Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zestaw początkowy.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Thall
    Junior
    • 07-2015
    • 3

    Zestaw początkowy.

    Witam wszystkich na forum. Zarejestrowałem się dosłownie 10 min temu i szczerze mówiąc nie do końca ogarniam jeszcze to forum i nie jestem do końca przekonany czy piszę w dobrym miejscu. Jeśli wybrałem złe miejsce na ten temat to proszę moderatorów o to aby nie usuwali tego tematu(z góry dziękuję).

    Od kilku miesięcy sporo czytam na temat warzenia piwa w domu i pomyślałem że sam spróbuję swoich sił w tej dziedzinie. Mam kilka pytań dotyczących samodzielnego warzenia piwa w domu. W internecie można znaleźć całkiem sporo zestawów startowych jednak najlepszym z nich wydaję się być dostępny w ofercie Browar-biz'u. Jest nim Zestaw startowy - ZacierMistrz Pro oraz Zestaw startowy - ZacierMistrz Eko. I tutaj pojawia się moje pierwsze pytanie-Czy używanie kapslownicy Emily jest o tyle bardziej wygodne że warto zapłacić 40 zł więcej ? Oczywistą sprawą jest to że chciałbym zapłacić jak najtaniej jednak trochę obawiam się tej kapslownicy młotkowej. Czy jest czego się bać ? Czy ktoś rozbił nią butelkę ?

    Kolejnym pytaniem dotyczącym powyższych zestawów startowych jest to czy pojemniki fermentacyjne w powyższych zestawach mają otwory w pokrywach na rurki fermentacyjne czy trzeba za nie dodatkowo zapłacić lub kupić sobie drugą pokrywkę z otworem oraz uszczelkę. Na zdjęciu zestawów nie widać pokryw zbyt wyraźnie. Zupełnie inaczej jest na zdjęciach z BrowAmatora gdzie dokładnie widać że w pokrywach umieszczone są rurki fermentacyjne.

    I ostatnie pytanie. Jeśli już zakupię jakiś z powyższych zestawów to czy istnieje coś co powinienem jeszcze dokupić ? Coś czego brakuje w powyższych zestawach ?

    Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
  • pyton1983
    Junior
    • 10-2013
    • 18

    #2
    Jeżeli jesteś zdecydowany na ten sklep to bierz opcję z emili bo będziesz miał łatwiejsze i szybsze kapslowanie.Jeśli chodzi o rurki fermentacyjne to chyba ich tam niema bo z pełną pokrywą przefermentujesz piwo równie skutecznie jak z bulgotnikami hehe<zdaj się na fachowców z cp>Do zacierania bedziesz potrzebował gara 30-40l kuchenki gazowej lub innej i kilku godzin na sam proces Powodzenia

    Comment

    • pyton1983
      Junior
      • 10-2013
      • 18

      #3
      Bierz zestaw z emili,zaoszczędzisz czas,energię i butelki .Jeśli chodzi o rurki ferm to chyba ich tam nie ma bo równie dobrze przefermentujesz piwo z pełna pokrywa bez bulgotników hehe<zdaj się na fachowość ludzi z cp>Do zacierania potrzebujesz jeszcze gara 30-40l kuchenki gaz elektr lub innej oraz kilku godzin na sam proces.Powodzenia

      Comment

      • Thall
        Junior
        • 07-2015
        • 3

        #4
        Dzięki za rady. Jeśli chodzi o zacieranie to wiem czego się spodziewać

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎