Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Polecany zestaw startowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • schizohatter
    Member
    • 06-2014
    • 30

    Polecany zestaw startowy

    Nie od dziś wiadomo, że w zestawie startowym komponenty wychodzą taniej. Stąd pytanie - który zestaw startowy na polskim rynku sklepów internetowych jest najlepszy? Z Centrum Piwowarstwa, czy może z Browamatora? Przed chwilą ktoś wspomniał, że ten z CP ma lichy termometr. Na plus Browamatora jest z pewnością rurka do przelewania z zaworkiem, ale jest droższy. A może inny sklep? Proszę o poradę.
  • schizohatter
    Member
    • 06-2014
    • 30

    #2
    Nie mogę edytować swojego postu, tak więc:

    EDIT: A może wystarczy o coś uzupełnić ten zestaw: http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ciermistrz_pro
    który prawdę mówiąc mnie najbardziej kusi.

    Comment

    • amorph
      PremiumUżytkownik
      • 06-2014
      • 89

      #3
      Browamator ma najfajniejsze wiadra ale oferta sklepu jest ogolnie uboga. Filtr z oplotu musialem zrobic sam a wiele sklepow ma taki w ofercie bez zabawy. Polecam porownywarke produktow http://cml.dokuro.org/beer/

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10739

        #4
        Browamator ma najfajniejsze wiadra
        W jakim sensie najfajniejsze?
        Last edited by anteks; 13-07-2014, 13:44.
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • schizohatter
          Member
          • 06-2014
          • 30

          #5
          Bo tak analizując zestaw z CP - na fermentorach mogę sobie podziałkę wykonać samemu (na zewnątrz markerem, a w środku to czymśtam się wymyśli). Fermentować burzliwie mogę z półprzykrytą pokrywą i wlotem zakrytym szczelnie filtrem, który wykonam z gazy. Klips mogę dokupić. Słabym punktem jest ta igielitowa rurka, ale dam brzeczce/zacierowi ostygnąć trochę przed przelewaniem. Plus za kapslownicę Emily, która jest sprawniejsza niż Greta, z tego co czytałem. Ten termometr analogowy mam nadzieję da sobie jakoś radę. No i dołączają filtrator z oplotu. Co do zaworku grawitacyjnego - nie mam pojęcia, czemu nazywają go grawitacyjnym, a w opisie piszą o przytknięciu do dna butelki, tak jak ten ze sprężynką. Tak czy siak - można go wziąć. Czyli dodatkowe koszta to: 12 zł za zaworek i 5 zł za klips. A cała reszta jest. Tak więc zestaw z CP wychodzi bardzo ekonomicznie.

          Oczywiście mógłbym zamawiać wszystko co najlepsze z różnych sklepów, ale wtedy za każdym razem kumulują się koszty przesyłki, więc to rozwiązanie NIESTETY odpada.

          Comment

          • amorph
            PremiumUżytkownik
            • 06-2014
            • 89

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
            W jakim sensie najfajniejsze?
            Porzadnie wykonane, z nadrukowana skala, fajne grafiki, materiał przez, który widać brzeczke. Podoba mi sie i tyle . Mimo ze można podobny zestaw kupić taniej wybrałem ten z BA.

            Comment

            • anteks
              maruda
              • 08-2003
              • 10739

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika amorph Wyświetlenie odpowiedzi
              materiał przez, który widać brzeczke.
              to może taki
              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              • jkocurek
                Senior
                • 12-2006
                • 1030

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika amorph Wyświetlenie odpowiedzi
                Mimo ze można podobny zestaw kupić taniej wybrałem ten z BA.
                Piwowarstwo uczy cierpliwości. Jeżeli w BA nic się nie zmieniło, to ten zakup będzie pierwszą lekcją
                Pozdrawiam,
                Jacek
                Świentechlywiki

                Comment

                • amorph
                  PremiumUżytkownik
                  • 06-2014
                  • 89

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jkocurek Wyświetlenie odpowiedzi
                  Piwowarstwo uczy cierpliwości. Jeżeli w BA nic się nie zmieniło, to ten zakup będzie pierwszą lekcją
                  A coś nie tak z tymi fermentorami?

                  Comment

                  • jkocurek
                    Senior
                    • 12-2006
                    • 1030

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika amorph Wyświetlenie odpowiedzi
                    A coś nie tak z tymi fermentorami?
                    Ależ skąd taki wniosek? Chodzi tylko o termin realizacji zamówień.
                    Pozdrawiam,
                    Jacek
                    Świentechlywiki

                    Comment

                    • amorph
                      PremiumUżytkownik
                      • 06-2014
                      • 89

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jkocurek Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ależ skąd taki wniosek? Chodzi tylko o termin realizacji zamówień.
                      Czytałem na forum ze cienko z tymi dostawami ale u mnie nie było problemów. Przy drugiej dostawie zamiast kuriera wybrałem pocztę i zadzwoniła do mnie miła pani ze zmieniła i na kuriera bo przez pocztę polska zaplacilbym kilkadziesiąt złotych. Dla mnie na minus byłby tam mały wybór i często wyższe ceny.

                      Comment

                      • jkocurek
                        Senior
                        • 12-2006
                        • 1030

                        #12
                        Znaczy, że się jednak poprawiło. To dobrze
                        Pozdrawiam,
                        Jacek
                        Świentechlywiki

                        Comment

                        • magiq666
                          Junior
                          • 06-2009
                          • 27

                          #13
                          Witam serdecznie spróbuje wbić się w ten temat i zapytać Was o opinie w stosunku do zestawu, który jestem zmuszony zamówić. Na stałe przebywam w Holandii więc zamawianie zestawu z polski mija się z celem. Znalazłem taki zestaw http://www.brouwmarkt.nl/complete-st...onal-plus.html Z góry dziękuje za opinie

                          Comment

                          • schizohatter
                            Member
                            • 06-2014
                            • 30

                            #14
                            To może bądź chociaż łaskaw to przetłumaczyć? Nie ufam translatorom w tłumaczeniu długich tekstów, a już na pewno nie z flamandzkiego.

                            Comment

                            • magiq666
                              Junior
                              • 06-2009
                              • 27

                              #15
                              Więc zestaw pokrywa się z tym który można kupić w CP czy BA, bardziej martwi mnie jednak różnica w litrażu fermentatorów. W Polsce mamy 33 litrowe w Holandii mogę kupić jedynie 25 litrowe. I zastanawiam się czy takie wystarcza chcąc uwarzyć "pełną" warkę.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎