Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Taboret gazowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anatom
    Junior
    • 10-2009
    • 26

    #76
    Witam,
    zbieram się do zakupu taboretu gazowego i mam kilka pytań.

    Wyczytałem że taboret znacznie się grzeje w trakcie używania. Czy to może stanowić jakieś niedogodności jeśli chodzi o podłoże (płytki w kuchni), może się coś z nimi stać? Jeśli trzeba sztucznie podnieść konstrukcje to na jaką mniej więcej wysokość?

    Co z butlami, można je nabijać na stacjach benzynowych? Ewentualnie czy są firmy które dowożą gaz na wymianę do domu?

    co sądzicie o takim taborecie:

    posiada termoparę więc nie powinno być stresu z cofającym się gazem.

    pozdrawiam

    Comment

    • anteks
      maruda
      • 08-2003
      • 10738

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anatom Wyświetlenie odpowiedzi
      Witam,
      zbieram się do zakupu taboretu gazowego i mam kilka pytań.

      Wyczytałem że taboret znacznie się grzeje w trakcie używania. Czy to może stanowić jakieś niedogodności jeśli chodzi o podłoże (płytki w kuchni), może się coś z nimi stać? Jeśli trzeba sztucznie podnieść konstrukcje to na jaką mniej więcej wysokość?

      Co z butlami, można je nabijać na stacjach benzynowych? Ewentualnie czy są firmy które dowożą gaz na wymianę do domu?

      co sądzicie o takim taborecie:

      posiada termoparę więc nie powinno być stresu z cofającym się gazem.

      pozdrawiam
      Podkładasz jakąś płytę ,na stacjach jest zakaz napełniania butli . Tylko wymiana
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • Dziubson
        Member
        • 10-2010
        • 93

        #78
        Czesc.
        Nie chcę zakładać nowego tematu, dlatego odkopie starszy już temat
        Mam zamiar zakupić sobie do domu taboretu gazowego, ale nie mam pojęcia o jakiej mocy jest mi potrzebny? bo to nie sztuka kupić taboret za 500zł o mocy np 15kw jak i tak tego nie użyje nawet do 10%? hehe chodzi mi o to żebyście oparli wybór na własnym doświadczeniu i opisali jaki Wy macie i czy nie jest za słaby czy za mocny.
        Warki będę robić raczej 20litrowe, góóóóra 30l, ale to rzadkością będzie.
        Mam warunki gdzie mogę w pomieszczeniu otwartym go używać, ale chyba nie wiem czy nie lepiej i tak na wszeli wypadek zabezpieczyć się na wcześniej wspomniany przez Was termopare czy jakoś tak:P
        Tutaj mam takie 3 typy ,które obserwuję- jeżeli możecie pomóżcie mi odpowiednio dobrać są tutaj o mocy 6,5kw,7kw i 7,5kw, czy może są za słabe na gotowanie tylu litrów?



        Lub ewentualnie gdybyście mieli może jakieś swoje typy na allegro. Tak myślę,że mam na to około do 120zł nakładu finansowego
        Z góry dziękuję za doradztwo
        Pozdrawiam, Dziubson

        Comment

        • fidoangel
          Senior
          • 07-2005
          • 3489

          #79
          Nie wiem jak inni ale ja kupiłem najtańszy i jestem zadowolony. Nie potrzebuję żadnych bajerów bo w czasie warzenia cały czas jest pod nadzorem.
          "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

          Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

          Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
          Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
          Sprawdź >>>Przewodnik<<<

          Comment

          • Robert13
            Senior
            • 04-2010
            • 899

            #80
            @Dziubson

            Na takie małe warki ta moc jest w sam raz..
            Są tam dokładnie dwa te same taborety i trzeci który "rózni się" prawie niczym, najpewniej wszystkie robione w tej samej azjatyckiej firmie... Nie werz w zapewnienia, że jeden jest 'made in italy'.

            W tej cenie masz wybór jak w sowieckiej stołówce: jeść albo nie jeść.

            Comment

            • wogosz
              Senior
              • 12-2005
              • 1007

              #81
              Dziubson, na warki 20-litrowe potrzebujesz palnik o małej mocy. Myślę, że do 7 kW maksymalnie. Chodzi o to, żeby podgrzewanie zacieru pomiędzy poszczególnymi temperaturami nie było zbyt szybkie (optymalnie 1 st/min) i aby zacier się nie przypalał. Przy palniku o zbyt dużej mocy, ciężko jest wyregulować płomień na małą moc. Termopara to względy bezpieczeństwa (propan-butan ma większą siłę eksplozji niż gaz ziemny), a zapalarka to wygoda, nie trzeba gmerać zapaloną zapałką pod gorącym garem - te kwestie musisz rozstrzygnąć sam.
              I jeszcze jedna prośba:
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dziubson
              Mam warunki gdzie mogę w pomieszczeniu otwartym go używać, ale chyba nie wiem czy nie lepiej i tak na wszeli wypadek zabezpieczyć się na wcześniej wspomniany przez Was termopare czy jakoś tak
              Staraj się pisać po polsku, bo to zdanie tylko język polski przypomina, ale na pewno nim nie jest.

              Comment

              • Dziubson
                Member
                • 10-2010
                • 93

                #82
                Wogosz, może i masz rację
                Chodziło mi o to ,że mam warunki do tego żeby gotować na tym taborecie w pomieszczeniu otwartym - z oknem i otwartymi drzwiami. Chciałbym dla bezpieczeństwa może kupić taboret ,który zawiera termoparę czy jakoś tak bo tak piszecie coś ,że chyba warto.

                Co do tych linków- chodzi o to ,że te taborety są o róznej mocy :
                -6,5Kw
                -7Kw
                -7,5Kw
                I z tego powodu wysłałem te linki ,żeby się doradzić jaka moc najlepsza A czy przy 6,5Kw nie ma większego problemu doprowadzenia do wrzenia?:> ile tak przykładowo ma kuchenka gazowa 4 palnikowa i z dużą dyszą( o ile dobrze nazwałem). Bo miałęm wcześniej gazową jak jeszcze mieszkałem w bloku i ta największa dysza była za mała i był to nie lada wyczyn doprowadzić 20litrów do wrzenia.
                Czy jeżeli kupiłbym ten 6,5Kw czyli ten pierwszy najtańszy to czy nie byłoby problemem doprowadzić do wrzenia?:> Bo chodzi mi o to żeby nie był za mocny ,ale też żeby nie był za słaby. Szkoda ,że nikt z moich znajomych nie posiada takowego sprzętu to bym spojrzał jaką ma moc dany taboret i podjął decyzję co do zakupu.
                Dziękuję Wam za doradztwo

                Comment

                • przemo70
                  † 1970-2019 Piwosz w Raju
                  • 05-2007
                  • 1501

                  #83
                  Ja zawsze mówię, że mocy nigdy nie za wiele Kupiłbym ten o mocy 7,5 kW bo jak zachce Ci się warzyć większe warki to masz jak znalazł. Ja do niedawna używałem takiego do gotowania 100L warek, ale dość długo trwało doprowadzenie do wrzenia, czyli z warką 20-30L poradzi sobie na luzie
                  Zapomniałem dodać, że teraz jest wykorzystany w celu podgrzewania wody do wysładzania i 40L podgrzeje do temp 80st w ok 20-30 min
                  Last edited by przemo70; 16-12-2011, 14:45.
                  Save water, drink beer ...

                  http://www.parowozy.com.pl/
                  http://www.kamery.wolsztyn.pl/
                  https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    #84
                    O ile dobrze pamiętam, największy palnik w zwykłej kuchence ma 1,2 kW mocy. U mnie gar 25 litrów brzeczki zagrzewa do wrzenia w jakieś 40 minut. Taboret o mocy 6,5 kW na warkę 20 litrów to aż nadto. Na takim 7 kW taborecie gotowałem bez żadnego problemu po 70 litrów brzeczki.
                    Last edited by Krzysiu; 16-12-2011, 15:43.

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      #85
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                      O ile dobrze pamiętam, największy palnik w zwykłej kuchence ma 1,2 kW mocy.
                      to zależy, u mnie w zwykłej kuchence ma 3,1kW.
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • Robert13
                        Senior
                        • 04-2010
                        • 899

                        #86
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika przemo70 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ja zawsze mówię, że mocy nigdy nie za wiele Kupiłbym ten o mocy 7,5 kW bo jak zachce Ci się warzyć większe warki to masz jak znalazł. Ja do niedawna używałem takiego do gotowania 100L warek, ale dość długo trwało doprowadzenie do wrzenia, czyli z warką 20-30L poradzi sobie na luzie
                        Zapomniałem dodać, że teraz jest wykorzystany w celu podgrzewania wody do wysładzania i 40L podgrzeje do temp 80st w ok 20-30 min
                        Mam 7,5KW z Centrum Piwowarstwa oraz ten najtańszy z allegro o mocy 6,5KW.
                        Ten drugi szybciej zagotowuje mi 50 litrów brzeczki aniżeli ten pierwszy.
                        Sprawdzone wielokrotnie...

                        Comment

                        • Robert13
                          Senior
                          • 04-2010
                          • 899

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dziubson Wyświetlenie odpowiedzi
                          Wogosz, może i masz rację
                          Chodziło mi o to ,że mam warunki do tego żeby gotować na tym taborecie w pomieszczeniu otwartym - z oknem i otwartymi drzwiami. Chciałbym dla bezpieczeństwa może kupić taboret ,który zawiera termoparę czy jakoś tak bo tak piszecie coś ,że chyba warto.

                          Co do tych linków- chodzi o to ,że te taborety są o róznej mocy :
                          -6,5Kw
                          -7Kw
                          -7,5Kw
                          I z tego powodu wysłałem te linki ,żeby się doradzić jaka moc najlepsza A czy przy 6,5Kw nie ma większego problemu doprowadzenia do wrzenia?:> ile tak przykładowo ma kuchenka gazowa 4 palnikowa i z dużą dyszą( o ile dobrze nazwałem). Bo miałęm wcześniej gazową jak jeszcze mieszkałem w bloku i ta największa dysza była za mała i był to nie lada wyczyn doprowadzić 20litrów do wrzenia.
                          Czy jeżeli kupiłbym ten 6,5Kw czyli ten pierwszy najtańszy to czy nie byłoby problemem doprowadzić do wrzenia?:> Bo chodzi mi o to żeby nie był za mocny ,ale też żeby nie był za słaby. Szkoda ,że nikt z moich znajomych nie posiada takowego sprzętu to bym spojrzał jaką ma moc dany taboret i podjął decyzję co do zakupu.
                          Dziękuję Wam za doradztwo
                          Wyregulowanie mocy to żaden problem.
                          Czy taboret ma 6KW czy też 7,5KW jest to palcem na wodzie pisane, patrz mój post powyżej. Doświadczenia wskazują, że jest to ten sam przedział, od 6-7,5KW w zalezności jaka średnica dyszy losowo zostanie zamontowana, albo inaczej, jaka losowo wyszła od podwykonawcy w ChRL i tam zamontowana. I to przy założeniu, że nie pomylą się z kartonami podczas pakowania..
                          Nie zmienia to jednak zużycia gazu przypadającego na warkę...
                          Jedynie co warto kupić, to ten z termoparą oraz dodatkowo czujnik czadu-jak go kupisz to sam przekonasz się po co.. Mało kto ma go na wyposażeniu i jakoś ludzie żyją, jednak przy dłuższym grzaniu na pełnej mocy, często włącza się. Przy małej 20 litrowej warce nie powinien...

                          Comment

                          • anteks
                            maruda
                            • 08-2003
                            • 10738

                            #88
                            20l bez problemów na kuchence gazowej Amica. Garnek z cienkiej blachy
                            Mniej książków więcej piwa

                            Comment

                            • Dagna
                              Member
                              • 09-2011
                              • 31

                              #89
                              A ja sprawiłam sobie taborecik za 170 zł z allegro, niby z termoparą i zapalarką. Przy próbie użycia tej drugiej Hedin mi prawie osiwiał i posłał babę (tzn. mnie) po zapałki. Przetestowaliśmy też termoparę, i jeśli dobrze rozumiem, że to-to miałoby odcinać gaz po wygaszeniu płomienia, to po zdmuchnięciu tegoż gaz dalej wesoło leciał w powietrze. Wyszło na to, że równie dobrze mogłam nasz browarek zaopatrzyć w taboret za 80zł i otrzymałabym dokładnie to samo, minus zawiedzione wymagania. Co do samego grzania, to się jednak sprawdza. Na kuchence turystycznej jeśli już udało nam się doprowadzić do wrzenia to nie udawało się utrzymać tej temperatury przy chmieleniu (nie wiem ile kuchenka miała mocy, bo pewnie pamięta ze 3 pokolenia wstecz), a nasze warki to tak między 20 a 30l. Przy taborecie nie ma problemu.

                              Comment

                              • bielok
                                Senior
                                • 10-2007
                                • 338

                                #90
                                Cześć.

                                Dagna reklamuj ten taboret.
                                anioły śmierdzą potem
                                żrą kiełbasę
                                mają w dupie żywych

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎