Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kadź zacierno-filtracyjna - pytania

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ness
    Junior
    • 08-2014
    • 1

    Kadź zacierno-filtracyjna - pytania

    Witam.
    Miałem okazję robić piwo z brew-kitów i postanowiłem zająć się tym poważniej. Mój pomysł nie jest nowy i pewnie sporo osób korzysta z niego, ale na pewne wątpliwości nie umiem znaleźć odpowiedzi. Chcę zrobić kadź zacierno-filtracyjną z kega. Keg ma mieć płaszcz olejowy grzany elektrycznie. Na dnie kega chcę wyciąć otwór i wstawić kolanko fi 25 i wyprowadzić rurkę poza płaszcz. Używać będę fałszywego dna. Dodatkowo w użyciu ma być pompka i ewentualnie mieszadło. Warzenie ma wyglądać następująco :
    Na dno kega wkładam fałszywe dno. Zalewam wodą i podgrzewam ją do odpowiedniej temperatury. Wyłączam grzałki i wrzucam słody i zacieram. Teraz właśnie pojawiają się moje pytania. Chcę użyć pompki do cyrkulacji zacieru. Zacier ma być pobierany spod fałszywego dna (w celu wyeliminowania ewentualnego przypalania i wyrównania temperatury) i ponownie wprowadzany do kega od góry. Pompkę chcę ustawić tak, aby fałszywe dno się nie zatykało (ewentualnie użyć dodatkowo mieszadła, aby zruszyć warstwę młóta nad dnem). Podejrzewam, że przy zacieraniu temperatura oleju będzie w granicach 80 st. C i zastanawiam się jak to wpłynie na zacier, który będzie płynąć przez rurkę w dnie. Zacier w kegu będzie mieć przykładowo 64 st, ale ten który będzie przepompowywany spod dna będzie pewnie osiągać wyższą temperaturę niż ten w kegu i ciekawy jestem jak to wpłynie na proces. Po zacieraniu poczekam aż ułoży się warstwa filtracyjna i zacznę filtrowanie oraz wysładzanie w jednym kotle. Chciałbym poznać wasze opinie na ten temat. Czy widzicie jakieś problemy w tym pomyśle ? Chcę to zrobić dobrze, gdyż później przeróbki będą już skomplikowane. Poniżej przedstawiam prosty rysunek jak to ma wyglądać.

    Pozdrawiam
    Attached Files
  • Piwowar_Mateo
    Junior
    • 12-2014
    • 10

    #2
    Jaki olej planujesz użyć do podgrzewania kega.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎