Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pirosiarczyn sodu - metody stosowania

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Konrad_
    Senior
    • 11-2011
    • 115

    Pirosiarczyn sodu - metody stosowania

    Witam,
    pytanie zadam w kołysce być może pytanie jest banalne.
    Pirosiarczynem sodu dezynfekuje od początku zabawy z warzeniem.
    Zawsze tworzyłem roztwór na bieżąco np. dezynfekcja fermentora to dodanie wody odpowiedniej dawki pirosiarczynu - szczelne zamknięcie i spowodowanie wytworzenia gazu, który dezynfekuje wnętrze.

    I teraz pytanie. Jeśli stworzę roztwór w butelce do rozpylania (np. taki do mycia szyb) i szczelnie zamknę to czy mogę go dłużej przechowywać i nie straci właściwości ? Chciałem użyć takiego patentu do rozpylania w butelkach, które później umieszczałbym na suszarce.
    Czy jest sens, czy w takim użyciu pirosiarczyn nie ma już swoich właściwości ?
    Last edited by Konrad_; 01-12-2015, 09:59.
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Konrad_ Wyświetlenie odpowiedzi
    Witam,
    pytanie zadam w kołysce być może pytanie jest banalne.
    Pirosiarczynem sodu dezynfekuje od początku zabawy z warzeniem.
    Zawsze tworzyłem roztwór na bieżąco np. dezynfekcja fermentora to dodanie wody odpowiedniej dawki pirosiarczynu - szczelne zamknięcie i spowodowanie wytworzenia gazu, który dezynfekuje wnętrze.

    I teraz pytanie. Jeśli stworzę roztwór w butelce do rozpylania (np. taki do mycia szyb) i szczelnie zamknę to czy mogę go dłużej przechowywać i nie straci właściwości ? Chciałem użyć takiego patentu do rozpylania w butelkach, które później umieszczałbym na suszarce.
    Czy jest sens, czy w takim użyciu pirosiarczyn nie ma już swoich właściwości ?
    W piro dezynfekują opary, nie sam roztwór. Nie nadaje się do przechowywania w formie roztworu, gdyż traci swoje właściwości.
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

    Comment

    • Konrad_
      Senior
      • 11-2011
      • 115

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
      W piro dezynfekują opary, nie sam roztwór. Nie nadaje się do przechowywania w formie roztworu, gdyż traci swoje właściwości.
      Czyli nawet jeśli zrobił bym taki roztwór na jedną dezynfekcję - raczej tez byłby to marny skutek ? Efektywniejsze jest przelewanie z butelki do butelki roztworu podczas dezynfekcji ?

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Aż tak szybko się nie rozkłada. Można tak robić, ale chyba prościej płukać roztworem niż go rozpylać do wnętrza butelki. Dwutlenek siarki, wydzielający się z roztworu działa odkażająco już w postaci rozpuszczonej w roztworze, nie tylko w postaci gazowej.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎