Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

libijskie piwo!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika borinek
    jaj a kdie ta libia?
    Dawna Cyrenajka Między Algierią a Egiptem

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marcinplu
    ech trudno wam zrozumiec że tam są inne warunki. nie wiem co to była za pasta ale swoje robiła i mam na to 30 - 60 świadków! spytajci sie kogoś kto tam był, wszystkie piwa były tak robione...
    My CIę rozumiemy, że warunki są tam trudne, i że napić się wam chciało. Ale to co robiłeś to nie było piwo po prostu lecz napój alkoholowy z czegoś tam
    Last edited by Shlangbaum; 13-09-2006, 07:52.

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #17
      dobrze to ująłeś Shangie...

      pasta ma konsystencję półstałą, więc nie był to syrop jęczmienny/słodowy i z czymś takim jak widzisz nikt się tutaj nie spotkał. Ba, przeglądając strony dla piwowarów domowych też nie natknąłem się na taki produkt. Być może jest to surowiec produkowany jedynie na rynek krajów arabskich, by ominąć ich prawo celne. Świadczy o tym choćby to co piszesz o podpiwku.
      mogę ci polecić jedynie dwa rozwiązania:
      - zrób prawdziwe piwo domowe czy to z ekstraktu czy ze słodu i przekonaj się jak smakuje;
      - zamiast soku daktylowego użyj syropu daktylowego (dostępny w każdym sklepie ze zdrową żywnością), zamiast tej pasty ciemnego brew-kita (też barwi jak diabli) a będziesz miał to samo, czyli napój alkoholowy z cukru.
      Last edited by e-prezes; 13-09-2006, 08:46.

      Comment

      • laki01
        Junior
        • 08-2010
        • 1

        #18
        marcinplu , tak mi się wydaje ,że mogła to być jakaś pasta na bazie żółci zwierzęcej, dlatego tak pięknie ci zabarwiła gary na żółto , niektóre koncerny używają do "Piwa" żółci jako goryczki zamiast chmielu.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          #19
          Ech te mity...
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika laki01 Wyświetlenie odpowiedzi
            niektóre koncerny używają do "Piwa" żółci jako goryczki zamiast chmielu.

            Zakisiłem już trochę ogórków, ostanie małosolniaki wyszły genialnie.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • kony
              breweriarz
              • 08-2005
              • 1701

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika laki01 Wyświetlenie odpowiedzi
              marcinplu , tak mi się wydaje ,że mogła to być jakaś pasta na bazie żółci zwierzęcej, dlatego tak pięknie ci zabarwiła gary na żółto , niektóre koncerny używają do "Piwa" żółci jako goryczki zamiast chmielu.
              Mam dla ciebie dwie rady od serca:

              1. Jak odpowiadasz na czyjeś posty to zerknij na datę kiedy były pisane bo w tym przypadku nie sądzę aby autor wątku jeszcze był zainteresowany,

              2. Nie rozpowszechniaj publicznie wiedzy o piwie, technologii warzenia a przede wszystkim surowcach zaczerpniętej z forum onetu czy też z osiedlowej piaskownicy.

              Zdrówko!

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marcinplu Wyświetlenie odpowiedzi
                ... piwo było wspaniałe i mocne: 1.5 l na dwóch i cieżko było sie podnieść....
                To musiało mieć jakieś 50% alkoholu. Jakżeś to, mistrzu, otrzymał?

                Czemu mi nikt wcześniej nie powiedział, że jest tu taki zaaajebisty temat? Toż to można było łacha drzeć ładnych parę tygodni.

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                  Czemu mi nikt wcześniej nie powiedział, że jest tu taki zaaajebisty temat? Toż to można było łacha drzeć ładnych parę tygodni.
                  Cztery lata miałeś aby go znaleźć
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • bogdan62
                    Senior
                    • 10-2004
                    • 173

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marcinplu Wyświetlenie odpowiedzi
                    pracowałem w libii. do robienia piwa używałem pasty jęczmiennej ( chmielowej? ) ( dwie łyżeczki - małe - na 50 l ), francuskich drożdży piekarniczych, cukru i i naszego poczciwego podpiwka .
                    piwo było wspaniałe i mocne: 1.5 l na dwóch i cieżko było sie podnieść....
                    do czego zmierzam....: szukam tej pasty!!!
                    ta którą używałem była podobno z anglii i nie mam żadnej nazwy ani producenta. pasta o konsystencji bardzo gęstego miodu, prawie czarna, przy gotowaniu wręcz śmierdzi i barwi nieodwracalnie garnki na ładny żółty kolor
                    proszę, kto wie niech pomoże....
                    pozdr.
                    marcin
                    W Libii wiara zabrania spożywanie alkoholu, surowce trzeba zdobywać. W Polsce też będziesz miał problemy, ale z innego powodu. Pasta, o ktorej piszesz jest na bazie mleczka uzyskiwanego z główek makowych, nie szukaj jej na oficjanych forach. Dla mnie porusziny temat jest conajmniej żenujący.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎