rozmawiać?
                        (...).
                        Dobrym zwyczajem na tym forum jest przedstawienie się. Ty tego nie uczyniłeś, więc nie dziw się proszę, że nikt nie bierze ciebie na poważnie.

                        Po drugie zastanawia mnie pewne twoje sformułowanie. Chcesz mieć browar rzemieślniczy a zaraz potem piszesz, że marzy ci się browar średniej wielkości. Jedno z drugim się kłóci. Notabene formuła browary rzemieślnicze zostały wg mnie źle definiowane przez festiwal w Żywcu.
                        Last edited by abernacka; 10-02-2010, 22:03.
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                          Po drugie zastanawia mnie pewne twoje sformułowanie. Chcesz mieć browar rzemieślniczy a zaraz potem piszesz, że marzy ci się browar średniej wielkości. Jedno z drugim się kłóci. Notabene formuła browary rzemieślnicze zostały wg mnie źle definiowane przez festiwal w Żywcu.
                          No w polskich warunkach to jeden EDI by był wg Twojej definicji, czyż nie?

                          Pojęcie craft brewery np. w USA jest dość szerokie. U nich browar wielkości Ambera też mógłby być craft gdyby spełniał kilka warunków. Choć ja też mam pewne wątpliwości czy taki browar można nazwać browarem rzemieślniczym. Niezależnym tak, ale czy rzemieślniczym?
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10837

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                            No w polskich warunkach to jeden EDI by był wg Twojej definicji, czyż nie?

                            (...). Niezależnym tak, ale czy rzemieślniczym?
                            Dodałbym jeszcze browar Bartek i Łask.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • xaban
                              Junior
                              • 02-2010
                              • 14

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                              Dobrym zwyczajem na tym forum jest przedstawienie się. Ty tego nie uczyniłeś, więc nie dziw się proszę, że nikt nie bierze ciebie na poważnie.
                              Mój pierwszy post: http://www.browar.biz/forum/showpost...23&postcount=1

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                              Po drugie zastanawia mnie pewne twoje sformułowanie. Chcesz mieć browar rzemieślniczy a zaraz potem piszesz, że marzy ci się browar średniej wielkości. Jedno z drugim się kłóci. Notabene formuła browary rzemieślnicze zostały wg mnie źle definiowane przez festiwal w Żywcu.
                              Prawdopodobnie bardzo niewprawnie posługuję się nomenklaturą.
                              Browar docelowo mógłby być nawet duży, byle by zachował podstawowe zasady (jakości, unikalności itd.).

                              Comment

                              • anteks
                                maruda
                                • 08-2003
                                • 10738

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika xaban Wyświetlenie odpowiedzi
                                Browar docelowo mógłby być nawet duży, byle by zachował podstawowe zasady (jakości, unikalności itd.).
                                a świstak .....
                                Mniej książków więcej piwa

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎