Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pomoc w doborze zestawu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • technics
    Junior
    • 08-2010
    • 8

    #16
    Stacjonuje w Krakowie ale piwko będzie ważone w Bochni (w połowie trasy Kraków-Tarnów). Choć zakładam, że wszyscy więdzą

    Comment

    • Maggyk
      Szara Adminiscjencja
      • 05-2004
      • 5615

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika technics Wyświetlenie odpowiedzi
      Stacjonuje w Krakowie ale piwko będzie ważone )
      Mam jednak nadzieję, ze na samym ważeniu się nie skupicie i piwo będzie jednak warzone
      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
      Piwo domowe -
      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

      Reklama w BROWARZE
      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika technics Wyświetlenie odpowiedzi
        Stacjonuje w Krakowie ale piwko będzie ważone w Bochni (w połowie trasy Kraków-Tarnów). Choć zakładam, że wszyscy więdzą
        To koło siebie masz jeszcze sklep: www.homebrewing.pl
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • ahkk
          Junior
          • 08-2010
          • 2

          #19
          Witam,nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę tu.
          Chcę kupić gotowy zestaw dla ojca i mam pytanie.
          Czy w tych zestawach są już wszystkie potrzebne rzeczy aby zrobić własne piwo czy trzeba coś dokupywać(słody,itp.)? Który z tych zestawów jest najlepszy?



          Comment

          • Gabe
            Senior
            • 03-2010
            • 405

            #20
            Do pierwszego i trzeciego wystarczy ~5l garnek, do drugiego większy, około 30 l minimum. Oczywiście do każdego butelki do rozlewu, ale na pierwszą warkę wystarczy przejrzeć piwniczkę/pozbierać po znajomych.

            Drugi zestaw się też różni tym, że piwo nie robi się z gotowców, ale zaciera, jak w tradycyjnym browarze (gotowce się po prostu rozpuszcza w wodzie), więc jeśli rodziciel nie ma cierpliwości do kręcenia się kilku godzin wokół kuchenki, to raczej nie dla niego. Choć mam wrażenie, że dla takiego celu większość ojców się poświęci

            Z tego co zauważyłem, zestawy Puchmistrza różnią się kapslownicą - ja mam Gretę i młotkowej nigdy nie próbowałem, ale ludzie określają kapslowanie młotkiem jako uciążliwe.

            Comment

            • ahkk
              Junior
              • 08-2010
              • 2

              #21
              Który brewkit jest lepszy z tych zestawów puchmistrz?

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                #22
                Droższy. Jak Gabe napisał - różnią się kapslownicą (i brewkit'em, ale to ma moim zdaniem mniejsze znaczenie). Nie znam nikogo kto ceni młotkową.
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎