Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pomoc 1 porcja własnego piwa.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pempek
    Junior
    • 06-2013
    • 2

    Pomoc 1 porcja własnego piwa.

    Witam ostatnio natkałem fajne zestawy na allegro do zrobienia własnego piwa.
    Tutaj link http://allegro.pl/browar-mb1-zestaw-...244839918.html
    I znalazłem taki poradnik też w jednej z aukcji gość dodał, czy z takim poradnikiem dam rade zrobić piwko ? http://nomart.pl/art/piw/
    I teraz pytania:
    1.Czy z tego zestawu dam rade zrobić dobre piwo.
    2.Czy ten poradnik jest dobry i dam rade zrobić piwo.
    3. Czy warto jednak kupić osobno sprzęt i osobno ekstrakt do piwa.
    4. Za dobre piwo jestem w stanie dać więcej pieniędzy niż za jakieś słabe i nie dobre piwo.
    Z góry dziękuje za odpowiedzi.
  • jacekan
    Senior
    • 05-2011
    • 388

    #2
    Nie wnikając w sens zakupu takiego zestawu- jest w nim minimum, które pozwoli zrobić dobre piwo.
    Poradników w sieci jest masa. Ten dotyczy tylko puszek. Tak na prawdę musisz tylko poświęcić czas na czytanie jednego, czy drugiego forum i wszystkiego się dowiesz.
    Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

    Comment

    • Pempek
      Junior
      • 06-2013
      • 2

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekan Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie wnikając w sens zakupu takiego zestawu- jest w nim minimum, które pozwoli zrobić dobre piwo.
      Poradników w sieci jest masa. Ten dotyczy tylko puszek. Tak na prawdę musisz tylko poświęcić czas na czytanie jednego, czy drugiego forum i wszystkiego się dowiesz.
      ale czy ten akurat poradnik pomoże zrobić z tego zestawu z allegro piwo :> czy muszę znaleść inny lepszy bądź bardziej wyrazisty.

      Comment

      • Piotr986
        Junior
        • 07-2012
        • 1

        #4
        Tutaj Masz kilka zestawów startowych


        Do każdego jest instrukcja

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10739

          #5
          Poradnik jest ok, tu masz też http://www.wiki.piwo.org/Strona_g%C5%82%C3%B3wna
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • Cyneq
            Senior
            • 12-2011
            • 181

            #6
            Moim zdaniem zestaw nie jest "fajny" - początkujący się zniechęci!
            Po pierwsze - nie wyjdzie z tego lager, "Zalecana temperatura fermentacji: 18-25°C."
            A próba zrobienia prawdziwego lagera na pierwszy raz to kiepski pomysł - dużo pracy, długi czas, a efekt słaby, zwłaszcza jeśli się da puszkę plus cukier.
            Znacznie lepiej (i taniej) zrobić z samych ekstraktów jakieś ciekawsze piwo górnej fermentacji z własnym chmieleniem.
            Łatwo, prosto, skutecznie - i do tego jak spróbujesz to nie będzie "łeee, takie jak ze sklepu a tyle roboty".

            Comment


            • #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cyneq Wyświetlenie odpowiedzi
              zwłaszcza jeśli się da puszkę plus cukier.
              Z gotowca i cukru wychodzi bardzo dobre piwo, był o tym nie tak dawno temat
              Tylko trzeba użyć dobrych drożdzy i zadbać o odpowiednią temperaturę fermentacji.

              Comment

              • Cyneq
                Senior
                • 12-2011
                • 181

                #8
                Każesz początkującemu zrobić prawdziwego lagera?
                Może ja cienki jestem - dopiero moje dwudzieste piąte piwo było lagerem, a i tak nieudanym ( biszkoptowy diacetyl).
                Poza tym - uzyska dobrego lagera...moim akurat zdaniem dobrego lagera można w lekko lepszym sklepie kupić za niedużo pieniędzy, przy pierwszym piwie pewnie chciałoby się uzyskać jakiś bardziej spektakularny efekt

                Comment


                • #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cyneq Wyświetlenie odpowiedzi
                  Każesz początkującemu zrobić prawdziwego lagera?
                  Może ja cienki jestem - dopiero moje dwudzieste piąte piwo było lagerem, a i tak nieudanym ( biszkoptowy diacetyl).
                  Poza tym - uzyska dobrego lagera...moim akurat zdaniem dobrego lagera można w lekko lepszym sklepie kupić za niedużo pieniędzy, przy pierwszym piwie pewnie chciałoby się uzyskać jakiś bardziej spektakularny efekt

                  Nie każe, tylko piszę, że był temat cuktu i puszek, i że piwa z tego są znakomite (ale z Tobą się zgadzam).

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎