Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

tani garnek z cienkiej blachy??

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #46
    Wybacz, chłopie, ale jak 0,6 mm nazywasz grubością zyletki, to się po prostu kompromitujesz.
    1. Tak naprawdę wiadomo, jaka jest gruo.ść ścianek, bo napisał to producent.
    2. Odpowiedzi "mniej więcej" jest do bani, bo w tym dziale chodzi o to, żeby wszyscy sie uczyli, a nie zgadywali, która wersja jest najlepsza.
    3. W przeciwieństwie do ciebie, potrafię czytać ze zrozumeniem. Nawet z uwzględnieniem nazwy tematu..
    Last edited by Krzysiu; 09-02-2008, 15:11.

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maaciej6 Wyświetlenie odpowiedzi
      Na taborecie mikrofalowym to będę grzał.
      Mikrofalowym Ło so chozi

      Czyli uważasz, że warto kupić ten gar? Da się do niego dorobić kranik? I to jest na pewno taki sam?
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • maaciej6
        Senior
        • 04-2007
        • 219

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
        Czyli uważasz, że warto kupić ten gar? Da się do niego dorobić kranik? I to jest na pewno taki sam?
        Uważam, że zdecydowanie warto kupić to: http://www.browamator.pl/szczegoly.p...&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F165992&sortuj=kod
        Czy da się dorobić kranik ? O to trzeba zapytać fachowca od spawów.
        Ja wolałbym zastosować pompe.
        Gar jest podobny jak na zdjęciu z aukcji, różni się tylko uchwytami. W aukcji wyglądają na większe, masywniejsze i uchwyt pokrywki jest inny. Zrobie fotki i będzie można porównać. Decyzje trzeba podjąć samemu . Mając ten gar mam możliwość uwarzyć jednorazowo 100 l. piwka 13 Blg.
        "Gdzie się piwo warzy, tam się dobrze darzy"

        Wolsztyński Browar Domowy M & P

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maaciej6 Wyświetlenie odpowiedzi
          Uważam, że zdecydowanie warto kupić to: http://www.browamator.pl/szczegoly.p...&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F165992&sortuj=kod
          No, nie przesadzajmy, ja tu o garnku za 300 zł....
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maaciej6 Wyświetlenie odpowiedzi
          Gar jest podobny jak na zdjęciu z aukcji, różni się tylko uchwytami. W aukcji wyglądają na większe, masywniejsze i uchwyt pokrywki jest inny. Zrobie fotki i będzie można porównać. Decyzje trzeba podjąć samemu . Mając ten gar mam możliwość uwarzyć jednorazowo 100 l. piwka 13 Blg.
          Hmmm... czyli to nie jest taki sam gar...
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • alnus
            Senior
            • 07-2007
            • 459

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
            Wybacz, chłopie, ale jak 0,6 mm nazywasz grubością zyletki, to się po prostu kompromitujesz.
            1. Tak naprawdę wiadomo, jaka jest gruo.ść ścianek, bo napisał to producent.
            2. Odpowiedzi "mniej więcej" jest do bani, bo w tym dziale chodzi o to, żeby wszyscy sie uczyli, a nie zgadywali, która wersja jest najlepsza.
            3. W przeciwieństwie do ciebie, potrafię czytać ze zrozumeniem. Nawet z uwzględnieniem nazwy tematu..
            Od 20.tu lat nie miałem żyletki w ręku więc być może się pomyliłem

            1. Jeśli ktoś proponuje zastosować "płte rzeliwnom" pisze, że jest "(...)około 0,6 mm (...)", to jakoś nie do końca przekonuje mnie jego wiarygodność. Poza tym - tego nie jestem pewien - nie jest producentem, a tylko sprzedawcą.
            2. ? I nie chodzi mi o to , że niegramatycznie - każdemu się zdarza.
            3. Faktycznie mam kłopoty ze zrozumieniem o czym piszesz. Ty też mnie nie przekonałeś, że potrafisz.

            Nasze uwagi nie pomagają już Marusi kupić garnka, więc proponuję zakończyć i iść napić się piwa. Pewno jeśli byśmy to zrobili razem, to zdołalibyśmy sobie wytłumaczyć wajemnie o co nam chodzi. A coś mi się dziwnie wydaje, że o to samo
            Last edited by alnus; 10-02-2008, 00:26.

            Comment

            • maaciej6
              Senior
              • 04-2007
              • 219

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
              Hmmm... czyli to nie jest taki sam gar...
              Ten co ja mam był kupiony dokładnie na tej aukcji: http://allegro.pl/item296052180_garn...dnem_100l.html
              "Gdzie się piwo warzy, tam się dobrze darzy"

              Wolsztyński Browar Domowy M & P

              Comment

              • maaciej6
                Senior
                • 04-2007
                • 219

                #52
                fotki gara. Jutro zamieszcze następne.
                Attached Files
                "Gdzie się piwo warzy, tam się dobrze darzy"

                Wolsztyński Browar Domowy M & P

                Comment

                • maaciej6
                  Senior
                  • 04-2007
                  • 219

                  #53
                  Tak wygląda dno gara po pierwszej warce. (Umyte zostało gąbką i wodą)
                  Attached Files
                  "Gdzie się piwo warzy, tam się dobrze darzy"

                  Wolsztyński Browar Domowy M & P

                  Comment

                  • maaciej6
                    Senior
                    • 04-2007
                    • 219

                    #54
                    Uchwyt gara i uchwyt pokrywki w rzeczywistości różnią się od zdjęcia z aukcji.
                    Na aukcji wygląda tak : http://allegro.pl/item306598478_garn...dnem_100l.html - uszy gara wyglądają na aukcji masywniejsze.
                    Attached Files
                    "Gdzie się piwo warzy, tam się dobrze darzy"

                    Wolsztyński Browar Domowy M & P

                    Comment

                    • przemo70
                      † 1970-2019 Piwosz w Raju
                      • 05-2007
                      • 1501

                      #55
                      Piękne zdjęcia braciszku.Gar wygląda prawie jak modelka -) ale prawie - wiadomo robi wielką różnicę -).Napisałem do sprzedawcy o potwiedzenie czasu gwarancji i jeśli się potwierdzi z opisem to polecam /tak i tak/ ten garnuszek bo za taką kasę tej wielkości garnka nigdzie nie dostaniecie, chyba że używkę z jakieś stołówki.Ale ja wolę nówkę bo przynajmniej jestem pewien że nikt w nim żadnych dziwnych mikstur nie mieszał.Pozdrawiam
                      Save water, drink beer ...

                      http://www.parowozy.com.pl/
                      http://www.kamery.wolsztyn.pl/
                      https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        #56
                        Ten gar zaczyna mnie przekonywać (oprócz uszu, ciekawe, kiedy się urwą)

                        Pytanie o te "płte rzeliwnom" - ktoś napisał, że żeliwna bez sensu, za to płytka z duralu ponawiercana - ale gdzie taką płytkę można zakupić Co jeszcze innego ewentualnie proponujecie?
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • maaciej6
                          Senior
                          • 04-2007
                          • 219

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ten gar zaczyna mnie przekonywać (oprócz uszu, ciekawe, kiedy się urwą)

                          Pytanie o te "płte rzeliwnom" - ktoś napisał, że żeliwna bez sensu, za to płytka z duralu ponawiercana - ale gdzie taką płytkę można zakupić Co jeszcze innego ewentualnie proponujecie?
                          Uszy są zgrzewane punktowo. Wyglądają na niepewne, chociaż blacha w samochodach też jest zgrzewana. Zobaczymy.
                          Gazryczka do nas jedzie i nie będzie potrzeby dzwigać gara
                          "Gdzie się piwo warzy, tam się dobrze darzy"

                          Wolsztyński Browar Domowy M & P

                          Comment

                          • aqqq
                            Member
                            • 12-2007
                            • 56

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                            ktoś napisał, że żeliwna bez sensu, za to płytka z duralu ponawiercana - ale gdzie taką płytkę można zakupić
                            Gotowej płyty chyba nie kupisz. Kolega, który ten patent stosuje, jest narzędziowcem i w pracy ma dostęp do materiałów. Zrobił sobie tą płytkę z odpadów. Spróbuj zapytać w jakimś warsztacie albo hurtowni metali nieżelaznych. Grubość płytki ~5mm. Rozmiar pasujący do denka. Przycięcie i nawiercenie w zakresie własnym, albo przekup kogoś piwem

                            Aha, nawiercenia fi 4mm, w rastrze 2x2cm (wartości przybliżone, ale tak to mniej więcej wyglądało).

                            Comment

                            • Seta
                              Piję piwo
                              • 10-2002
                              • 6964

                              #59
                              A mi TO się strasznie podoba. Gdyby nie ta cena...
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              • anteks
                                maruda
                                • 08-2003
                                • 10738

                                #60
                                może taki coś http://www.allegro.pl/item320430591_...ny_gazowy.html
                                Mniej książków więcej piwa

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎