Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jaki Termostat

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Bru
    Junior
    • 07-2005
    • 14

    Jaki Termostat

    Mam zamiar do zacierania i warzenia używać aluminiowej kany od mleka ( czy od czego kolwiek do czego ona była uzywana) podgrzewam ją małą farelką( tak to sie chyba nazywa) od dołu, jednak stanie przy kanie i wkładanie tam swojego małego termometra ( a mówią ze rozmiar sie nieliczy) jest trochę męczące, Jaki termostat uzyć do mojej małej instalacji?? Morze rzucicie kilka stronek z cennikami i powiecie jak by to podłączyć albo do gniazdka z tą załą farelką czy nawet do tego smiesznego 6 stopniowego pokrętła w tej całej Farelce??
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Obawiam się, że wybrałeś złą koncepcję. Wprawdzie z twojego opisu niewiele wynika, ale będę zgadywał.

    Po pierwsze, bańki na mleko nie są wykonane z aluminium, a z ocynkowanej stali (nowe, rzadko spotykane i drogie - ze stali nierdzewnej). A jak w kilku miejscach już stwierdzono, stal ocynkowana nie nadaje się do warzenia piwa ze względu na reakcje, w jakie wchodzi powłoka cynkowa z brzeczką.

    Po drugie, farelka ma za mała moc grzejną, żeby nią cokolwiek podgrzać, a już nie wyobrażam sobie, jak zagotować 20 litrów brzeczki takim ustrojstwem.

    A po trzecie, na tym forum jest mile widziany własny wysiłek, w postaci samodzielnego poszukiwania potrzebnych informacji.

    Comment

    • Bru
      Junior
      • 07-2005
      • 14

      #3
      Ojjj Krzysiu masz niekompletne informacje, w naszej pięknej zachodniej europie ( a czasem mozna w polsce takiecoś napotkać) zaczęto uzywać aluminiowych kanek, są lżejsze i poręczniejsze. I uwierz mi moja aluminiowa kana istnieje, no moze jest troszke mniejsza od jej metalowych odpowiedników, ale za to jaka leciutka.

      Moja Farel ma moc 1000W czyli 1KW no przyznam ze troche mała

      No ale taki zestaw Aluminiowa Kana + Farel + Wężyki + chłodnica szklana = Księżycówka
      Mój dziadzius uzywał tego do produkcji swojej domowo destylowanej Vodeczki.
      Wiec jak widac to Farelka swietnie sie spisuje z aluminiową kaną ( co prawda troche sie dłuuuży ale jakos idzie)

      Co do tego samodzielnego wysiłku to ci powiem ze szukałem i szperałem, ale doszedłem do wniosku ze lepiej popytać ludzi którzy uzywają takiego osprzętu niz kupic jakies nienadające sie padło które po chwili bede mógł wyrzucić do kosza, algo zginać porażony prądem próbując podłączyć to coś do tej mojej małej Farelki

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Mam informacje dokładnie takie, jakie trzeba. Np. takie, że w Polsce aluminiowe pojemniki na mleko nie były dopuszczone do obrotu. I takie też, że jeżeli chcesz elektrycznie podgrzewać kadź zacierną, a męczy ciebie wkładanie małego termometru, to musisz zainstalować mieszadło mechaniczne, albo i tak będziesz stał przy bańce.

        usprawnienia kadzi zaciernej można znaleźć w tematach:
        Piwa nie uwarzysz w garści - jaki sprzęt jest do tego konieczny? Ciekawe rozwiązania i nowości techniczne.

        Piwa nie uwarzysz w garści - jaki sprzęt jest do tego konieczny? Ciekawe rozwiązania i nowości techniczne.

        Piwa nie uwarzysz w garści - jaki sprzęt jest do tego konieczny? Ciekawe rozwiązania i nowości techniczne.

        Piwa nie uwarzysz w garści - jaki sprzęt jest do tego konieczny? Ciekawe rozwiązania i nowości techniczne.

        Piwa nie uwarzysz w garści - jaki sprzęt jest do tego konieczny? Ciekawe rozwiązania i nowości techniczne.

        Piwa nie uwarzysz w garści - jaki sprzęt jest do tego konieczny? Ciekawe rozwiązania i nowości techniczne.

        Comment

        • Bru
          Junior
          • 07-2005
          • 14

          #5
          dzieki krzysiu jesteś kochany :*

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎