Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

tani garnek z cienkiej blachy??

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • irbis9
    Junior
    • 04-2008
    • 12

    #76
    Niestety jestem skazany na kuchenkę (bloki), jeżeli rzeczywiście tak jest że na palniku 3,1 kW nie da rady ugotować 40 litrów to może przemyślę 30l http://www.sklep.eskot.pl/Garnki-nie...1,product.html.

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #77
      Bez przesady, przez 3 lata warzyłam w 40 litrowym garnku na kuchence.
      Oczywiście zależy też wiele od ciśnienia gazu - różnie ludzie mają. Jak warzyłam u rodziców, to brzeczka ledwo się gotowała, a jak warzyłam u siebie w domu to bulgało aż miło.
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • mark33
        Idę po piwo do piwnicy.
        • 04-2005
        • 3283

        #78
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika irbis9 Wyświetlenie odpowiedzi
        Niestety jestem skazany na kuchenkę (bloki), jeżeli rzeczywiście tak jest że na palniku 3,1 kW nie da rady ugotować 40 litrów to może przemyślę 30l http://www.sklep.eskot.pl/Garnki-nie...1,product.html.
        Spoko daje radę gotowałem pod 50 litrów na dwa palniki bo gar wielki (oraz w kegu 1 palnik) i daje radę. Troszkę sposobem można czas skrócić, po odfiltrowaniu powiedzmy 15 litrów przelewamy do warzenia i grzejemy prawie do zagotowania, później dolewamy resztę lub na raty po 5 litrów. Konieczna przy tym litrażu przykrywka bo nie zagotujesz, po przejściu do granicy wrzenia spokojnie można nawet troszkę gaz przykręcić.

        Trafiona uwaga Marusi - ciśnienie gazu, ostatnio dwie warki robiłem w tygodniu i jest jakby lepiej z tym gazem codziennym.
        Last edited by mark33; 28-10-2008, 20:57.

        Comment

        • irbis9
          Junior
          • 04-2008
          • 12

          #79
          Dzięki za odpowiedzi, w sumie chyba lepszy ten większy, zawsze można przecież mniejszą warkę zrobić, a gar jest na przyszłość. Zresztą średnica 45cm chyba spokojnie dwa palniki na kuchni 50cm przykryje.
          Last edited by irbis9; 28-10-2008, 21:18.

          Comment

          • mark33
            Idę po piwo do piwnicy.
            • 04-2005
            • 3283

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika irbis9 Wyświetlenie odpowiedzi
            Dzięki za odpowiedzi, w sumie chyba lepszy ten większy, zawsze można przecież mniejszą warkę zrobić, a gar jest na przyszłość. Zresztą średnica 45cm chyba spokojnie dwa palniki na kuchni 50cm przykryje.
            Jeszcze jedna cecha jest dość ważna, jeżeli będziesz miał te 10 litrów zapasu to po pierwsze :trudniej będzie miało wykipieć, a po drugie jak więcej wysłodzisz (większa wydajność) to będziesz miał kilka litrów w zapasie. Wygotować tzn. odparować spokojnie można 3 litry.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎