Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sterownik Bolecki SPZ10 - współpraca z pompą

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • michalmar87
    Junior
    • 02-2015
    • 2

    Sterownik Bolecki SPZ10 - współpraca z pompą

    Witam wszystkich!
    Mam pytanie sprzętowe: czy korzysta ktoś może ze sterownika SPZ10 od Bolka i byłby w stanie odpowiedzieć na następujące pytania:
    Instrukcja sterownika mówi o współpracy z pompą, czy jest możliwość ustawienia automatycznej pracy pompy? Interesuje mnie czy mogę ustawić ciągłą pracę w czasie podgrzewania zacieru i pracę pulsacyjną w czasie przerwy. Jakie możliwości ustawień daje sterownik jeśli chodzi o pompę/mieszadło? Instrukcja opisuje to bardzo lakonicznie.
    Planuję budowę automatycznego kotła w stylu braumeistera. Czy macie jakieś doświadczenia w kwestii sterowników, którymi możecie się podzielić?
    Pozdrawiam
  • czujnik
    Senior
    • 11-2003
    • 177

    #2
    Witam
    Pompa w sterowniku Boleckiego działa cały czas i nie ma możliwości zmiany pracy z poziomu menu. Po prostu, po ustawieniu temperatur i czasów i po wciśnięciu start, przekaźnik załącza pompę. Możesz ewentulanie pomiędzy sterownik a pompę zastosować dodatkowy wyłącznik jeśli nie chcesz aby pracowała non stop, ale nie rozwiązuje to problemu bo mija się z celem i ideą samego sterownika czyli automatyzacja procesu .
    Jeśli masz jakieś pytania pisz na PW wykonałem już kilka klonów w tym 1 o wybiciu 200 l i ten właśnie ze sterownikiem Boleckiego z tego co wiem działa do dzisiaj a wykonałem go ze 3 lata temu

    Comment

    • michalmar87
      Junior
      • 02-2015
      • 2

      #3
      Dzięki za odpowiedź

      Comment

      • glaurung1
        Junior
        • 12-2014
        • 4

        #4
        Witajcież
        Kolego Michalmar87 mogę ci polecić sterownik (to nie jest reklama) Pamel REGULATOR MOCY I TEMPERATURY PRM+.
        Sam niedawno taki zakupiłem również do sterowania klonem.
        Sterownik posiada coś takiego jak sterowanie zaworem. Wyjście które można wykorzystać do sterowania pompą. Przy zamawianiu poproś o cykliczne sterowanie tym wyjściem możesz wtedy ustawiać czas jaki pompa pracuje i jaki jest wyłączona (dla każdego etapu procesu można ustawić inne długości cykli).
        Polecam zadzwonić do firmy i się dogadać co potrzebujesz są bardzo elastyczni pod tym względem. W razie pytań pisz na PW.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎