Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Uszczelka do taboretu gazowego

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grodek
    Senior
    • 06-2015
    • 527

    Uszczelka do taboretu gazowego

    Dziś zmontowałem taborem gazowy, mam jednak pewne wątpliwości. Do zestawu dołączona była "uszczelka", którą najlepiej widać na drugim zdjęciu. Znajduje się ona pomiędzy głowicą palnika, a płaskownikiem dokręconym śrubą. Dziwne jest dla mnie to, że jest ona wykonana chyba z jakiejś prasowanej tektury. Nie spali się to ?
    Poza tym przy dokręcaniu śruby rozpadła mi się ona na dwie części, które złożyłem razem i całość zmontowałem.
    Inna kwestia to taka, że pomiędzy łbem śruby a płaskownikiem już na oko widać, że nie ma tam 100 % szczelności. Czy tam zatem też nie powinno być jakieś uszczelki ?
    Mam obawy przed uruchomieniem taboretu, zastanawiam się, czy gaz nie będzie uciekał mi w tym miejscu.
    Attached Files
    604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10737

    #2
    Ta śruba chyba tylko trzyma palnik. Jest na wylot?
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • grodek
      Senior
      • 06-2015
      • 527

      #3
      Tak, trzyma palnik. Głowica palnika jest nagwintowana i tam śruba jest wkręcona. Otwór jest na wylot.
      Last edited by grodek; 31-08-2017, 20:18.
      604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

      Comment

      • grodek
        Senior
        • 06-2015
        • 527

        #4
        Problem sam się rozwiązał, a w zasadzie to nie było żadnego problemu. Dwie warki zrobione na taborecie i wszystko było w porządku. Zadowolony jestem bardzo, bo dzięki warzeniu na taborecie skrócił się czas zagotowania brzeczki z prawie dwóch godzin do niecałej 0,5 h.
        604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎