Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Drożdże do milk stout s-04 czy us-05?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mrmaki
    Junior
    • 08-2013
    • 25

    Drożdże do milk stout s-04 czy us-05?

    No forumowicze mam pytanie dotyczące drożdży do milk stout. Zastanawiam się nad s-04 a us-05. Które polecicie i jaka będzie różnica w smaku pomiędzy nimi?
    India Pale Ale - recepta na dogodne życie
  • Ronoaro
    Senior
    • 04-2013
    • 160

    #2
    Gdybym miał doradzić to proponuje 05, ostatnio fermentowałem na nich swojego American Stouta i dały mu bardzo przyjemną rześkość w smaku, do tego fermentacja przebiega na nich dość sprawnie. Na 04 robiłem wędzony porter i piwo wydaje sie dość pustawe(po leżakowaniu sporo zyskało), ale ja na twoim miejscu wybrałbym 05 albo... Danstar Nottingham.

    Comment

    • ScaRRyMaN
      Mądrala
      • 11-2014
      • 33

      #3
      Do swojego milk stouta zadałem s04. Potwierdzam, że s04 nie wyciągnęły nic ze smaku słodu.
      Last edited by ScaRRyMaN; 19-03-2015, 17:15.

      Comment

      • gobong
        Senior
        • 04-2005
        • 658

        #4
        Ja polecam s-04 , milk stout to wyspiarskie piwo, s-04 lepsze do ciemnych, warzone przez siebie milk stouty za pomocą tychże drożdży fermentowałem zawsze byłem zadowolony.

        Comment

        • metalsrem
          Senior
          • 09-2008
          • 239

          #5
          Mi się udało zdobyć trzecie miejsce na konkursie ze stoutem na s04 więc jak najbardziej je polecam.
          Browar domowy SKOTAR

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19170

            #6
            Oba szczepy są dobre. S-04 powinien być bardziej ejlowy, a US05 czystsze, ale też wiele zależy od temperatury fermentacji. Osobiście skłaniałbym się do 'anglików'. No chyba, że chcesz bogato dochmielić to lepiej 'amerykany'.

            Comment

            • mrmaki
              Junior
              • 08-2013
              • 25

              #7
              Dzięki Panowie za info. W takim wypadku sklonie sie do wyspiarskich.
              India Pale Ale - recepta na dogodne życie

              Comment

              • mikołajj
                Senior
                • 01-2005
                • 106

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                Oba szczepy są dobre. S-04 powinien być bardziej ejlowy, a US05 czystsze, ale też wiele zależy od temperatury fermentacji. Osobiście skłaniałbym się do 'anglików'. No chyba, że chcesz bogato dochmielić to lepiej 'amerykany'.
                Które byś polecał do wyższej temperatury fermentacji?

                Comment

                • zgoda
                  Senior
                  • 05-2005
                  • 3516

                  #9
                  Co rozumiesz przez "wyższą"?
                  Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    #10
                    No jakieś 21 °C
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • zgoda
                      Senior
                      • 05-2005
                      • 3516

                      #11
                      21 fermentacji to nie jest wyższa i każde przypasują. 21 otoczenia to już ciepło, wziąłbym uesy.
                      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎