Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pierwsza warka i... już kłopoty :P

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ArkaSath
    Junior
    • 08-2015
    • 6

    Pierwsza warka i... już kłopoty :P

    Witam wszystkich bardzo serdecznie.
    16 września "nastawiłem" moje pierwsze piwo.
    Jest to pucha coopersa - Sparkling Ale, do której dodałem kg BA brew-kit PLUS!.

    Problemy związane były ze zbyt wysoką temperaturą otoczenia- nie spodziewałem się, że znowu zrobi się tak ciepło.
    Drugiego dnia fermentacja wręcz szalała, z rurki "bulgotało" co kilka sekund. Termometr ciekłokrystaliczny na fermentatorze pokazywał 26'C, więc postanowiłem fermentator lekko schłodzić. Wstawiłem go do wanny z chłodną wodą, gdzie postał sobie noc i temperatura spadła do 22'C.

    Dzisiaj jednak (dzień 3), z rurki już nie bulgocze wcale. Boje się trochę, czy coś się nie stało drożdżom, chociaż raczej pracuje, bo ciśnienie w fermentatorze jest większe. Lekkie naciśnięcie na pokrywę fermentatora powoduje "bulgotanie" rurki.

    Pewnie panikuje, ale zastanawiam się czy nie popełniłem jakiegoś kardynalnego błędu. Z rurki unosi się zapach drożdży i zielonego jabłka, czyli ulatnia się aldehyd octowy, a to chyba dobrze.
  • fidoangel
    Senior
    • 07-2005
    • 3489

    #2
    Z piwem wszystko ok, to normalne objawy przy "piwach z puszki".
    U mnie w stopce masz troszkę lektury, poczytaj.

    No i witamy na forum, Twoje
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

    Comment

    • przemek18
      Junior
      • 06-2015
      • 18

      #3
      Rada od początkującego dla początkującego. Nie zaglądaj do fermentora, nie otwieraj pokrywy nie potrzebnie i pamiętaj bulogtanie rurki nie jest wskaźnikiem czy fermentacja trwa nadal. W takiej temp to myślę, że ok 7-10 dni powinna trwać burzliwa. Powodzenia i cierpliwości

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎