Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Filtr odwróconej osmozy?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jkocurek
    Senior
    • 12-2006
    • 1030

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GaGacek Wyświetlenie odpowiedzi
    Kolega pewnie miał na myśli to że trzeba wymieniać filtry: wstępny i węglowy. Na każdym filtrze masz podaną ich żywotność.
    Myślę, że nie jest to aż tak proste. Prefiltry trzeba wymieniać bo sedymentacyjny się zatka a węglowy nie usunie chloru i membrana ulegnie uszkodzeniu. Czytałem o jakichś środkach do odkażania membran więc chyba o to chodzi ale jakoś u siebie nie stwierdziłem potrzeby ich stosowania (organoleptycznie i eksperymentami na żywych organizmach). Jakoś mi to wygląda podobnie do tych filtrów z napromieniowaniem IR.
    Last edited by jkocurek; 04-05-2009, 08:35.
    Pozdrawiam,
    Jacek
    Świentechlywiki

    Comment

    • centon
      † 2017 Piwosz w Raju
      • 03-2004
      • 575

      #32
      Szanowni forumowicze
      Mam odwróconą osmozę już 6 lat i nie mam żadnych problemów. Pilnuję tylko wymiany wkładów 2 mechanicznych i 1 węglowego co około pól roku i mineralizatora oraz wkładu tzw szlifującego co około półtora roku.
      Wymiana zależy od ilości wody zużywanej dziennie w moim przypadku jak obliczałem to około 10-15 litrów dziennie.
      Zbieram etykiety i podstawki z ciężarówkami, karty telefoniczne z motywem piwnym ,podstawki guinness oraz birofilia związane z browarem warszawskim.
      Ktokolwiek chciałby pomóc w powiększaniu zbioru proszę o kontakt.


      https://picasaweb.google.com/115486805717439828103

      Comment

      • pepito69
        Junior
        • 12-2010
        • 1

        #33
        obawy, że odwrócona osmoza powoduje całkowitą demineralizację wody sa nieuzasadnione, przez półprzepuszczalną błonę przechodzą nie tylko cząsteczki wody, ale także związki mineralne gdyż są one znacznie mniejsze niż jony metali ciężkich. W wodzie pozostaje około 35%związków mineralnych.
        Last edited by ART; 09-12-2010, 18:19. Powód: usunięto link reklamowy

        Comment

        • Ka_125
          Junior
          • 03-2014
          • 1

          #34
          Też się podzielę swoimi odczuciami Posiadam filtr RO8 od roku i również nie zgadzam się z tym, że jest to opcja szkodliwa- przeciwnie. Moi rodzice mają podobny już od kilku lat ( mimo wszystko mieszkają w mniejszej miejscowości, więc woda czystsza niż w mieście 500tys+). Ojciec miał wcześniej spore problemy z kamieniem w nerkach. Od kiedy korzystają z filtra problemy nie nawróciły. Wkład filtrujący początkowo wymienia się co pół roku, potem wystarczy tylko raz na rok. Ja mam takie z włókna węglowego połączonego z celulozą, co znacznie zwiększa wydajność filtra. Produkuje około 6-8l czystej wody na godzine, a to świetny wynik. Dodatkowo mam mineralizator. Wygląda to tak: (admin: ciach). Nie pozostaje nic innego jak tylko polecić i stłumić wszelkie obawy pozdrawiam
          Last edited by ART; 12-03-2014, 11:36.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎