Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pomoc w wyborze sprzętu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • polsyn
    Junior
    • 08-2013
    • 26

    Pomoc w wyborze sprzętu

    Witam nowy na tym forum i chciałbym zacząć moją przygodę z piwowarstwem. Stoję przed dylematem , który zapewne miał każdy z Was, mniej lub bardziej doświadczonych piwowarów domowych - mianowicie zakupem pierwszego sprzętu. Pierwszy mój wybór padł na zestaw BioWinu http://domowepiwko.pl/zestaw-do-warz...iwa-delux.html, niby wszystko co potrzeba na początek lecz wraz z czasem dociera do mnie, że może to nie być najlepszy wybór (boli brak drugiego fermentora) i zastanawiam się nad opcją kupienia pojedyńczych elementów - lecz i tutaj problem, na jakiej stronie sprzęt zamówić i czy rzeczywiście bedzie to lepsze niż gotowy zestaw. Dodam, że chciałbym się zmieścić w 200-220 zł razem z brewkitem (dopiero 2-3 warkę planuje zacierać). Wiem, że jest setki podobnych tematów więc byłbym bardzo Wam wdzięczny za jakąkolwiek pomoc w zestawieniu najlepszych możliwych opcji dla początkującego piwowara. Co sądzicie o tym zestawie z biowinu? Jaki brewkit do 60 zł jest dobry na początek i daje smacze piwo aby zmotywować do dalszej przygody z piwami?
  • jun
    Member
    • 05-2009
    • 47

    #2
    Takiej gotowej informacji raczej nie Otrzymasz. Sytuacja w cenach raczej jest zbyt dynamiczna . Jedno jest pewne ,kupując w kilku miejscach faktycznie będzie drożej o koszt wysyłki. Ja kupiłem podstawowe rzeczy (nie zestaw) w jednym sklepie.Dodatkowy fermentator można domówić przy zakupie słodów do zacierania . Do piwa z ekstraktów cichą fermentację pominąłem i wszystko wyszło dobrze .Jak Masz gar do zacierania to radzę po dwóch brewkitach zacierać .Przemyśl ,Poczytaj i będzie OK. Powodzenia .

    Comment

    • TeDy_beer
      Senior
      • 06-2011
      • 283

      #3
      Przywitaj się, uzupełnij swój profil o podstawowe informacje. Może wtedy okaże się, że masz w okolicy jakiś sklep stacjonarny.
      Ja kupowałem zestaw z centrum piwowarstwa, a resztę w miarę potrzeb w sklepach nieopodal mnie. Z perspektywy czasu wydaje mi się, że z browamatora jest lepszy, ale dawno już na te rzeczy nie patrzyłem.
      AMEN i :stout:
      Browar Domowy Małe Ale
      Członek Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych

      Comment

      • sztetke
        Senior
        • 12-2009
        • 355

        #4
        Do ceny brewkita dolicz sobie ekstrakt i zastanów się od razu nad zacieraniem, stówa piechtą nie chodzi ,a można za nią kupić coś bardziej przydatnego, ewentualnie słodów na 4-5 warek.

        Comment

        • polsyn
          Junior
          • 08-2013
          • 26

          #5
          Dziękuję za odpowiedzi, obecnie mieszkam i studiuje w Warszawie, przeglądałem kilka ofert sklepów stacjonarnych lecz w tych ceny były raczej wysokie. Może Wy znacie jakiś dobry sklep z przystępnym cenami w Warszawie ? Po przemyśleniu zdecyłowałem się na zakup sprzętu do zacierania (zastanawiam się nad zaczeciem mojej przygody do tej metody _ lepsze piwo oraz tańsze 4,5 wątek za 100zl?) Jaki sklep internetowy z waszego doświadczenia jest najlepszy do kupna tego typu sprzętu? Zestaw z browar bizu niby ok lecz ta kapslownica ..., na BA zestaw trochę za drogi i na dodatek bez surowców. Prosiłbym jeszcze o pomoc w dobraniu niezbędnych akcesoriów do pierwszego warzenia z zacieraniem

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #6
            Ta kapslownica jest bardzo dobra na początek przygody z piwowarstwem
            Zestaw z CP jest wystarczający.
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • polsyn
              Junior
              • 08-2013
              • 26

              #7
              Chodzi Ci o ten zestaw? http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ciermistrz_eko
              Faktycznie może to być dobra opcja, jest chyba? wszystko co potrzeba do pierwszego zacierania, czy może coś jeszcze trzeba do tego zakupic?Musze się nad tym zestawem zastanowić, lecz jeśli się na niego zdecyduje to kolejny problem, jakie piwo wybrać myśle nad Pale Ale lub Kölsch ale nie mam pojęcia co będzie dla mnie odpowiednie. Jakieś wskazówki co jest najlepszym wyborem dla początkującego piwowara? Chodzi mi o coś łatwego w przygotowanie i smacznego. Na koniec takie pytanie czy z każdego takiego zestawu zawsze wychodzi ponad 20l piwa?

              Comment

              • sztetke
                Senior
                • 12-2009
                • 355

                #8
                Cokolwiek zrobisz i nie zepsujesz będzie b.dobre, więc rzuć monetą.

                Co do gratów, to są tam 2 rzeczy które są badziewne; termometr i kapslownica, miarka jest zbędna zupełnie.
                Przekalkuluj sobie czy nie lepiej kupić w jakimś sklepie rzeczy oddzielnie, tylko to co naprawdę jest potrzebne i posłuży dłużej.

                Comment

                • polsyn
                  Junior
                  • 08-2013
                  • 26

                  #9
                  Właśnie o to mi cały czas chodzi, żeby ktoś podzielił się swoim doświadczeniem i mi pomógł w wyborze pierwszego sprzętu. Nie wiem jaki sklep byłby najlepszy do kupna osobnych rzeczy i jakie graty są konieczne i w miare dobre, chce przekalkulować ale nie wiem w jakim sklepie to zrobić i co jest konieczne w zestawie do zacierania. Jedna osoba pisze mi , że kapslownica młotkowa wystarczy a druga, że jest badziewna, już sam się gubie w tym wszystkim ;p, co do termometru to planuje jakiś pożyczyć lub kupie inny. Wybaczcie, że jestem taki dociekliwy poprostu chce wybrać optymalny sprzęt i nie żałować później mojej decyzji dlatego pytam o radę kolegów z wieloletnim doświadczeniem

                  Comment

                  • anteks
                    maruda
                    • 08-2003
                    • 10738

                    #10
                    Młotkowa wystarczy ale po 2 warkach stwierdzisz że mogła być greta.Po 10 warce zamarzysz o stołowej. Dzisiaj wracam z urlopu to może jutro coś przygotuję na start
                    Mniej książków więcej piwa

                    Comment

                    • jun
                      Member
                      • 05-2009
                      • 47

                      #11
                      Obejrzyj filmiki na yu..... tam Kopyra lub scalak68 trochę Cię doszkolą.

                      Comment

                      • polsyn
                        Junior
                        • 08-2013
                        • 26

                        #12
                        Kopyra oglądam od dobrych kilku misięcy (jak dla mnie genialny kanał) lecz niestety cięzko u niego znaleźć coś na temat sprzętu dla początkującego ;/. On zamówił sobie full zestaw z BA, który dla mnie jest za drogi

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          #13
                          Na wiki na piwo.org masz spis tego, co jest konieczne, a co zalecane. Do zestawów i tak zwykle trzeba coś dokupić.
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • polsyn
                            Junior
                            • 08-2013
                            • 26

                            #14
                            Po namyśleniu zdecydowałem się na zaciermistrza eko (jest wszystko co potrzba, a co do kapslownicy myślę, że jakoś wytrzymam kilka pierwszych warek) z pale ale + dokupie kilka rzeczy, planuje kupić to:
                            -troche glukozy,
                            -coś do rozlewu, chyba z zaworkiem grawitacyjnym
                            -wężyk silikonowy
                            -opcjonalnie termometr ciekłokrystaliczny na pojemnik (sam nie wiem czy potrzebny)
                            Chyba cylindra do areometru i reduktora osadów nie potrzebuje, prawda?
                            Rurkę fermentacyjną mam. Co sądzicie o moim wyborze? Nie wie ktoś może czy w tym zestawie surowców jest chmiel (jeśli jest to jaki i czy wystarczająca ilość) oraz czy te drożdze z zestawu są dobre, bo nie wiem czy mam coś z tych rzeczy dokupować. Jeszcze spytam aby się upewnić czy jest także w zestawie kranik?

                            Comment


                            • #15
                              troche glukozy - jak do refermentacji to cukier wystarczy
                              coś do rozlewu, chyba z zaworkiem grawitacyjnym - przydaje się, ale nie jest to niezbędna rzecz
                              termometr ciekłokrystaliczny na pojemnik - zbędny badziew

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎