Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chłodnica zanurzeniowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • przemo70
    † 1970-2019 Piwosz w Raju
    • 05-2007
    • 1501

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pretender Wyświetlenie odpowiedzi
    Z tego wychodzi, że aby się nauczyć trzeba się przewrócić.
    Czasami możesz się już nie podnieść Myślę, że co niektórzy zamiast eksperymentować, lepiej by poczytali, logicznie popytali i wyciągnęli wnioski. Po co kombinować, jak koń pod górkę kiedy można zaczerpnąć z wiedzy i doświadczenia starszych piwowarów, ja w każdym razie tak robiłem i robię nadal, bo nie stać mnie na jakieś półśrodki
    Save water, drink beer ...

    http://www.parowozy.com.pl/
    http://www.kamery.wolsztyn.pl/
    https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

    Comment

    • Pretender
      Member
      • 02-2011
      • 31

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mareks Wyświetlenie odpowiedzi
      Można też skorzystać z porad osób bardziej doświadczonych.
      Oni kiedyś się przewracali i teraz doradzają abyś Ty się nie przewrócił ale skoro lubisz zaliczać glebę to wolna wola.
      Ależ oczywiście, że można, nawet bym powiedział, że trzeba korzystać z rad starszych, bardziej doświadczonych kolegów. Jednak - mówię o sobie - w tym przypadku nie było mnie stać, żeby wydać od razu tyle pieniędzy na miedzianą chłodnicę. Musiałem zdecydować się czy robić w danym momencie czy też czekać na dopływ gotówki /żeby kupić mercedesa/

      Comment

      • Pretender
        Member
        • 02-2011
        • 31

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika przemo70 Wyświetlenie odpowiedzi
        Czasami możesz się już nie podnieść Myślę, że co niektórzy zamiast eksperymentować, lepiej by poczytali, logicznie popytali i wyciągnęli wnioski. Po co kombinować, jak koń pod górkę kiedy można zaczerpnąć z wiedzy i doświadczenia starszych piwowarów, ja w każdym razie tak robiłem i robię nadal, bo nie stać mnie na jakieś półśrodki
        przemo mnie ubiegł
        ja naprawdę czytam dużo, to forum i jeszcze inne. Ale nie raz nie stać nas na mercedesa, trzeba zadowolić cię polonezem. Różnica w cenie x10, a to jest już bardzo dużo. Zresztą inni, bardziej doświadczeni userzy korzystają z aluminiowych garów, nie odradzają. Nie znalazłem żadnych niekorzystnych spostrzeżeń co do aluminium.
        A forum i tak będę czytał, i korzystał z rad innych

        Pozdrawiam

        Comment

        • Mason
          Senior
          • 02-2010
          • 3280

          Spokojnie można sobie poradzić bez chłodnicy w ogóle. Parę godzin w wannie z zimną wodą, lub noc na balkonie i masz odpowiednią temperaturę do zadania drożdży. Po co wydawać kasę na coś, co wkrótce będzie zupełnie zbędne?
          JEDNO PIVKO NEVADI!

          Comment

          • przemo70
            † 1970-2019 Piwosz w Raju
            • 05-2007
            • 1501

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
            Po co wydawać kasę na coś, co wkrótce będzie zupełnie zbędne?
            Jasne, warzenie też jest zbędne, wystarczy iść do sklepu i kupić gotowca
            Save water, drink beer ...

            http://www.parowozy.com.pl/
            http://www.kamery.wolsztyn.pl/
            https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

            Comment

            • Pretender
              Member
              • 02-2011
              • 31

              przez czytanie forum zdecydowałem się, że lepiej jest z chłodnicą. Z wanną dłużej, a poza tym trzeba ją mieć
              Szybciej, mniejsze prawdopodobieństwo załapania czegoś. A to aluminium nawet wydajne jest. Dokładnie nie pamiętam, ale coś ok 20 min studziłem brzeczkę, więc chyba nieźle.

              Comment

              • Mason
                Senior
                • 02-2010
                • 3280

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika przemo70 Wyświetlenie odpowiedzi
                Jasne, warzenie też jest zbędne, wystarczy iść do sklepu i kupić gotowca
                Nie zrozumiałeś mnie - miałem na myśli chłodnicę z alternatywnych materiałów, która stanie się zbędna po zakupie miedzianej
                JEDNO PIVKO NEVADI!

                Comment

                • szoszon
                  Member
                  • 01-2011
                  • 44

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                  Spokojnie można sobie poradzić bez chłodnicy w ogóle. Parę godzin w wannie z zimną wodą, lub noc na balkonie i masz odpowiednią temperaturę do zadania drożdży. Po co wydawać kasę na coś, co wkrótce będzie zupełnie zbędne?
                  Niby tak ale wiadomo że szybkie schlodzenie ma duży wpływ na jakość piwa.Zanim ty schłodzisz to moje zaczyna fermętować.

                  Comment

                  • Pretender
                    Member
                    • 02-2011
                    • 31

                    dokładnie, masz rację. W moim przypadku tak właśnie będzie. Ale aluminiowa kosztowała mnie 17 zł, więc uważam, że nie tak dużo i warto było ją mieć za te pieniądze, nawet na kilka razy

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szoszon
                      ... fermętować.
                      Powinieneś zainwestować najpierw w słownik ortograficzny.
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pretender
                      ...Zresztą inni, bardziej doświadczeni userzy korzystają z aluminiowych garów, nie odradzają.
                      Odradzają. Aluminium może reagować w dużo większym stopniu z brzeczką, niż miedź czy stal stopowa. Aluminium nie nadaje się ani na garnek, ani na chłodnicę.
                      Last edited by Krzysiu; 26-04-2011, 18:18.

                      Comment

                      • fidoangel
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 3489

                        A niby dlaczego nie używać aluminium do kontaktów z gorącą brzeczką? W folię aluminiową powszechnie pakuje sie gorące potrawy np kurczaki z rożna, warstwa aluminium w kartonowych opakowaniach na napoje też jest faktem powszechnym a wpływ plastikowej chłodnicy z PEX-a na gorącą brzeczkę jest zapewne mniejszy niż powszechne wlewanie gorącej brzeczki do plastikowych fermentorów.

                        Nie wpadacie trochę w paranoję ?

                        Edit: Krzysiu, może reagować czy reaguje? Jesli tak to co z tego?
                        Last edited by fidoangel; 26-04-2011, 18:23.
                        "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                        Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                        Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                        Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                        Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                        Comment

                        • Pretender
                          Member
                          • 02-2011
                          • 31

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                          Odradzają. Aluminium może reagować w dużo większym stopniu z brzeczką, niż miedź czy stal stopowa. Aluminium nie nadaje się ani na garnek, ani na chłodnicę.
                          Dokładnie - może. Nie popadajmy w paranoję, dookoła pełno jest aluminiowych przedmiotów, opakowań używanych do żywności. Dla mnie cena była ważna, dlatego się zdecydowałem

                          Comment

                          • LeoxxX
                            Senior
                            • 03-2010
                            • 224

                            Skoro czytałeś forum powinieneś wiedzieć jaki jest Krzysiu, przeczytać posta i nie wdawać się w polemikę dopóki jesteś początkujący

                            Bez chłodnicy miałbym wielce utrudnioną sprawę, ponieważ nie warzę piwa we własnym domu. Dlatego skrócenie czasu jest dla mnie bardzo ważne i musiałem to uwzględnić przy pierwszych zakupach. Czy kupił bym plastikową chłodnicę... Wolałbym ograniczać plastik i poczekać z pierwszym warzeniem, aż do momentu uzbierania pieniędzy. Jednak nie każdy jest cierpliwy, jeżeli ma być to na kilka warek to chyba nie ma tragedii. Tym bardziej, że rurka PEX posiada atest PZH i jest przystosowana do pracy w temp 95*.

                            Logo "Produkt z Atestem" informuje konsumentów, że eksperci PZH ocenili produkt pod względem składu chemicznego i stwierdzili, że nie ma on negatywnego wpływu na zdrowie użytkowników. Bezpieczeństwo produktu jest sprawą kluczową dla konsumentów, dlatego Państwowy Zakład Higieny zdecydował się prowadzić program "Produkt z Atestem".
                            Prowizorki czasem sprawdzają się latami

                            Comment

                            • anteks
                              maruda
                              • 08-2003
                              • 10738

                              Moim zdaniem taki krótki czas kontaktu nie zaszkodzi, interesuje mnie raczej kwestia przewodności cieplnej podanej przez Jacka . Jaka jest efektywność takiej chłodnicy
                              Last edited by anteks; 26-04-2011, 19:51.
                              Mniej książków więcej piwa

                              Comment

                              • Pretender
                                Member
                                • 02-2011
                                • 31

                                przy plastiku pewnie nie będzie za wysoka

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎