Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

"Nośność" płyty ceramicznej ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wojson
    Senior
    • 06-2004
    • 143

    "Nośność" płyty ceramicznej ?

    Witam !

    Jak już w paru wątkach pisałem powoli przymierzam sie do zacierania i kompletuje sobie sprzęt. Chcę kupić ten - najpopularniejszy chyba - gar 29L, ale mam ostatnią wątpliwość - czy płyta ceramiczna zniesie jego ciężar ?
    Podejrzewam, że łącznie z zawartością może on osiągnąć wagę ~30 kg podczas zacierania/gotowania i trochę się boję, że płyta pod takim obciążeniem pęknie.

    Napisałem kilka maili z zapytaniami do producenta mojej płyty (Teka) i do sprzedawców i jak na razie otrzymałem jedną odpowiedź, że do 35 kg to spoko, nie ma obaw... Ale wiecie - wolę się upewnić u różnych źródeł, bo jak coś popsuję to już po mnie
    W instrukcji nie ma na ten temat ani słowa, internet też w miarę dokładnie przegooglowałem...

    Wiem, że na temat zacierania na płycie ceramicznej jest już parę wątków na forum, ale nigdzie nie znalazłem informacji, czy komukolwiek zdarzyło się uszkodzić w ten sposób płytę ? Z góry dziękuję za odpowiedzi !
    A benguela chamou pra jogar !
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    Na pewno należy uważać by nic nie znalazło sie między płytą a kadzią zacierną/warzelną. Jakiś drobny kamyk lub bardzo twardy kawałek nieześrutowanego słodu i płyta może pęknąć.

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • Wojson
      Senior
      • 06-2004
      • 143

      #3
      Właśnie dostałem odpowiedź od producenta płyty ceramicznejm, której używam w domu (Teka TR620 - może komuś przyda się ta informacja).

      Cytuję dosłownie (trochę śmiesznie brzmi, ale to pisał Hiszpan) :

      "Dear Mr.Drzazgowski,

      After check your question with our laboratory they inform us that during the Certification test was used 80 Kg in the centre of glass during 72 hours without any problem.
      Please be advised that after some impact on the glass it can be loss the glass characteristic.
      Is very important that the glass support area will be the biggest possible."


      czyli w skrócie : w laboratorium obciązyli płytę 80 kg i zostawili na 3 doby i nic sie nie stało. Ważne tylko - na co już wyżej zwrócono uwagę - żeby powierzchnia obciążenia była jak największa.



      ... HURRA !!
      A benguela chamou pra jogar !

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎