Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wybór zestawu dla świeżaka.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • maniaak
    Junior
    • 07-2014
    • 4

    Wybór zestawu dla świeżaka.

    Witajcie.

    Jest to mój pierwszy temat na forum.

    Planuję zakup sprzętu i warzenie piwa dla celów osobistych i nadszedł czas na wybór zestawu i dodatkowych środków odkażających, surowców itp.

    Tematem interesuję się od kilku miesięcy, znam wszystko tylko z teorii (Przejrzane całe kanały Kopyra i Scalaka, przeczytane setki tematów na forum, artykułów na przeróżnych stronach) ale wydaje mi się, że wystarczająco dokładnie. Czas na praktykę.

    Od razu piszę więc, że NIE interesuje mnie zacieranie (nie chcę inwestować w gar zacierny, kadź filtracyjną itp. oraz chcę robić piwka jak najmniejszym nakładem pracy).
    Zestaw ma być tylko na BREWKITY (pierwsze 3-4 warki) i piwa chmielone samodzielnie ale TYLKO z ekstraktów.

    Mam na oku kilka zestawów startowych i chciałbym abyście doradzili mi co wybrać.
    Opcja 1: Zestaw z Browamatora za 289zl zł (2 wiadra, rurki, areometr, brewkit i inne śmieci)
    Opcja 2: Zestaw za 278 zł z Allegro od użytkownika Bimber_hobby (klik)
    Plusem zestawu z Alledrogo jest suszarka na butelki i sterylizator oraz kapslownica STOŁOWA w cenie (mam sporo butelek od Perły a słyszałem, że Greta jest w słabej formie ostatnio)

    Do obu zestawów byłoby dodatkowo brewkity i ekstrakty do nich (w syropie), środki odkażające i kapsle w większych ilościach, także zakup za ok 420-500zł.

    Moje pytania są następujące:
    1) Czy widzicie jakieś braki zestawu z Allegro (względem tego z browamatora), przez które warto się zastanowić nad tym z BA? (chodzi głównie o wiadra, rurki itp.)
    2) Czy te BREWKITY (klik) oraz te ekstrakty zamiast cukru (klik) będą OK w porównaniu z Coopersem i Bruntalem oraz czy nachmielony samodzielnie ekstrakt z aukcji da mi dobre piwo.
    Wiadomo, że chodzi o cenę gotowego piwka a na Browamatorze troszkę drożej jednak.
    3) Czy jeśli STOUT Coopersa lub inny zagęszczę dwoma ekstraktami (czyli 1,7kg coopers + 3,4kg ekstrakt na 23l piwa) to drożdże z brewkita dadzą radę to "przejeść"?

    Interesują mnie tylko Brewkity i chmielenie ekstraktów (i oczywiście aby było w miarę najtaniej a różnica cen ekstraktów ok 33% na korzyść Bimber_hobby) więc proszę nie doradzać zacierania.

    Trochę się rozpisałem, za co przepraszam. Liczę jednak, że komuś będzie się chciało to przeczytać i doradzić.
    Z góry dzięki i pozdro.
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10737

    #2
    Ze względu na kapslownice wybrał zestaw bimber
    ps pogadamy za 2-3 miesiące czy chcesz zacierać
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • Kluska28
      Junior
      • 12-2013
      • 19

      #3
      Nie wiem dlaczego ale ten zestaw z allegro jest mnie nie przekonuje .... Robienie piwa z puchy szybko mi się znudziło a dodatkowo tak żebym był zadowolony z piwa to tylko te brewkity były dobre : http://www.lovebrewing.co.uk/st-peters-ruby-red-ale/
      Jak chcesz chmielić ekstrakty bez gara ? Na zimno ?

      Nie chcesz inwestować w kadź filtracyjną ? - To zwykły fermentor z rurką z oplotu taka to inwestycja.

      Ad.1 - Z browamatora i cp zestawy są sprawdzone i na pewno będą dobre. Ten z allegro jakby bardziej był nastawiony na dodatki niż na jakości sprzętu.

      Ad. 2 - Coopers jest przereklamowany nic specjalnego. Polecam zdecydowanie st. peters ale jak dodasz do coopersa ekstrakt w płynie to na pewno będzie lepiej niż w proszku.

      Ad. 3 - Drożdże w brewkitach to często pomyłka - do piw dolnej fermentacji dają drożdże do górnej i wychodzi tragedia.

      Jak nie chcesz bawić się w zacieranie to po prostu chmiel ekstrakty według upodobań tylko w garze - szybko i w miarę tanio. Zainwestuj te 12 zł w drożdże do piwa które akurat chcesz robić jest duża różnica w porównaniu do tych z brewkitów.

      P.S. i tak zaraz zaczniesz zacierać ....

      Comment

      • amorph
        PremiumUżytkownik
        • 06-2014
        • 89

        #4
        Wg mnie zestaw startowy Browamatora jest bardzo dobry. Sam taki kupiłem. Żałuję tylko że z bewkitem i nie zacząłem zacierać od pierwszej warki.

        Comment

        • maniaak
          Junior
          • 07-2014
          • 4

          #5
          Dzięki za odpowiedzi.
          Zdecydowałem się jednak na zestaw z Allegro (w przyszłym tygodniu zamówię) głównie ze względu na kapslownicę stołową. Jak już pisałem, mam sporo butelek po Perle a te podobno źle się kapslują Gretą.

          Co do zestawów z BA i CP to wiem, że są dobre (może poza kapslownicą właśnie) ale są dużo droższe od pokazanego przeze mnie w pierwszym poście.

          Zacierać nadal nie zamierzam a jeśli chodzi o chmielenie ekstraktów to będę to robił prawdopodobnie w dwóch pięciolitrowych garnkach (myślę, że to będzie dawało dobre rezultaty) później szybka "dolewka" wody do 23l i fermentacja.

          Być może Coopers jest przereklamowany ale ludzie na forach piszą, że daje dobre efekty. Nie zamierzam dodawać cukru (oprócz refermentacji) więc zawsze będzie to minimum 12 blg wyłącznie z ekstraktów i mam nadzieję, że piwko będzie przynajmniej równie dobre jak to ze sklepów.

          Być może kiedyś zdecyduję się na zacieranie głównie ze względu na koszty ale najpierw chcę poznać tajniki fermentacji i mam też sporo pomysłów na cydry, podpiwki itp.

          Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi. Jak będę miał trochę czasu to ewentualnie może zrobię coś na wzór unboxingu zestawu z fotkami to na przyszłość będzie wiadomo jak to jest z jakością takich tanich zestawów.

          Pozdro.
          Last edited by maniaak; 10-08-2014, 13:21.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎