Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Śrutownik z maszynki do maku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Andrzej_newada
    Junior
    • 11-2006
    • 13

    #46
    A co z Porketem?

    Ale wynika że oferujesz system troszku droższy niż korba i żarna..... Na stronie Porketa czeskiego żarna kosztuję ok. 70 zł. Ale cóż z tego skoro na razie ich nie produkują?! Muszą zebrać zamówieńia i dopiero przestawią odlewanie na śrutowniki... A póki co proponują maszynki do mięsa

    Comment

    • cjhouse
      Junior
      • 05-2011
      • 17

      #47
      Witam

      Śrutuje ktos w obecnych czasach na maszynce do maku,czy juz niema twardych ludzi,chyba ze ktos moze z tuningowal to by sie pochwalił,bo jakos na PORKERTA to mi sie za drogo widzi.

      Comment

      • gigo67
        Junior
        • 12-2010
        • 13

        #48
        witam
        jak zakupiłem na allegro coś takiego
        Click image for larger version

Name:	MŁYNEK3.jpg
Views:	1
Size:	18,1 KB
ID:	2035410
        i zrobiłem z niego takie urządzenie do śrutowania
        Click image for larger version

Name:	MŁYNEK6.jpg
Views:	1
Size:	51,4 KB
ID:	2035411
        tak śrutuje
        tu filmik
        http://www.youtube.com/watch?v=O2rydRklFzs
        Attached Files

        Comment

        • dreads
          Basowy
          • 09-2009
          • 520

          #49
          o wow

          jako osoba posiadająca dwie lewe ręce do majsterkowania, jestem pod wrażeniem.
          Nieźle naparza dookoła

          Comment

          • gigo67
            Junior
            • 12-2010
            • 13

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arsen99 Wyświetlenie odpowiedzi
            Po doświadczeniach ( nie było źle tylko sporo czasu to zajęło) z maszynką do maku zamierzam zakupić Porketa, jednak nie mogę go nigdzie namierzyć.
            Ale ostatnio w oczy rzuciła mi się pewna maszynka, mianowicie do makaronu. Posiada ona możliwość wałkowania ciasta a minimalna grubość to 1 mm. Podejrzewam że do wałkowania ciasta użyte są wałki gładkie, pytanie tylko czy metalowe. Istnieje również prawdopodobieństwo że dały by się jakoś wymienić.
            Czy ktoś już miał styczność z takim sprzętem?
            Pozdrawiam
            w filmiku z linku koleś mieli słód taką maszynka i całkiem dobrze mu to idzie
            http://www.youtube.com/watch?v=AJcH20lrBuA

            Comment

            • bogdan62
              Senior
              • 10-2004
              • 173

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gigo67 Wyświetlenie odpowiedzi
              w filmiku z linku koleś mieli słód taką maszynka i całkiem dobrze mu to idzie
              http://www.youtube.com/watch?v=AJcH20lrBuA
              Z taką maszynką jest to zabawa na krótki dystans. Zniszczyłem taką, gdyż zębatki napędzające wałki wykonane są z wytłoczek blachy grubości chyba 2mm, nie wytrzymują przeciążeń, ponadto jest prymitywne ułożyskowanie. Do makaronu jest to dobra maszynka, ale do słodu należałoby dorobić zębatki i zamontować łożyska. "gra nie warta świeczki". W porównywalnych pieniądzach można na Allegro kupić stary śrutownik, który "bije na głowę" tą maszynke.

              Comment

              • mark33
                Idę po piwo do piwnicy.
                • 04-2005
                • 3283

                #52
                Ostatnio widziałem w sklepie z "antykami" wielki stary śrutownik waga z 10kg (na wygląd). Po zapytaniu o cenę gość cichcem zdarł metkę i rzekł 80zł. Pewnie za 50 zł dało by rady takiego potwora wyszarpać. Trzeba szukać na targowiskach i w innych czasem dziwnych miejscach, nie wspomnę o klasie dobrze zachowanego przedwojennego śrutownika bo to już inna bajka.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎