Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Greta a butelki z Kormorana

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Penguin
    Member
    • 10-2014
    • 44

    Greta a butelki z Kormorana

    Kapslowaliście może Gretą butelki z Kormorana? Jutro planuję zabutelkować piwo, ale nie kapslowałem jeszcze butelek z tego browaru. Dzisiaj butelki pomyłem i tak z ciekawości postanowiłem spróbować zakapslować jedną butelkę (bo przecież na forach pełno ostrzeżeń, że greta ucina szyjki w niektórych butelkach) i o dziwo nie mogę porządnie zacisnąć kapsla. Tzn. ta karbowana końcówka nie chce się docisnąć do dołu, jak to jest w przypadku małych butelek (takich pękatych, bączki?), w które lałem poprzednią warkę. Co prawda nalałem wody i woda nie przeciekała przez kapsel, ale trochę się martwię, że jak pójdzie tam piwo, które jakieś ciśnienie wytworzy, to może być gorzej.
  • kentaki
    Senior
    • 10-2002
    • 452

    #2
    Spokojnie, moja greta zakapslowała już jakieś 3000 butelek i żadnej nie ucięła to i kormorany jej nie straszne

    Comment

    • barsliw
      Senior
      • 08-2013
      • 289

      #3
      Moja greta kapsluje wszystkie. Co prawda te z krótkim kołnierzem troche trudniej i trzeba trochę wprawy,ale da radę.

      Comment

      • Penguin
        Member
        • 10-2014
        • 44

        #4
        Szczerze mówiąc, nie obawiam się tak bardzo ucinania szyjek, co tego, że po prostu tego kapsla nie mogę porządnie docisnąć.

        Comment

        • Pkapka
          Junior
          • 08-2014
          • 24

          #5
          To jest kwestia wyczucia kapslownicy. Ja przy pierwszym butelkowaniu obciąłem ze trzy szyjki, później się nauczyłem. Nic na siłę. Zaciskam do momentu dość charakterystycznego "przeskoku". Jeżeli na kapslu nie ma odciśniętego "kółka" - obracam butelkę o 90st i zaciskam ponownie. Jak do tej pory metoda skutkuje. A "Kormoranów" używam dość dużo.

          Comment

          • Penguin
            Member
            • 10-2014
            • 44

            #6
            Po ptokach, jakoś się udało.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎