Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Śrutownik Brewferm vs Biowin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • GlanMaster
    Junior
    • 07-2015
    • 2

    Śrutownik Brewferm vs Biowin

    Część

    zamierzam kupić pierwszy śrutownik a na rynku w sklepach piwowarskich znajdują się te dwa modele:




    Z grubsza wyglądają bardzo podobnie i ich opis jest prawie jednakowy, natomiast bardzo znacząco różnią się ceną. Śrutownik firmy Brewfrerm kosztuje około 250 zł a firmy Biowin około 100zł. Czy ktoś może mi powiedzieć skąd ta różnica cenowa i czy realnie odzwierciedla jakoś poszczególnego sprzętu, ewentualnie polecić, któryś z ich.
    Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź.
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    #2
    Kup tańszy. To główne kryterium przy śrutownikach żarnowych.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • buniek80
      Junior
      • 07-2015
      • 12

      #3
      Ja mam ten tańszy i myślę że gdybym teraz kupował to ten droższy.
      Tańszy nie ma tej osłonki nad żarnami i czasem trochę muszę się nameczyc zanim ustawie odpowiednią grubość mielenie.

      Comment

      • GlanMaster
        Junior
        • 07-2015
        • 2

        #4
        W jaki sposób słonka ułatwia ustawienie grubości mielenia? Myślałem, że za ustawianie żaren jest odpowiedzialna ta śruba, którą widać z przodu śrutownika.

        Comment

        • buniek80
          Junior
          • 07-2015
          • 12

          #5
          taki skrót myślowy.
          jak masz osłonę to trochę mniej leci na boki podczas mielenia, a z grubością mielenia to zauważyłem taki problem,że ciężko ustawić odpowiednią grubość mielenia tzn. w moim śrutowniku jak z jednej strony odpowiednio śrutuje to z drugiej strony śrutuje na mąkę jak śrubę odkręcę to z jednej strony leci ok a z drugiej strony lecą całe ziarna. ale w końcu i tak ustawię w końcu odpowiadającą mi grubość śrutowania.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎