Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kocioł Zacierno-filtracyjno-warzelny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Patryk86
    Member
    • 12-2014
    • 32

    Kocioł Zacierno-filtracyjno-warzelny

    Jestem właśnie na etapie budowy swojego kociołka i chciałbym wytłumaczyć co planuję zrobić i po woli wrzucać efekty mojej pracy, oraz liczę na jakieś podpowiedzi ze strony innych użytkowników forum, którzy mają już jakieś doświadczenie.

    Na kocioł, co nie będzie pewnie wielkim zdziwieniem, wybrałem 50l keg po piwie. Wyciąłem górę kega i zamontowałem na dnie spust z kranikiem. Do dna zamocuję grzałkę 2000watt podłączoną do sterownika z termostatem. Na dnie kega wyląduje dno z naciętymi na połowie otworami 0,5mm lub nacięte podłużne otwory, oczywiście do filtracji i wysładzania. Całość dopełni mieszadło wykonane z nierdzewki i napędzane silnikiem od wycieraczek.

    Początkowo planowałem zrobić kopię braumaistera ale uznałem to za zbędne, a może wręcz przeciwnie, czekam na wasze zdanie na ten temat. A jutro postaram się wrzucić zdjęcia z dotychczasowych postępów.
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10737

    #2
    A gdzie warzelny?
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • Patryk86
      Member
      • 12-2014
      • 32

      #3
      Ten sam tylko po filtracji i wysłodzeniu szybkie mysie wybieram dno i warzę.
      Last edited by Patryk86; 19-01-2015, 23:21.

      Comment

      • Patryk86
        Member
        • 12-2014
        • 32

        #4
        No i się zaczęło, Jak na razie postępy jak na zdjęciach, czekam na grzałkę i sterownik a do soboty możliwe że zrobię mieszadło.
        Kocioł z zamontowanym zaworem spustowym.



        Fałszywe dno. Tylko czy wystarczy tych nacięć?

        Last edited by Patryk86; 21-01-2015, 22:02.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎