Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

leżakowanie i spożycie z KEG - jak w praktyce?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marek-C
    Senior
    • 12-2005
    • 848

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wesoly
    Z moich obserwacji wynika, że kształt typowych KEGów do piwa oraz ich głowic wyraźnie wpływa na mniejsze pienienie niże wyszynk tego samego piwa z KEGów 19l po Pepsi.
    .
    bo ma większą dziurę, ot co! się nie robi wźźźźźuśśśśś!

    Marek
    Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

    Comment

    • czujnik
      Senior
      • 11-2003
      • 177

      #92
      Wczoraj razem z kolegą Piotrratem i Pioklem13 otworzyliśmy kega po coca coli z piwkiem i do czasu kiedy piwo było ciepłe bardzo się pieniło można powiedzieć że leciała bita śmietana ale jak już chłodziarka zaczęła dobrze chłodzić to zaczęło lecieć piwo a więc zacytuję Piotrrata zimne piwo i odpowiednie ciśnienie to tajemnica sukcesu

      Comment

      • Noman
        Member
        • 04-2007
        • 30

        #93
        Witam

        Poniżej zamieszczam dwa linki. Moje problemy są następujące:
        1. Do posiadanej chłodziarki muszę dokupić keg 30 l. Niestety nie znam się na głowicach i na kegach. Poniżej załączam linka do strony allegro z kegiem i zdjęcie posiadanej głowicy.
        Czy te dwa sprzęty będą do siebie pasować?
        2. Czy sprzedawany keg da się "rozbroić" i poddać dezynfekcji przed nalaniem do niego uwarzonego piwa? Jeśli tak to w jaki sposób.


        jeśli potrzebne będą dodatkowe zdjęcia głowicy chętnie je zamieszczę.

        Z góry dziękuję za pomoc.
        Attached Files

        Comment

        • kangurpl
          Senior
          • 03-2002
          • 2660

          #94
          1. Będą pasować
          2. Z rozbrojeniem KEG'a będą pewne problemy.
          Akurat w KEG'ami Warki mam negatywne doświadczenia.
          Na pewno da się to zrobić, ale mi pomimo poluzowania głowicy nie udało sie jej odkręcić.
          Jest tam w środku jakiś zaczep który przeszkadza przy odkręcaniu.
          Pozostaje chyba tylko metoda siłowa czyli wyłamanie tego zaczepu.
          3. Możesz też dezynfekować (oraz napełniać piwem) KEG'a poprzez głowicę,
          trochę to utrudnia sprawę ale daje się zrobić
          Last edited by kangurpl; 08-07-2007, 11:06.
          Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
          "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

          "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

          Comment

          • mark33
            Idę po piwo do piwnicy.
            • 04-2005
            • 3283

            #95
            Do odkręcenia głowicy polecam klucz łańcuchowy rowerowy, do starego typu wolnobieżek.
            Kolarz taki wolnobieg dokręcał nogami podczas jazdy więc i odkręcić łatwo nie było
            W zaworze kega jest otworek przez który należy przykręcić śrubkę lub kołek stalowy, zaczepiamy za tak wykonana kotwę łańcuch owijamy wokół i odkręcamy, idzie lekko a wymienione wcześniej blokady też powinny ustąpić.
            Attached Files

            Comment

            • Noman
              Member
              • 04-2007
              • 30

              #96
              Bardzo dziękuję za błyskawiczne odpowiedzi.

              Z ciekawości (a może na przyszłość, bo nie wiadomo czy akurat tego kega kupię) zapytam:
              1. Moja głowica to która z prezentowanych na

              podejrzewam że Flach "A" ale wolę się upewnić.
              2. Pasujący do niej fitting to który z prezentowanych przez Anteksa (podejrzewam że pierwszy)?

              ponadto wywnioskowałem, iż kega należy odgazować przez dobraniem się do fittinga np przez instalacje, mógłby ktoś to rozwinąć ?- tak jak mówiłem brak mi wiedzy w zakresie , nigdy takiej instalacji nie obsługiwałem.

              I jeszcze jedno do Marka33 - fitting odkręcę jak proponujesz, muszę jednak dotrzeć do wspomnianego klucza. Gdzie szukać? w marketach typu Practiker w sklepach sportowych?

              Z góry dziękuję.
              Last edited by Noman; 08-07-2007, 12:30.

              Comment

              • mark33
                Idę po piwo do piwnicy.
                • 04-2005
                • 3283

                #97
                Klucz samoróbka, jeszcze takiego w sklepie nie widziałem

                Comment

                • Marek-C
                  Senior
                  • 12-2005
                  • 848

                  #98
                  Wracając do tematu ciśnienia w kegu - naoglądałem się www i zrobiłem cóś takiego... oryginał był za ~100$ (lub funtów?)
                  Attached Files
                  Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

                  Comment

                  • Noman
                    Member
                    • 04-2007
                    • 30

                    #99
                    Fajne
                    Więc od razu zapytam (jako laik) o części składowe i gdzie zostały zakupione.
                    Keg został nabyty... na dentystę jak mi fitting facjatę obije już nie starczy.
                    Pozdrawiam.

                    Comment

                    • Marek-C
                      Senior
                      • 12-2005
                      • 848

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Noman Wyświetlenie odpowiedzi
                      Fajne
                      Więc od razu zapytam (jako laik) o części składowe i gdzie zostały zakupione.
                      Keg został nabyty... na dentystę jak mi fitting facjatę obije już nie starczy.
                      Pozdrawiam.
                      części składowe:
                      -manometr http://www.allegro.pl/item210517846_..._reduktor.html

                      -złączki http://www.allegro.pl/item207900279_...remix_keg.html

                      -kawałek rurki wyciągnąłem z szuflady...

                      Aby fitting facjaty nie obił należy:

                      -dopasować fi gwoździa do otworu w fittingu,
                      -spiłować ostrze gwoździa,
                      -wsadzić tegoż w dziurkę w fittingu,
                      -naparzać młotkiem po gwoździu (tak aby fitting odkręcać),
                      -jak popuści to zrobić (można pomagać sobie młotkiem) 1 obrót,
                      -przeczekać groźne posykiwania kega,
                      -odkręcić i używając brutalnej siły* wyrwać ... zatykając nos wypłukać.

                      *czary-mary z podrzucaniem-obracaniem-obstukiwaniem kega nie zadziałały w 5 przypadkach

                      powodzenia Marek
                      Last edited by Marek-C; 11-07-2007, 19:53.
                      Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

                      Comment

                      • Marek-C
                        Senior
                        • 12-2005
                        • 848

                        Aha!
                        8. -wyrwać/spiłować tą cholerną zapadkę
                        Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

                        Comment

                        • kangurpl
                          Senior
                          • 03-2002
                          • 2660

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Do odkręcenia głowicy polecam klucz łańcuchowy rowerowy, do starego typu wolnobieżek.
                          Kolarz taki wolnobieg dokręcał nogami podczas jazdy więc i odkręcić łatwo nie było
                          W zaworze kega jest otworek przez który należy przykręcić śrubkę lub kołek stalowy, zaczepiamy za tak wykonana kotwę łańcuch owijamy wokół i odkręcamy, idzie lekko a wymienione wcześniej blokady też powinny ustąpić.
                          Nie ma lekko, wspomniany zaczep uniemożliwia wyjęcie fitingu.
                          Cały gwint jest już w tym momencie odkręcony i fiting luźno się obraca w gnieździe.
                          Potrzeba faktycznie użyć brutalnej siły.
                          Last edited by kangurpl; 12-07-2007, 07:28.
                          Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                          "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                          "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                          Comment

                          • mark33
                            Idę po piwo do piwnicy.
                            • 04-2005
                            • 3283

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kangurpl Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nie ma lekko, wspomniany zaczep uniemożliwia wyjęcie fitingu.
                            Cały gwint jest już w tym momencie odkręcony i fiting luźno się obraca w gnieździe.
                            Potrzeba faktycznie użyć brutalnej siły.
                            W moim kegu udało się sposobem przesuwając na boki i odkręcając, po prosu jakoś wyszło

                            Na zdjęciu widoczne są dwa zaczepy (trójkątne poniżej gwintu) które blokowały wyjęcie głowicy, mocowane są na sprężynie i mają możliwość schowania się w głowicę.
                            Miłego kombinowania
                            Attached Files

                            Comment

                            • zAjkA
                              Senior
                              • 12-2004
                              • 1089

                              Dysponuję pompką o takim typie głowicy jak poniżej. Wiem tylko tyle że pasuje na kegi Łomży oraz starych Dojlid. Niestety nikt z Łomży nie był w stanie udzielić mi informacji na temat tego pod jakie głowice mają kegi. Tak więc może ktoś z was będzie wiedział jaki to typ i pod co może jeszcze pasować. Oto foty.
                              Attached Files
                              Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                              Comment

                              • kangurpl
                                Senior
                                • 03-2002
                                • 2660

                                Jest to głowica do fitingu popularnie zwanego kulowym.

                                Drugi z popularnych to tzw płaski,
                                ten jest używany w Broku, KP a był w Warce.
                                Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                                "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                                "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎