Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

W czym zacierać ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • fellix-f1
    Senior
    • 12-2005
    • 157

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojtomasz
    Nie ciesz się za bardzo ceną. Cienka warstwa stali nierdzewnej szybko odpadnie w trakcie gotowania. Fakt ten odsłoni podłoże i wtedy to co Czes napisał o garnku emaliowanym stanie się smutną rzeczywistością.
    Co odpadnie, cienka warstwa stali?! Ja również używam gara z nierdzewki kupionego za parę złotych, po każdej warce szoruję proszkiem i nic mi nie odpadło. Nie strasz ludzi człowieku!

    Comment

    • Makaron
      Senior
      • 08-2003
      • 2107

      #32
      Jak moze cos odpasc, jak caly garnek jest wytworzony ze stali nierdzewnej. Czy sie myle i tanie gary sa tylko czyms takim pokrywane?
      "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

      Comment

      • naczelnik
        Senior
        • 08-2003
        • 1884

        #33
        Gary sa z blachy. Tyle ze moze zaledwie 1mm.
        CO tam ma odpasc - nie wiem. Mi nie odpadlo
        Popieram domowe browary!

        Polakom gratulujemy naczelnika

        Zamykam browar.
        Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

        gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

        Comment

        • Makaron
          Senior
          • 08-2003
          • 2107

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika naczelnik
          Gary sa z blachy. Tyle ze moze zaledwie 1mm.
          CO tam ma odpasc - nie wiem. Mi nie odpadlo
          Czyli na tloczeniach moze byc mniej . Ale czy to ma jakies znaczenie?
          Tak czy inaczej ja mam piekny gar emaliowany i nie oddam go za zadne skarby
          "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

          Comment

          • wojtomasz
            Wojtek
            • 01-2006
            • 135

            #35
            Są garnki robione ze stali nierdzewnej oraz takie, które są wyłącznie powierzchniowo uszlachetnione. A to kto z nas jaki ma garnek to już zupełnie inna historia.

            Comment

            • jurgin
              Senior
              • 01-2004
              • 153

              #36
              znalazłem to właśnie na allegro

              warto kupować czy nie? w sumie troche na moje potrzeby za duży, ale może lepiej kupić na zapas... co radzicie?

              Comment

              • DanielJakubowski
                Senior
                • 12-2005
                • 791

                #37
                Posiadam takiej właśnie pojemności. Z decyzji jego kupna jestem bardzo zadowolony. Garnek do zacierania/chmielenia nigdy nie będzie za duży . Cena jest dobra (płaciłem podobnie w hurtowni pod Szczecinem jakiś rok temu). Osobiście, gdybym był teraz na Twoim miejscu szukałbym 60 L
                Last edited by DanielJakubowski; 24-02-2007, 22:04.
                Pozdrawiam
                dj

                Comment

                • peter007
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 2820

                  #38
                  Dosłownie pare złotych tańszy jest 29l (oczywiście w ofercie sklepów on-line). Jeśli nie masz w swojej okolicy gdzie kupić takiego gara i w grę wchodzi tylko zakup przez internet to bierz. Ja swój 29l kupiłem na miejskim bazarze za 70zł z pokrywą
                  Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                  Comment

                  • angasc
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 977

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron
                    Jak moze cos odpasc, jak caly garnek jest wytworzony ze stali nierdzewnej. Czy sie myle i tanie gary sa tylko czyms takim pokrywane?
                    Zarówno tanie jak i bardzo drogie garnki ze stali nierdzewnej pokrywane są warstewką grafitu. W początkowym okresie użytkowania warstewka ta odpada, tworząc widoczne plamki na wewnętrznej powierzchni garnka. Z czasem zostaje usunięta poprzec proces gotowania, mycia itp. Po co się to robi? Ano głównie ze względów estetycznych. Podczas procesów produkcji, transportu, pakowania oraz w sklepie gary wkłada się jeden w drugi, wyściela papierem lub innymi materiałami ochronnymi, przewozi się je z miejsca w miejsce itp. Wszystko to może być przyczyną zmatowień, drobnych zarysowań i tym podobnych. A takiego gara klient w sklepie nie kupi. Dlatego grafituje się wnętrze, a czasami również z zewnątrz. Grafit jest śliski i zapobiega podanym wyżej nieprzyjemnościom. Wielu producentów produktów z nierdzewki informuje o tym nabywców poprzez umieszczenie odpowiedniej ulotki lub napisy na opakowaniu np zestawu garnków.
                    Dlatego też widoczne po kilku użyciach jaśniejsze plamy na powierzchni gara nie są efektem odpadania warsty nierdzewki, lecz grafitu. Nie są w związku z tym podstawą do uznania roszczeń reklamacyjnych . Nie są też dowodem na złą jakość użytej stali.
                    Kupując gar z nierdzewki należy pamiętać o kilku prostych zasadach:
                    - dno powinno być grube, min 6 mm, i składać się z min 3 warstw: stal, matriał rozprowadzający ciepło ( miedź, aluminium ), stal
                    - im grubsza blacha z której garnek wykonano, tym lepiej
                    - koniecznie trzeba zwrócić uwagę na ranty i wywinięcia blachy - często są popękane już w sklepie
                    - uchwyty garnka są przyspawywane. Musi być 6 punktów spawalniczych na uchwyt. Inaczej po kilku miesiącach mogą odpaść.
                    Udanych zakupów

                    Comment

                    • wojtomasz
                      Wojtek
                      • 01-2006
                      • 135

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika angasc
                      Kupując gar z nierdzewki należy pamiętać o kilku prostych zasadach:
                      - dno powinno być grube, min 6 mm, i składać się z min 3 warstw: stal, matriał rozprowadzający ciepło ( miedź, aluminium ), stal
                      - im grubsza blacha z której garnek wykonano, tym lepiej
                      - koniecznie trzeba zwrócić uwagę na ranty i wywinięcia blachy - często są popękane już w sklepie
                      - uchwyty garnka są przyspawywane. Musi być 6 punktów spawalniczych na uchwyt.
                      Mimo, że keg nie spełnia wszystkich wyżej opisanych wymagań, ale ja mam 30l keg i to jest bardzo doby garnek. Oczywiście musi zostać odrobinę przystosowany. No i jest bardzo ciężki.

                      Comment

                      • angasc
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 977

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojtomasz
                        Mimo, że keg nie spełnia wszystkich wyżej opisanych wymagań, ale ja mam 30l keg i to jest bardzo doby garnek. Oczywiście musi zostać odrobinę przystosowany. No i jest bardzo ciężki.
                        Ależ mój drogi, ja nie mówię o wszystkich naczyniach ze stali, tylko o GARNKACH.

                        Comment

                        • wojtomasz
                          Wojtek
                          • 01-2006
                          • 135

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika angasc
                          Ależ mój drogi, ja nie mówię o wszystkich naczyniach ze stali, tylko o GARNKACH.
                          Temat jest "W czym zacierać".
                          A co do garnków bardzo tanich, kupiłem kiedyś garnek (podobno nierdzewny) błyszczący jak (...) w supermarkecie na wagę. Po kilku gotowaniach na dnie pojawiły się miejsca rdzewiejące , niestety.

                          Comment

                          • fellix-f1
                            Senior
                            • 12-2005
                            • 157

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojtomasz
                            Temat jest "W czym zacierać".
                            A co do garnków bardzo tanich, kupiłem kiedyś garnek (podobno nierdzewny) błyszczący jak (...) w supermarkecie na wagę. Po kilku gotowaniach na dnie pojawiły się miejsca rdzewiejące , niestety.
                            No to miałeś cholernego pecha!

                            Comment

                            • wojtomasz
                              Wojtek
                              • 01-2006
                              • 135

                              #44
                              I dlatego jestem ostrożny, gdy mam do czynienia z taniochą.

                              Comment

                              • mark33
                                Idę po piwo do piwnicy.
                                • 04-2005
                                • 3283

                                #45
                                Dziś w bielskiej hurtowni ogladałem garnek 40 litrów ( emalia, jasnozielony) cena 72 złote.
                                Gdyby były pokrywy (średnica 40 cm) to bym zakupił.
                                W przyszłym tygodniu dostawa ( pokrywek i garów).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎