Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nieszczelne butelki z zamknieciem patentowym

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MaciejBrowar
    Junior
    • 01-2014
    • 4

    Nieszczelne butelki z zamknieciem patentowym

    Witam,

    kupilem 40 butelek z zamknieciem patentowym (biowin), takie jak tutaj:




    niestety po rozlewie i butelkowaniu okazaly sie nieszczelne. Piwo jest w 1/3 z nich rozgazowane.

    Czy jest jakis sposob na to? Czy ja cos zle zrobilem ,czy to te butelki sa wadliwe?

    z gory dziekuje za wszedlkie rady w tym temacie
  • kris__
    Member
    • 07-2011
    • 95

    #2
    a jaki czas upłynął od rozlewu? Piszesz, że 1/3 jest rozgazowana - znaczy wszystkie otworzyłeś?
    Generalnie nie powinno nic się stać jeśli gumki są świeże, ja mam kilka wiekowych krachli z oryginalnymi gumkami i nie ma problemu z nagazowaniem.
    Może błąd przy dozowaniu cukru (czy czego tam używasz) do refermentacji?
    seks to nie wszystko, jest jeszcze piwsko:P

    Comment

    • MaciejBrowar
      Junior
      • 01-2014
      • 4

      #3
      Minely jakies 2 miesiace, zdarzylem juz wiekszosc otworzyc. Gumki mialem nowe, zamkniecia tez. Cukru dodawalem ok 4g na butelke.

      Troche mi zal, bo pare groszy mnie one kosztowaly, a tu lipa. Nawet juz po pierwszym dniu bylo slychac syczenie przy niektorych butelkach.

      Comment

      • MarcinKan
        Senior
        • 02-2013
        • 191

        #4
        jeżeli czujesz się poszkodowany to złóż reklamację do biowinu.
        Ja kilka razy używałem starych butelek po grolschu ... uszczelki też stare :P ... i nie miałem przypadku aby coś mi syczało lub było nieszczelne. Mogę śmiało napisać, że miałem trudności z otwarciem ich ... dlatego wolę zamknięcia zwykłe kapslowe

        Comment

        • vooyeq
          Junior
          • 09-2007
          • 19

          #5
          Też dałem się "zrobić" na te kapsle. Lichy/miękki plastik, nie ryzykowałem i na starcie dawałem podwójne uszczelki.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎