Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kiełkownicę kupię

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • demon4
    Junior
    • 06-2005
    • 1

    Kiełkownicę kupię

    Kiełkownicę kupię lub zrobię. Jak oddzielacie kiełki od słodowanego ziarna ?
  • crizz
    ...
    • 02-2003
    • 1255

    #2
    Niewielu tu znajdziesz hardcore'owców. Przeważnie kupuje się gotowy słód.

    Comment

    • mark33
      Idę po piwo do piwnicy.
      • 04-2005
      • 3283

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika demon4
      Kiełkownicę kupię lub zrobię. Jak oddzielacie kiełki od słodowanego ziarna ?
      Ja słodowałem minimalne ilości na jedną warke i to małą. Oddzieliłem recznie pocierajac międze dłońmi, przy kilku kilogramach do zrobienia przy tonie powodzenia.
      Nastepnym krokiem było oddzielenie kłąków od ziarna, ja załatwiłem to odkurzczem, wylot powietrza skierowałem do wiadra ze słodowanym ziarnem i mieszajac ręką wydmuchwałem
      suche kłąki (tylko na dworze), dodatkowo efekt elektrostatyczny na wiaderku plastikowym załatwił sprawe definitywnie. Suma sumarum piwko wyszło pyszne. Raz spróbowałem i więcej nie mam zamiaru jęczmień wysłodowany jest tani, a jak sam spróbujesz to docenisz.
      Last edited by mark33; 11-06-2005, 22:04.

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Klasyczny sposób to tara do prania, deseczka i silny wiatr. Tarę ustawia się skosem, pod nią wysypuje słód i zaciera deską do góry. Ziarno spada na dół, a korzonki wydmuchuje wiatr.

        Comment

        • Przemodar
          Member
          • 07-2004
          • 30

          #5
          Przypadkiem na grupie kulinarnej znalazłem odpowiedź, że kiełkownicę można kupić w kiosku "Na zdrowie" na placu przy ul. Komandorskiej, koło niebieskiego kwadratu - we Wrocławiu. Kosztuje chyba ok. 30 zł. Nie napisałeś skąd jesteś, więc tylko taka odpowiedź :-)
          "Powiedziałem i ukoiłem sumienie..."

          Comment

          • Tomasz_FK
            Senior
            • 10-2003
            • 221

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Przemodar
            Przypadkiem na grupie kulinarnej znalazłem odpowiedź, że kiełkownicę można kupić w kiosku "Na zdrowie" na placu przy ul. Komandorskiej, koło niebieskiego kwadratu - we Wrocławiu. Kosztuje chyba ok. 30 zł. Nie napisałeś skąd jesteś, więc tylko taka odpowiedź :-)
            Też widziałem tę ofertę, ale nie mam pojęcia, ile ziarna można jednocześnie "obrobić" w takiej kiełkownicy. Boję się, że to raczej aptekarskie ilości.
            Tomasz
            "Sleeping makes me hungry. And eating makes me sleepy. Life is good." Garfield, 11 lipca 1991 r.

            Comment

            • mark33
              Idę po piwo do piwnicy.
              • 04-2005
              • 3283

              #7
              Na wareczke to można i gołymi rekami załatwić odkiełkowywanie ( 5kg), tylko te czasy słodowania , lekko licząc tydzień zabawy.
              Trzeba pilnować wilgotności ziarna żeby nie uschło zbyt wcześnie i nie przelac wodą bo sie zepsuje. Następnie odpowiednie suszenie detrminujęce gatunek słodu.
              Potrzebne informacje są na stronie:

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎