Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Skwaszone piwo?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Giselhert
    Junior
    • 03-2015
    • 10

    Skwaszone piwo?

    Właśnie otworzyłem fermentor z APA po tygodniu cichej i czułem nieprzyjemny "chemiczny" zapach unoszący się nad kadzią. Po spróbowaniu mam wątpliwości czy do czegoś to się nadaje - jakbym skisiło się. Po burzliwej smak był prawidłowy więc zastanawiam się co poszło nie tak na cichej. Odbywała się w ok 20 stopniach przy szczelnie zamkniętej pokrywie fermentatora z chmieleniem na zimno, 2 blg.
  • esesinho
    Junior
    • 01-2015
    • 22

    #2
    Jesteś pewien że to nie

    tz aromat młodego piwa który powinien zanikać z czasem ?

    Comment

    • Giselhert
      Junior
      • 03-2015
      • 10

      #3
      Kurcze nie byłem na żadnym kursie sensorycznym więc trudno mi jednoznacznie powiedzieć jak to smakuje. Zapach najbardziej zbliżony do impregnatu do drewna - nie tak ostry jak rozpuszczalnika ale bardzo nieprzyjemny. Nie wiem czy dobrze zrobiłem prowadząc cichą w szczelnie zamkniętej kadzi i czy temperatura (20C) nie była za wysoka. W kwestii higieny bardzo uważam i wszystko myje po kilka razy piro, alkoholem i wyparzam wrzątkiem.
      Last edited by Giselhert; 21-06-2015, 15:51.

      Comment

      • esesinho
        Junior
        • 01-2015
        • 22

        #4
        A burzliwa była w jakiej temp ?

        Na twoim miejscu zabutelkowałbym, i sprawdzał kontrolnie co jakiś czas. Jak będzie to jakiś syf/infekcja to smak piwa będzie się jeszcze pogarszał i wtedy można wylać.
        Jeśli natomiast po jakimś czasie (powiedzmy 2-4 tyg) zauważysz poprawę to prawdopodobnie jest to ten aldehyd.

        Comment

        • Giselhert
          Junior
          • 03-2015
          • 10

          #5
          Burzliwa też podobnej gdyż wszystko trzymam w schowku a tam jest dość ciepło. Żeby tak w tydzień popsuło się dobre piwo?

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎