Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przyklejanie etykiet

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • a_rydlewicz
    Junior
    • 06-2005
    • 4

    #16
    Klej do etykiet...

    Witam wielce szanownych Piwowarów.
    Chciałem się dowiedzieć jaki klej jest najlepszy Waszym zdaniem do etykiet naklejanych na szklaną butelkę. Postanowiłem ochrzcić swoje wareczki i przystroić je właśnie w różne etykiety (które oczywiście pojadą na II KEPD

    Comment

    • a_rydlewicz
      Junior
      • 06-2005
      • 4

      #17
      Jak to zwykle bywa najpierw napisałem a potem poszukałem. Znalazłem podobny temat wcześniej tu na forum. Także myślę, że admin może go wyautować. No chyba, że macie jakieś nowe pomysły na klejenie...
      Pozdrawiam

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #18
        Swoja drogą podałbyś adres tamtego tematu, bo mi też sie szukać nie chce

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • Ahumba
          Senior
          • 05-2001
          • 8962

          #19
          Ponieważ jak sam zauważyłeś temat nadaje się do wycięcia pozwoę sobie go ciut zaśmiecić.
          Poproszę o komplecik Twoich etykiet.
          Drugi zapewne zainteresuje kol. sopistę.
          Ja się mogę odwdzięczyć skromnym jeszcze 3-sztukowym kompletem swoich
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

          Comment

          • a_rydlewicz
            Junior
            • 06-2005
            • 4

            #20
            Temat o klejeniu jest tutaj http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=16209 A co do etykietek to jak będę rozlewał to wyjdą z "druku" i wtedy wyślę może pocztą... Jest gotowy projekt (taki trochę z "innej beczki") na pifko Ciemne, a aktualnie siedzę nad etykietą w stylu "przemysłowym" na witbier.

            Comment

            • Wielki_B
              Senior
              • 02-2005
              • 1968

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika a_rydlewicz
              Temat o klejeniu jest tutaj http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=16209 A co do etykietek to jak będę rozlewał to wyjdą z "druku" i wtedy wyślę może pocztą... Jest gotowy projekt (taki trochę z "innej beczki") na pifko Ciemne, a aktualnie siedzę nad etykietą w stylu "przemysłowym" na witbier.
              Ja używam kleju biurowego w sztyfcie - wygoda i zawsze pod ręką w biurku - choć pewnie nie gorsza i tańsza byłaby jakaś mączna mikstura.
              Drobna porada: sztyftem smaruj tylko brzegi etykiety - wystarczy, mniej zużyjesz kleju, a i szybciej, po opróżnieniu butelki, dadzą się odkleić.
              Kolegom kolekcjonerom, nim wydrukujesz i wyślesz pocztą, zawsze możesz ten "projekt z innej beczki" zamieścić jako plik graficzny tu w internecie.
              Jak znajdę dzisiaj trochę czasu, to dla kolegów kolekcjonerów zamieszczę swoje etykiety w "Piwie Wielkiego_B".

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23799

                #22
                ja i Maggyk korzystamy z taśmy dwustronnej (pomysł Maggyka ) - wystarczy wyciąć dwa wąskie paski (ze 3-4 mm) i przykleić na brzegach etykiety. łatwo się odkleja od butli, nie zostawia śladów, nie niszczy się etykieta (przekazywana jest spokojnie dalej dla kolekcjonerów ).
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Maggyk
                  Szara Adminiscjencja
                  • 05-2004
                  • 5615

                  #23
                  Dodam tylko, że nie jest to zwykła taśma, ale taka do podklejania tkanin. Jest ona cieńsza od zwykłej taśmy dwustronnej.
                  Last edited by Maggyk; 12-06-2005, 19:22.
                  Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                  Piwo domowe -
                  Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                  Reklama w BROWARZE
                  PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                  Comment

                  • CarlBerg
                    Senior
                    • 09-2003
                    • 968

                    #24
                    Najlepszym klejem jest kolekcjoner - w związku z czym ostatnio wcale nie naklejam, ale od razu rozdaję
                    Piwo łączy ludzi, lecz poglądy na jego temat ich dzielą ....
                    Wiejski Browar Domowy "Garns 'n' Roses"

                    Comment

                    • sopista
                      Senior
                      • 01-2003
                      • 1747

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CarlBerg
                      Najlepszym klejem jest kolekcjoner - w związku z czym ostatnio wcale nie naklejam, ale od razu rozdaję
                      I to jest słuszna koncepcja...

                      Comment

                      • Wujcio_Shaggy
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 4628

                        #26
                        W zasadzie tak, ale są i tacy kolekcjonerzy, którzy zbierają oetykietowane butelki z domowych browarów - i chociażby w trosce o nich powinniśmy podać jakieś sposoby, które będą mogli zastosować, by przykleić oddzielnie otrzymaną etykietę do oddzielnie otrzymanej butelki...
                        My w Browarze Szlacheckim stosujemy ostatnio etykiety na papierze samoprzylepnym, mającym cudowną właściwość (uwaga! - nie każdy taką ma) idealnego odlepiania się po kilkunastominutowym moczeniu w wodzie (to w trosce o kolekcjonerów, którzy zbierają tylko etykiety bez flaszek...)
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                        Comment

                        • may
                          Senior
                          • 01-2002
                          • 1508

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy
                          W zasadzie tak, ale są i tacy kolekcjonerzy, którzy zbierają oetykietowane butelki z domowych browarów - i chociażby w trosce o nich powinniśmy podać jakieś sposoby, które będą mogli zastosować, by przykleić oddzielnie otrzymaną etykietę do oddzielnie otrzymanej butelki...
                          Tylko i wyłącznie szpachelką

                          Comment

                          • M-kwadrat
                            Senior
                            • 07-2004
                            • 304

                            #28
                            mam pytanko bardziej do wypowiadających się tutaj kolekcjonerów. Ustaliłem już, że spróbuję przyklejać etykiety klejem biurowym albo wikolem a dopiero w wyniku niepowodzenia zrobię wydruki na papierze samoprzylepnym ale nurtuje mnie kwestia tego jaki powinien być nakład etykiet? Wiadomo, że jak się drukuje je w domu to można zawsze dorobić ale z tego co mi zostało z czasów różnych kolekcji i kolekcjonerstwa to nie jest działanie właściwe - co to za rarytasy gdy zaraz może być ich dwa razy więcej.
                            A więc ile powinno się pojawić w obiegu etykiet jeśli z pierwszego warzenia mam 44 butelki?
                            Pozdrawiam, Maciek

                            Comment

                            • M-kwadrat
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 304

                              #29
                              Aha i jeszcze jedno - jako, że przeczytałem w innym wątku, że są tacy co wolą etykiety nowe niż odmaczane to może nie oklejać od razu całej partii a tylko te butelki które opuszczają dom tym samym nadmiarowe etykiety mając nienaruszone?
                              Pozdrawiam, Maciek

                              Comment

                              • CarlBerg
                                Senior
                                • 09-2003
                                • 968

                                #30
                                Skoro masz takie ciężkie dylematy, to przeleć się do sklepu papierniczego czy kiosku i kup pęczek zwykłych, powszechnie stosowanych tanich gumek. Nakładasz na butelkę etykietę, mocujesz gumką i gotowe ... Zadowolisz zbieraczy butelek z etykietami, bo przykleić klejem każdy sobie może samodzielnie w domu - i tych zbierających same etykiety, bo nie będą musieli odmaczać i niszczyć papierka
                                Piwo łączy ludzi, lecz poglądy na jego temat ich dzielą ....
                                Wiejski Browar Domowy "Garns 'n' Roses"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎