Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pytanie świeżaka odnośnie sprzętu. Na prawdę pilna pomoc.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • przemek18
    Junior
    • 06-2015
    • 18

    Pytanie świeżaka odnośnie sprzętu. Na prawdę pilna pomoc.

    Witam serdecznie jest to mój pierwszy post na tym forum choć nie ukrywam dosyć długo je już przeglądałem jako niezarejestrowany użytkownik.
    Mam pytanie odnośnie sprzętu do piwowarstwa amatorskiego. Chce zakupić jakiś sprzęt do pierwszego warzenia o ile można to tak nazwać bo chyba z brewkitu warzenie to to nie jest
    Niemniej jednak mam oferte kupienia zestawu startowego z której oczywiście zdaje sobie sprawę, że trzeba będzie coś dokupić. Cała aukcja opisana jest "sprzedaje to co na zdjęciu" i nie ukrywam mam pewien dylemat. Nie za bardzo mogę zidentyfikować przedmioty na feralnym zdjęciu bo jest tylko jedno a sprzedawca pomimo @ milczy a nie powiem okazja jest kusząca.
    Więc do rzeczy, wiem, że na tym zdjęciu jest :
    -Areometr lub Balingometr
    - Kranik do fermentora i chyba jakiś wężyk do spuszczania brzeczki
    -Plastikowe butelki i nakrętki (na pewno pójdą do kosza)
    - Jakieś plastikowe mieszadło
    -Jest też chyba jakiś pseudo fermentor a nawet dwa ale nie mam pojęcia na jakiej zasadzie ma ten zestaw działać skoro jest jest jedna pokrywa
    -I chyba ostatnia rzecz jakieś resztki ekstraktu słodowego
    I teraz prośba do Was drodzy użytkownicy tego wspaniałego forum, czy jest sens w ogóle to kupować powiedzmy do 50 zł? Zaznaczam, że jestem jeszcze zielony w te klocki bo nawet jednej warki nie mam za sobą a nie chciałbym kupić przysłowiowego kota w worku. Podobno zestaw nieużywany ale niekompletny. Poradźcie proszę czy zainwestować w to "coś" czy szukać samemu pojedynczo potrzebnego sprzętu ?
    PS. Zdjęcie w załączniku
    Attached Files
  • lotnik23
    Junior
    • 09-2014
    • 18

    #2
    Na moje oko do 50 zł to warto byłoby to kupić. Jeden fermentor kosztuje około 20zł tu masz takie dwa Balingometr kranik, łyga i to z niebieską końcówką wygląda mi na zaworek grawitacyjny chociaż zdjęcie jest bardzo kiepskie i nie jestem pewien. Tak na oko około 100zł taki sprzęt może drożej, ale tak czy inaczej będziesz sobie musiał jeszcze dokupić parę rzeczy. No i nie wiadomo w jakim stanie jest ten sprzęt bo zdjęcie w ogóle tego nie pokazuje. Gdyby sprzedawca przesłał Ci więcej zdjęć mógłbyś ocenić jakość sprzętu i jeśli wszystko by grało to ja na twoim miejscu bym kupił, zawsze to parę złotych w kieszeni.
    Browar domowy Ferment - https://www.facebook.com/BrowardomowyFerment

    Comment

    • przemek18
      Junior
      • 06-2015
      • 18

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lotnik23 Wyświetlenie odpowiedzi
      Na moje oko do 50 zł to warto byłoby to kupić. Jeden fermentor kosztuje około 20zł tu masz takie dwa Balingometr kranik, łyga i to z niebieską końcówką wygląda mi na zaworek grawitacyjny chociaż zdjęcie jest bardzo kiepskie i nie jestem pewien. Tak na oko około 100zł taki sprzęt może drożej, ale tak czy inaczej będziesz sobie musiał jeszcze dokupić parę rzeczy. No i nie wiadomo w jakim stanie jest ten sprzęt bo zdjęcie w ogóle tego nie pokazuje. Gdyby sprzedawca przesłał Ci więcej zdjęć mógłbyś ocenić jakość sprzętu i jeśli wszystko by grało to ja na twoim miejscu bym kupił, zawsze to parę złotych w kieszeni.
      No niby tak tylko dręczy mnie jedno na zdjęciu widać tylko jedną pokrywę do fermentora a na etykiecie z pudełka tego zestawu jest włożony jeden w drugi i za bardzo nie rozumiem zasady funkcjonowania tego

      Comment

      • lotnik23
        Junior
        • 09-2014
        • 18

        #4
        Do fermentacji wystarczy Ci jedna pokrywka na jeden fermentor, chyba, że zamierzasz warzyć 40 litrów i rozlewać na dwa fermentory. A dwa pojemniki przydają się przy różnego rodzaju przelewaniu, filtrowaniu, napowietrzaniu itd. a podczas tego nie potrzeba pokrywki.
        Browar domowy Ferment - https://www.facebook.com/BrowardomowyFerment

        Comment

        • przemek18
          Junior
          • 06-2015
          • 18

          #5
          No więc na początek na piwko z brewkita powinno wystarczyć? Co jeszcze ewentualnie dokupić do tego zestawu prócz kapslownicy, kapsli i środków czystości? Wydaje mi się, że chyba nic więcej może po 3 udanej warce zainwestuje w lepsze fermntatory i spróbuje już warzyć na zacierze

          Comment

          • lotnik23
            Junior
            • 09-2014
            • 18

            #6
            Do brewkita zdecydowanie wystarczy ale jak będziesz warzył już ze słodów to na pewno się przyda jeszcze: jodowy wskaźnik skrobi, filtrator z oplotu, jakieś wężyki. To z takich podstaw, ale każdy ma swój sposób warzenia i po każdej warce będziesz wiedział co jeszcze trzeba dokupić.
            Browar domowy Ferment - https://www.facebook.com/BrowardomowyFerment

            Comment

            • artur_m
              Junior
              • 03-2015
              • 23

              #7
              I jeszcze gar zacierny-jeśli takowego nie masz- ok. 30 litrowy na uwarzenie dwudziestu, dwudziestu kilku litrów piwa, to największy wydatek ale warty zakupu

              Comment

              • jerzdna
                Senior
                • 07-2014
                • 240

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika artur_m Wyświetlenie odpowiedzi
                I jeszcze gar zacierny-jeśli takowego nie masz- ok. 30...
                Nie tylko zacierny. Przyda się też do gotowania/chmielenia

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎