Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butelki 0.2l

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mrozny
    Member
    • 12-2013
    • 31

    Butelki 0.2l

    Witam,

    Rozpoczynam swoją przygodę z piwowarstwem i myślałem o wybraniu i przelewaniu piwa do butelek 0.2l ze względu na to, że te butelki są praktyczne i małe - przychodzi znajomy i nie musi pić 0,5l czegoś co mu nie smakuje - sam zresztą mam czasem ochotę na pół piwa a nie całe.

    Czy orientujecie się czy jest gdzieś możliwość dostania takich butelek - taniego kupienia etc.
    Ja myślałem o takich butelkach po pepsi, fancie i coli 0.2l tylko nie wiem czy na to będą pasowały kapsle od piwa.

    Jeśli już nie 0.2l to pozostaje 0.33l. Skąd takie butelki najlepiej brać?
  • gwzd
    Senior
    • 01-2012
    • 622

    #2
    Bezbarwne szkło do piwa to fatalny pomysł.

    Comment

    • TomX
      Senior
      • 09-2004
      • 1035

      #3
      Z powodzeniem stosowałem butelki 0,2l po soczkach tymbark, z kapslami nie było problemu. Tylko przy przezroczystym szkle trzeba pamiętać, aby piwo chronić przed światłem.
      Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

      I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mrozny Wyświetlenie odpowiedzi
        Jeśli już nie 0.2l to pozostaje 0.33l. Skąd takie butelki najlepiej brać?
        Z innych, wypitych przez Ciebie piw.

        Comment

        • sztetke
          Senior
          • 12-2009
          • 355

          #5
          Po bączki idź do jakiejś hurtowni piwa, sprzedać powinni bez problemu.

          Comment

          • mrozny
            Member
            • 12-2013
            • 31

            #6
            hmm..
            to bezbarwne szklo mi dalo do myslenia chyba zainwestuje jednak w te 0.33l

            a te bączki to rozumiem ze 0.33l butelki?

            Comment

            • sztetke
              Senior
              • 12-2009
              • 355

              #7
              Tak, 0,33L, ale nie zrażaj się do butelek po tymbarkach 0,2 ,są bardzo fajne, tylko nie wystawiasz je na światło i można się napić w plenerze bez problemu .

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #8
                Kiedyś miałem mnóstwo, ale dzieci wyrosły i nie ma skąd wziąć. Używałem je do zostawiania próbek testowych.

                Najwygodniejsze do małych piw i najłatwiejsze do zdobycia wydają mi się typowe oranżadówki. W hurtowniach widywałem całe sterty wycofanych z użycia butelek w skrzynkach. Można jeszcze kupić napoje w tych butelkach. Miałem kiedyś kilkanaście skrzynek i pozbyłem się, a teraz żałuję, bo są piwa, które nie pasują do dużych butelek.

                Comment


                • #9
                  Używam 0,33l do piw porterów i koźlaków.

                  Comment

                  • mrozny
                    Member
                    • 12-2013
                    • 31

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kiedyś miałem mnóstwo, ale dzieci wyrosły i nie ma skąd wziąć. Używałem je do zostawiania próbek testowych.

                    Najwygodniejsze do małych piw i najłatwiejsze do zdobycia wydają mi się typowe oranżadówki. W hurtowniach widywałem całe sterty wycofanych z użycia butelek w skrzynkach. Można jeszcze kupić napoje w tych butelkach. Miałem kiedyś kilkanaście skrzynek i pozbyłem się, a teraz żałuję, bo są piwa, które nie pasują do dużych butelek.
                    Własnie zamierzam uderzyć do takiej hurtowni i odkupić butelki 0.2l po tymbarkach czy oranżadach czy pepsi itp. - tylko pytanie do jakiej hurtowni mam uderzyć? Hurtowni napojów?

                    Jeśli chodzi o te butelki 0.33l - czy istnieje gdzieś - nie wiem może w zwykłym sklepie mi takie butelki sprzedadza - tylko puste a nie pełne?

                    I jeszcze jedno pytanie: czy istnieją jakieś skrzynki do takich butelek? chodzi o proces suszenia i przechowywania?
                    Last edited by mrozny; 10-12-2013, 12:20.

                    Comment


                    • #11
                      Ogłoś po znajomych, że potrzebujesz butelki, a szybko nazbierasz mnóstwo butelek, przynajmniej u mnie nie było z tym problemów.

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        #12
                        Butelek po tymbarkach nie dostaniesz, bo są bezzwrotne. Oranżadówek trzeba poszukać, są zwrotne, więc będą w sklepach, które takie napoje sprzedają. Czasem można je dostać za nic w różnych rupieciarniach. Na forum też są ogłoszenia o sprzedaży butelek. A ja bardzo pokaźną ilość bezzwrotnych flaszek nazbierałem na łące, gdzie zostawiała je miejscowa ludność.

                        Minus tego, że jesteś anonimem, jest taki, że nikt ci nie doradzi, gdzie konkretnie się udać Musisz sobie radzić sam.

                        Comment

                        • anteks
                          maruda
                          • 08-2003
                          • 10738

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mrozny Wyświetlenie odpowiedzi
                          Witam,

                          Rozpoczynam swoją przygodę z piwowarstwem i myślałem o wybraniu i przelewaniu piwa do butelek 0.2l ze względu na to, że te butelki są praktyczne i małe - przychodzi znajomy i nie musi pić 0,5l czegoś co mu nie smakuje - sam zresztą mam czasem ochotę na pół piwa a nie całe.
                          Uwarz dobre piwo to będziesz musiał lać w butelki 1l
                          Napisz gdzie mieszkasz to może łatwiej będzie pomóc
                          Mniej książków więcej piwa

                          Comment

                          • mrozny
                            Member
                            • 12-2013
                            • 31

                            #14
                            Poznań

                            Comment

                            • anteks
                              maruda
                              • 08-2003
                              • 10738

                              #15
                              Pogadaj ze Sławkiem z Krieka na Wodnej
                              Mniej książków więcej piwa

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎