Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

prośba o spr receptury

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jerzdna
    Senior
    • 07-2014
    • 240

    prośba o spr receptury

    Szykuję się do warki nr 4. To ma być zmodyfikowany hefeweizen na american weizen/wheat Mam 2,6 kg słodu pszenicznego i 1.8 kg pilzneńskiego. Do tego planuję dodać 1 kg pszenicznego karmelowego. Zacieranie jednotemperaturowe 65-67 st C. Chmiele to Spalt Select, Fantasia, Centennial, Ahtanum i Palisade. Wszystkie po 30 g. Chcę na goryczkę dać Centennial, Niemce na aromat pod koniec gotowania, a pozostałe Amerykańce na cichą. Drożdże Safale S05
    Co o tym myślicie? Mam szansę na American wheat? Coś zmienić /co w recepturze?
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19168

    #2
    Po co tyle karmelu?

    Comment

    • jerzdna
      Senior
      • 07-2014
      • 240

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      Po co tyle karmelu?
      Tyle było najmniej w sklepie Sugeruje kolega 1/4, 1/2 czy wcale?

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19168

        #4
        Jeśli to ma być am wheat to 10-15 % styknie. W takim piwie pierwsze skrzypce gra słód pszeniczny i chmiel, ale też ma być lekkie, rześkie, a karmel tu tylko tworzy balast. Zakładam, że jest to jasny słód pszeniczny karmelowy...

        Comment

        • jerzdna
          Senior
          • 07-2014
          • 240

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          Jeśli to ma być am wheat to 10-15 % styknie. W takim piwie pierwsze skrzypce gra słód pszeniczny i chmiel, ale też ma być lekkie, rześkie, a karmel tu tylko tworzy balast. Zakładam, że jest to jasny słód pszeniczny karmelowy...
          Merci. Hmm... Ciemny 100-150 EBC Czy to d...pa? Mocno kolor zmieni te 10-15%?

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19168

            #6
            Jakbyś przeczytał info przy zakupie to być wiedział tyle: "(...) słód pszeniczny karmelowy - dodatek do piw w stylu weizen, dunkel weizen, piw ciemnych". "Wpływa na pełnię smakową piwa oraz wzmacnia smak pszenicy". Nie wiem czy mocno, ale darowałbym sobie go. Nie masz jakiegoś jęczmiennego jasnego karmelowego?

            Comment

            • jerzdna
              Senior
              • 07-2014
              • 240

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              Jakbyś przeczytał info przy zakupie to być wiedział tyle: "(...) słód pszeniczny karmelowy - dodatek do piw w stylu weizen, dunkel weizen, piw ciemnych". "Wpływa na pełnię smakową piwa oraz wzmacnia smak pszenicy". Nie wiem czy mocno, ale darowałbym sobie go. Nie masz jakiegoś jęczmiennego jasnego karmelowego?
              Przeczytalem "weizen" Nauka na przyszlosc. Ano, nie mam. Zaryzykuję te 10%
              Ciemnego i dam znać co z tego wyszło A pozostałe "składniki" receptury mogą być?

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19168

                #8
                Dałbym 5 %, bo tyle to jest już graniczne.

                Comment

                • jerzdna
                  Senior
                  • 07-2014
                  • 240

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dałbym 5 %, bo tyle to jest już graniczne.
                  Merci Dam 5%

                  Comment

                  • jerzdna
                    Senior
                    • 07-2014
                    • 240

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzdna Wyświetlenie odpowiedzi
                    Merci Dam 5%
                    Jednak nie dalem ciemnego pszenicznego karmelowego Piwo 1,5 tyg po zabutelkowaniu jest niezgorsze. Kolor słomkowy. Piana trochę za słaba - dałem za mało glukozy. W aromacie cytrusowo-ziołowo-trawiaste plus jasny chlebek. Smak wyraźnie słodowy, ziarnisty. Kwaskowe. Wysycenie średnie. Moglo być wyższe. Ale w sumie jestem z niego zadowolony. Dobra pozycja na ciepłe dni
                    Last edited by jerzdna; 13-06-2015, 15:25.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎