Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Instalacja mikrobrowarowa - zrób to sam

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marek-C
    Senior
    • 12-2005
    • 848

    ano trzeba drugie tyle na osprzęt aby toto zadziałało! (fundament, przyłącze el.) a poza tym - 300l? może jednak lepiej kupić pół litra wódy?

    Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

    Comment

    • Infam
      Senior
      • 05-2005
      • 715

      Zasilacz to pierwsza kwestia, napęd druga. Nie miej mi za złe ale po wymianie zasilacza wymienisz również napęd. To nie ma prawa zadziałać. Jeśli się uprzesz to stracisz sporo czasu, który możnaby przeznaczyć np. na wareczkę. Ja mam rozwiązanie bazujące na silniczku i motoreduktorze (wycieraczki do malucha) - analogicznie jak Mark33. Pobiera to ponad 2A. Wczoraj zacierałem 35 l ok. 15 BLG i mimo, że mój napęd jest "sto" razy mocniejszy od Twojego to osiągał ok. 50 st.C
      Jak się mylę - stawiam piwo!
      "Dużo to nie znaczy Dobrze
      Dobrze znaczy dużo"

      Comment

      • qbson
        Junior
        • 03-2005
        • 12

        Z energia pary i tempem podgrzewania to jest tak:

        Zagotowac wody sie nie da bez cisnienia, a zeby podgrzec 20 litrow wody od 15 do 75 stopni potrzeba skroplic okolo 2.2 litra wody zamienionej na pare.

        Problem cisinienia mozna rozwiazac nie puszczajac pary do wnetrza garnka. Mozna pare przepuscic wezowniza przez gar (zrobic taka parowa grzalke), tylko treba pamietac aby ujsce z wezownicy bylo na samym jej dole, tak aby skraplajaca sie woda mniala ktorędy odplywac.

        Comment

        • lukuj
          Senior
          • 07-2003
          • 320

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika qbson
          Z energia pary i tempem podgrzewania to jest tak:

          Zagotowac wody sie nie da bez cisnienia, a zeby podgrzec 20 litrow wody od 15 do 75 stopni potrzeba skroplic okolo 2.2 litra wody zamienionej na pare.

          Problem cisinienia mozna rozwiazac nie puszczajac pary do wnetrza garnka. Mozna pare przepuscic wezowniza przez gar (zrobic taka parowa grzalke), tylko treba pamietac aby ujsce z wezownicy bylo na samym jej dole, tak aby skraplajaca sie woda mniala ktorędy odplywac.

          nie zapominaj o odwadniaczu, bez tego raczej nie zobaczysz skraplającej się pary (czyli wody) , ale obłok pary
          KETTLER brewery
          www.lukuj.republika.pl

          Comment

          • Infam
            Senior
            • 05-2005
            • 715

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika qbson
            Z energia pary i tempem podgrzewania to jest tak:

            Zagotowac wody sie nie da bez cisnienia, a zeby podgrzec 20 litrow wody od 15 do 75 stopni potrzeba skroplic okolo 2.2 litra wody zamienionej na pare.

            Problem cisinienia mozna rozwiazac nie puszczajac pary do wnetrza garnka. Mozna pare przepuscic wezowniza przez gar (zrobic taka parowa grzalke), tylko treba pamietac aby ujsce z wezownicy bylo na samym jej dole, tak aby skraplajaca sie woda mniala ktorędy odplywac.
            Piszesz zbyt dużymi skrótami myślowymi, przez co analiza Twoich rozwiązań wymaga czytania między wierszami
            Stwierdzenie "Problem cisinienia mozna rozwiazac nie puszczajac pary do wnetrza garnka. Mozna pare przepuscic wezowniza ..." powinno brzmieć "Przeanalizujmy bezciśnieniowy układ ogrzewania parą, polegający na jej przepuszczeniu przez wężownicę..."
            W Twoim stwierdzeniu nie wiadomo czy chodzi właśnie o ten bezciśnieniowy układ (tak obstawiam ) czy raczej o układ efektywniejszy aczkolwiek bardziej skomplikowany - mianowicie ciśnieniowy o wyższej temperaturze ale jak słusznie zaznaczył Lukuj - koniecznie z odwadniaczem!
            "Dużo to nie znaczy Dobrze
            Dobrze znaczy dużo"

            Comment

            • szefi
              Senior
              • 12-2005
              • 194

              Opracowanie ?

              Pozostaje tylko w ciszy słuchać tej dyskusji mi laikowi...
              Czy Wy studiowaliście browarnictwo lub podobny kierunek jakaś technologia spożywcza ?
              Myślę że idealnym zakończeniem tej wymiany poglądów było jakieś opracowanie....

              Comment

              • qbson
                Junior
                • 03-2005
                • 12

                Mi chodzilo o podsumowanie rozwazan na temat ogrzewania parowego. Osobiscie uwazam ze ten system nie jest rozsadny, bo albo jest problem z cisnieniem albo z wydajnoscia i stratami energi!!

                Ja bym optowal za ogrzewaniem elektrycznym z grzalkami po bokach i mieszadlem dla szybszego rozprowadzenia temperatury.

                Comment

                • szefi
                  Senior
                  • 12-2005
                  • 194

                  Samodzielny RIMS

                  Czytam, przeglądam i zacząłem planowanie budowy własnego RIMS'a.
                  Bazą są 3 kegi 50L, palnik gazowy, termometry w oparciu o dallasy, (reszta na etapie planowania)
                  Pytanie moje dość prozainczne, w instalacji tego typu brzeczka jest podgrzewana w procesie zacierania poprzez przepływ w helisie zanurzonej w gorącej wodzie i tu rodzi się moje pytanie:
                  - jak dobrać średnicę/długość/prędkość przepływu dla tej helisy aby brzeczka była optymalnie podgrzewana ?
                  - jaka powinna być różnica temperatur pomiędzy wpływemu i wypływaniem,jak dobierać temperaturę wody, chciałbym uniknąć zabicia enzymów ?

                  Wiem że wielu z forumowiczów ma już takie instalacje wykonane, prosze więc o sugestie.

                  Comment

                  • mark33
                    Idę po piwo do piwnicy.
                    • 04-2005
                    • 3283

                    Robię kocioł warzelny 50 litrów, kupiłem szklaną pokrywkę średnicy 30 cm i do niej wycinałem dziś otwór - było monster haus , w kuchni
                    Attached Files

                    Comment

                    • szefi
                      Senior
                      • 12-2005
                      • 194

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33
                      Robię kocioł warzelny 50 litrów, kupiłem szklaną pokrywkę średnicy 30 cm i do niej wycinałem dziś otwór - było monster haus , w kuchni
                      Pogratulować dzielnej żonki że Ci pozwala na takie ekscesy w kuchni, przecież te iskry mogą dziurę wypalić, coś wiem w ty temacie gdy ja wycinałem trochę dymu narobiłem w okolicy gdy jakiś rozgrzany opiłek wpadł w suchą trawę...
                      ale do rzeczy...

                      Masz już jakieś konkrety zaplanowane ?

                      Comment

                      • mark33
                        Idę po piwo do piwnicy.
                        • 04-2005
                        • 3283

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szefi
                        Masz już jakieś konkrety zaplanowane ?
                        Potrzebowałem konkretnego gara do warzenia, a jak się zastanowić to i fermentację można zrobić. Na rimsa nie mam miejsca ale kto wie może jakiś rozkładany

                        Comment

                        • cafepiwosz
                          Member
                          • 09-2005
                          • 85

                          No, no w mieszkaniu takie cięcie !!! Iskry, meble i żona !!!! Odważny z Ciebie człowiek !!!
                          Ja wybrałem świeże powietrze.
                          Attached Files

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            I na miły Bóg, zakładajcie okulary ochronne przy takich zabawach.

                            Miałem kiedyś zwykłe i tak powtapiały mi sie opiłki w gałki oczne, niezbyt miłe uczucie i na wizyte u okulisty trzeba wydac kase.
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • anteks
                              maruda
                              • 08-2003
                              • 10739

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
                              I na miły Bóg, zakładajcie okulary ochronne przy takich zabawach. .
                              przecież na zdjęciu widać że cafepiwosz ma okulkary założone
                              Mniej książków więcej piwa

                              Comment

                              • cafepiwosz
                                Member
                                • 09-2005
                                • 85

                                Kilka moich uwag dotyczących cięcia kega.
                                1. tnijcie jak najcieńszą tarczą ( 0,8, 1 mm)
                                2. tarcza musi być przeznaczona do inox'u.
                                3. nie ściągajcie osłony szlifierki, załóżcie okulary, rękawice, dobrze się grubo ubrać ponieważ :
                                Moja żona mówi, że z bhp u mnie najgorzej. Ze szlifierką miałem przygodę:
                                sciągnięta osłona, krótki rękawek. W pewnym momencie urywa się kawałek tarczy. Dostaję w ręke.
                                Chirurg:
                                - 8 szwów + 6 wewnętrznych
                                - uszkodzony nerw odśrodkowy ręki
                                - seria zastrzyków by z powrotem uruchomić rekę
                                Ręka była sprawna po 6 miesiącach.
                                Dzis zakładam okulary, grupą czapkę, rekawice, kilka warstw swetrów by jak znowu coś sie urwie, to żeby mnie nie przebiło na wylot - jak ostatnim razem

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎