Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Problem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #61
    A ja czekam na PW...
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • sebanek
      • 02-2009
      • 178

      #62
      Chopie!
      Już parę osób w tym wątku doradziło Ci szczerze, mając na uwadze Twój poziom wiedzy w dziedzinie piwowarstwa (który łatwo ocenić po Twoich postach), żebyś zaczął od puszki. Czy jak jeszcze kilka osób doradzi Ci to samo, to zdecydujesz się na puchę?
      Jeśli tak, to ja jestem kolejnym kimś z forum, który Ci tak właśnie doradza.
      A czy Ty wogóle lubisz piwo? Wiesz z grubsza jakie są gatunki i jakie one mają smaki?
      My (przynajmniej ja) warzymy piwo nie dlatego, że jest taniej niż w sklepie (bo nie jest), tylko dla frajdy i dla smaków właśnie.
      Last edited by sebanek; 25-11-2009, 18:32.

      Comment

      • Lagerik
        Member
        • 11-2009
        • 52

        #63
        Ok właśnie teraz już wiem,że się zdecyduję na takie z puszki.A czy jeśli miałbym np. zrobić takie piwo sobie http://www.browamator.pl/szczegoly.p...&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164394%2F183095%2F7435147&sortuj=kod to mógłbym dać na to 1 kg cukru czy musiałbym dać też 1,5kg ekstraktu z puszki takiej.Czy może lepiej dać 500g ekstraktu takiego jasnego w proszku.

        Comment

        • Lagerik
          Member
          • 11-2009
          • 52

          #64
          A mam jeszcze takie pytanie co do drożdży Czy jeśli miałbym drożdże już przygotowywać inaczej MD jak do wina to mogę dać wodę taką zwykłą przegotowną nie ciepłą taka aby temperatura nie była powyżej 20C i żeby nie było 20C tylko żeby temperatura była mniejsza niż 20C to mogę wtedy dać drożdżę i zamknąc tak na 20-30 minut aby się one rozmnożyły i dać je potem do piwa.

          Comment

          • sebanek
            • 02-2009
            • 178

            #65
            Możesz dać co chcesz. Generalnie im na droższą opcję się zdecydujesz tym zwiększasz szanse na na smaczne piwo. Pamiętej, że to lager - czy masz możliwość prowadzenia fermentacji w temp 10-14 st.C? Chociaż nie wiem jakie drożdze są w tym zestawie.

            Comment

            • maroxan
              Senior
              • 03-2008
              • 179

              #66
              Lagerik - jak kupisz puchę to będziesz miał pod pokrywką instrukcje i drożdże. Zastosujesz się do niej to obiecuje, że wszystko wyjdzie Ci cacy !!
              Cały proces opisany będziesz miał w kilku krokach, będzie też o rehydratacji drożdży, wszystkie Twoje wahania znikną, nabierzesz wprawy i potem przy następnych warkach nabierzesz pewności i obeznania z tym co robisz.

              Mi musiało minąć sporo czasu, chociażby na zebranie całego sprzętu.

              Masz kapslownice i 40pustych butelek po piwie? Jeśli nie i nie masz nikogo znajomego to musisz kupić.
              Czekają Cię wydatki i jakbyś miał wszystko od razu kupić, to nie wiem czy wyrobiłbyś się z kasą.
              Jeśli masz jej na tyle to bierz to: http://www.centrumpiwowarstwa.pl/sklep/produkty/717

              Zbieraj sobie po kolei akcesoria. A w międzyczasie, rób brewkity.

              Potem pójdzie z górki - bo jak na razie to cały czas jest pod górę....
              Cogito ergo sum vampiras
              moje skromne warzenie
              ________________
              Nasze fotografie

              Comment

              • Lagerik
                Member
                • 11-2009
                • 52

                #67
                Zestawik nawet ładny więc może go wezmę tylko potem musiałbym kupić butelkiButelki widziałem w winohobby pakowane po 6 sztuk chyba po 12zł chyba to kuiłbym takie butelki.A butelki po piwie miałem kiedyś ale były zwrotne więc je zwróciłem do sklepu.Ale to nic kupi się butelki i bedzie ok.

                Comment

                • Lagerik
                  Member
                  • 11-2009
                  • 52

                  #68
                  Ja mslę,że wezmę sobie ten zestaw startowy http://www.browamator.pl/szczegoly.p...&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164395&sortuj=cena jest on nieduży i nie ma w nim tyle środka dezynfekującego,który mi tyle nie jest potrzebny.A ten zestawik jest ok + jest w nim książeczka jest warzyć piwo.Więc zamówię sobie ten zestawik raczej + brewkit + ekstrakt słodowy w proszku 200gram.Ten ekstrakt słodowy w proszku dam na sam koniec do butelek żęby potem była ładna piana gdybym nalewał piwo do butelki.I mam takie ostatnie małe pytanie.Bo drożdże będę przygotowaywał tak samo jak do wina i mam pytanie czy muszę dać też troszkę tego ekstraktu słodowego w proszku czy nie ponieważ nie chciałbym go marnować.Ale skoro będzie potrzebny to będę mógł dać.

                  Comment

                  • maroxan
                    Senior
                    • 03-2008
                    • 179

                    #69
                    Wystartują nawet w samej wodzie z łyżeczką cukru .

                    Zobacz co pisałem wcześniej - żeby uzyskać 20-22L brzeczki o blg 11-13 przy użyciu brewkitu obowiązkowo musisz dodać 1kg ekstraktu. Jeśli chodzi o refermentację to spokojnie możesz dać glukozę <kupisz w każdym sklepie> do butelki. W zestawie, którym kupisz powinna być miarka plastikowa, będzie Ci łatwiej.

                    Odwieczny temat butelek-popytaj znajomych czy nie mają albo poproś o ich zbieranie.
                    Z drugiej strony i tak przecież pijesz piwo, więc kupując nie oddawaj.
                    Zobaczysz jak Ci ich szybko przybędzie.
                    Last edited by maroxan; 25-11-2009, 21:20.
                    Cogito ergo sum vampiras
                    moje skromne warzenie
                    ________________
                    Nasze fotografie

                    Comment

                    • Lagerik
                      Member
                      • 11-2009
                      • 52

                      #70
                      Jeszcze mam ostatnie pytanie.Czy jeśli będę dawał cukier to dać na początku przed dodaniem Piwa Lager 1,5kg.I ile razy dawać taki cukier czy dać tylko raz czy cukier będę potem musiał jeszcze dodawać gdy się to wszystko będzie fermentowało w fermentatorze.

                      Comment

                      • zbynekkk
                        Junior
                        • 12-2007
                        • 3

                        #71
                        Last edited by zbynekkk; 25-11-2009, 21:29. Powód: proszę usunąć

                        Comment

                        • Lagerik
                          Member
                          • 11-2009
                          • 52

                          #72
                          Ok z tym cukrem już wiem co i jak.I mam takie już naprawdę ostatnie chyba pytanie mam nadzieję.Jak wszystko dałbym już do granka i bym to robił to gdybym już dał sam brewkit oraz cukier na początek to ile to by się musiało tak robić w wrzącej wodzie.Ile ta brzeczka by się musiała gotować chodzi mi w godzinach bo na tym filmiku widzę jak facet dodaje cukier,brewkit i ekstrakt słodowy tylko nie wiem ile to trzyma na ogniu potem więc ja własnie z tym zapytaniem.Link do tego filmiku jest on po angielsku http://www.youtube.com/watch?v=sAJKWCdaPq4

                          Comment

                          • maroxan
                            Senior
                            • 03-2008
                            • 179

                            #73
                            Wszystko będzie napisane w instrukcji.

                            PS. Popracuj nad składnią i interpunkcją.
                            Cogito ergo sum vampiras
                            moje skromne warzenie
                            ________________
                            Nasze fotografie

                            Comment

                            • mareks
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 1939

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maroxan Wyświetlenie odpowiedzi
                              Odwieczny temat butelek-popytaj znajomych czy nie mają albo poproś o ich zbieranie.
                              Z drugiej strony i tak przecież pijesz piwo, więc kupując nie oddawaj.
                              Zobaczysz jak Ci ich szybko przybędzie.
                              Ostatecznie można kupić w sklepie (zdziwienie ekspedientek gwarantowane) lub w punktach skupu surowców wtórnych.

                              Comment

                              • Lagerik
                                Member
                                • 11-2009
                                • 52

                                #75
                                Ok skoro wszystko będzie w instrukcji to ok.A co do butelek to się będzie zbierać.Dział już można zamknąć na dobre skoro już wszystko wiem.Podziękowania dla Marusia za wiadomość na emailu co i jak z zacieraniem i załącznikiem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎