Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak długo mozna przechowywac piwo.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • KaiserSo
    Junior
    • 12-2010
    • 6

    Jak długo mozna przechowywac piwo.

    Witam. Mam pytanie jak długo można przechowywać piwo domowej roboty. Słyszałem, że niektórzy przechowują je nawet 10 lat. Ja zauważyłem,że piwo cały czas podczas przechowywania zmienia swój smak.
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10739

    #2
    Zależy czy to pszenica czy porter
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • KaiserSo
      Junior
      • 12-2010
      • 6

      #3
      ile pszeniczne ile porter ile pils?

      Comment


      • #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KaiserSo Wyświetlenie odpowiedzi
        ile pszeniczne ile porter ile pils?

        1) pszenica: 3 miesiące (tak mówią, potem traci banany, goździki, co nie znaczy, że po 3 miesiąca jest do wylania, staje się tylko coraz mniej pszeniczna, np. mi smakuje najbardziej po 4-5 miesiącach);
        2) portery, pilsy: czym dłużej tym lepsze (np. portery powinno się pić po min. 6 miesiącach w butelce)

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojmat74 Wyświetlenie odpowiedzi
          1)
          2) portery, pilsy: czym dłużej tym lepsze (np. portery powinno się pić po min. 6 miesiącach w butelce)
          Pilsy jedynie w przypadku, gdy przechowuje się je w temperaturze bliskiej 0 st. C. Portery mogą stać nawet i w 20 st. C, najwyżej nabiorą cech górnofermentacyjnych. Pils zwytrawnieje i straci na smaku.
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • LeoxxX
            Senior
            • 03-2010
            • 224

            #6
            A ja trzymam w 10°C to prawie 10 razy więcej... Wyczytałem tu, że 10°C to optymalna temp. to jak to w końcu jest. Nie mam nigdzie już zimniej o tej porze roku.

            Comment


            • #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LeoxxX Wyświetlenie odpowiedzi
              A ja trzymam w 10°C to prawie 10 razy więcej... Wyczytałem tu, że 10°C to optymalna temp. to jak to w końcu jest. Nie mam nigdzie już zimniej o tej porze roku.
              Nie mówmy o warunkach idealnych (pilsy lekko pow. 0 stopni), nie każdy je ma.
              Będzie OK.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎