Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

AIPA z ekstraktów - zestaw z browar.biz. Jakie IBU?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dnt
    Junior
    • 05-2015
    • 4

    AIPA z ekstraktów - zestaw z browar.biz. Jakie IBU?

    Cześć!

    Przymierzam się do mojej trzeciej warki. Kupiłem w sklepie browar.biz zestaw redakcyjny AIPA z ekstraktów II. To ten:


    Chciałem sobie policzyć IBU, bo przysłali ze trzy tony chmielu No i na kalkulatorach wyszło mi od 110 do 148 IBU. Czy ja coś źle liczę? Robię to pierwszy raz, więc proszę pomóżcie Screeny w załaczniku

    Oni dają taki przepis:
    Chinnok 25g - 90'
    Citra 25g - 60'
    Centennial 50g - 30'
    Cascade 20g - 15'
    Cascade 10g - 10'
    Cascade 10g - 5'

    Urwie to twarz czy nie? Lubię gorzkie piwa, ale 110-120 IBU to jeszcze nie próbowałem. Atak Chmielu z Pinty ma 58, a zestaw reklamowany był jako podobny smakiem.
    Ktoś z Was robił ten zestaw?
    Attached Files
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    #2
    Robiliśmy ten zestaw wielokrotnie, stąd takie a nie inne proporcje chmieli. Jedno to jest IBU wyliczone z kalkulatora, drugie to odczuwalna i faktyczna goryczka.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • dnt
      Junior
      • 05-2015
      • 4

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
      Robiliśmy ten zestaw wielokrotnie, stąd takie a nie inne proporcje chmieli. Jedno to jest IBU wyliczone z kalkulatora, drugie to odczuwalna i faktyczna goryczka.
      I jest dokładnie tak jak napisałeś Zrobiłem dokładnie według instrukcji i piwo jest pyszne. Gorycz jest ładnie zbalansowana przez cytrusowe posmaki (dalej nie będę się rozpisywał, nie jestem sensorykiem) - jest super. Polecam ten zestaw - prosta do zrobienia i smaczna AIPA. A poniżej można popatrzyć na kolor i moją etykietę
      Attached Files

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23799

        #4
        Dzięki, Małgosia jest wielce dumna z tego zestawu.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • jekub
          Junior
          • 08-2015
          • 6

          #5
          Hej chcę kupić ten zestaw i może ktoś odpowiedzieć czy warto dokupić trochę chmielu chinook (ok. 20-30g) na goryczkę i mosaic na aromat i na zimno(30g).

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎