Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Termometr piwowarski

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DanielJakubowski
    Senior
    • 12-2005
    • 791

    #91
    Wlasnie jest jeden splot. Jak by były dwa to bym je oddzielił, ale jest jeden i o dziwo wyswietlacz nie wskazuje temperatury
    Pozdrawiam
    dj

    Comment

    • DanielJakubowski
      Senior
      • 12-2005
      • 791

      #92
      Spoko, widze dwie splotki, jednak. Ale skubane tak zamaskowane grrrrr :> zaraz sie za to zabieram
      Pozdrawiam
      dj

      Comment

      • TowarzyszWieslaw
        Senior
        • 10-2005
        • 157

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DanielJakubowski
        Wlasnie jest jeden splot. Jak by były dwa to bym je oddzielił, ale jest jeden i o dziwo wyswietlacz nie wskazuje temperatury
        Zawsze mi mówili że, aby płynął prąd muszą być dwa przewody i albo tak jest albo teraz są nowsze technologie

        Może być tak, że dwie żyły są zaizolowane, a potem ze sobą skręcone w jedną

        Jednak się będę upierał że to są dwie żyły.

        Comment

        • DanielJakubowski
          Senior
          • 12-2005
          • 791

          #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TowarzyszWieslaw
          Zawsze mi mówili że, aby płynął prąd muszą być dwa przewody i albo tak jest albo teraz są nowsze technologie

          Może być tak, że dwie żyły są zaizolowane, a potem ze sobą skręcone w jedną

          Jednak się będę upierał że to są dwie żyły.
          Chyba technologia jednak sie nie zmieniła Dwie żyłki były tak skitrane, że wyglądały jak jedna. Zaraz sie zabieram za wysładzanie.
          Z problemu jednak wybrnelem i zacieranie chyba sie udalo ! Termometr popsułem po wsypaniu słodów. Rozmieszałem dokładnie i tak zostawiłem na 2h. Po dwoch godzinach, gdy już termometr naprawiłem, wyświetlacz pokazał temp 62'C Zakładam więc, że temperatura początkowa wynosiła ok. 68'C. Fartem ale będzie chyba ok
          Pozdrawiam
          dj

          Comment

          • lmarco
            Member
            • 09-2005
            • 31

            #95
            Witam, wytnij uszkodzony odcinek przewodu a następnie zlutuj końcówki...

            Comment

            • mark33
              Idę po piwo do piwnicy.
              • 04-2005
              • 3283

              #96
              Termometr na DS18B20

              Tak znów to samo

              Kupiłem przejściówkę ADAPTER USB - RS232 COM chipset Prolific 2303 HX wiele osób narzekało, że nie działa na takim interfejsie. Sprawdziłem z tym typem działa więc może się przyda zainteresowanym.

              Comment

              • TowarzyszWieslaw
                Senior
                • 10-2005
                • 157

                #97
                A ja jeszcze znalazłem coś takiego


                do układu dołącza się już bez pośrednio DS1820 lub jakikolwiek inny układ na magistrali 1-wire. dostępne sterowniki "udają" port COM. producent zapewnia że to działa

                Sam nie sprawdzałem.

                Comment

                • mark33
                  Idę po piwo do piwnicy.
                  • 04-2005
                  • 3283

                  #98
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TowarzyszWieslaw Wyświetlenie odpowiedzi
                  A ja jeszcze znalazłem coś takiego


                  do układu dołącza się już bez pośrednio DS1820 lub jakikolwiek inny układ na magistrali 1-wire. dostępne sterowniki "udają" port COM. producent zapewnia że to działa

                  Sam nie sprawdzałem.
                  Ciekawe jaka cena, zresztą to mało uniwersalne jest. Wolę RS232 kupiony zresztą do całkiem innych celów , test wykonałem dla fanów DS1820

                  Comment

                  • TowarzyszWieslaw
                    Senior
                    • 10-2005
                    • 157

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ciekawe jaka cena, z
                    cena od 40 do 60 zł w zależności od wersji wykonania. Mozna również kupić wersję pod RS . ta na usb zawiera układ konwertera USB->RS.
                    Last edited by TowarzyszWieslaw; 27-02-2008, 12:53.

                    Comment

                    • mark33
                      Idę po piwo do piwnicy.
                      • 04-2005
                      • 3283

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TowarzyszWieslaw Wyświetlenie odpowiedzi
                      cena od 40 do 60 zł w zależności od wersji wykonania. Mozna również kupić wersję pod RS . ta na usb zawiera układ konwertera USB->RS.
                      To taniej zaaplikować RSa tym bardziej, że potrzebny mi do innych sprzętów.
                      Zresztą kto co woli niech do USB wpier.......
                      Last edited by mark33; 27-02-2008, 12:57. Powód: bład

                      Comment

                      • TowarzyszWieslaw
                        Senior
                        • 10-2005
                        • 157

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Zresztą kto co woli niech do USB wpier.......
                        Dokładnie tak jak mówisz
                        Tym bardziej, że mój notebook nie ma portów RS, a innego zastosowania nie planuję. Dla mnie lepsze będzie jedno urządzonko niż dwa włączane jedno w drugie.

                        Comment

                        • Kieswy
                          Member
                          • 07-2006
                          • 64

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Tak znów to samo

                          Kupiłem przejściówkę ADAPTER USB - RS232 COM chipset Prolific 2303 HX wiele osób narzekało, że nie działa na takim interfejsie. Sprawdziłem z tym typem działa więc może się przyda zainteresowanym.
                          Z tym typem działa, trzeba tylko odpowiednich sterów poszukać.
                          Oddam się za sękacz!

                          Comment

                          • mark33
                            Idę po piwo do piwnicy.
                            • 04-2005
                            • 3283

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kieswy Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ja dostałem płytkę ze starami i śmiga jak na razie ze wszystkim

                            Comment

                            • alnus
                              Senior
                              • 07-2007
                              • 459

                              A może coś takiego?

                              To akurat jeden z dostępnych. Nieco droższe mają wbudowaną pamięć min/max i ustawiany alarm.
                              Last edited by alnus; 27-02-2008, 21:23.

                              Comment

                              • mark33
                                Idę po piwo do piwnicy.
                                • 04-2005
                                • 3283

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika alnus Wyświetlenie odpowiedzi
                                A może coś takiego?

                                To akurat jeden z dostępnych. Nieco droższe mają wbudowaną pamięć min/max i ustawiany alarm.
                                Ciekawy produkt w niezłej cenie, mój ma alarm sterowanie grzaniem-chłodzeniem oraz wyrównanie stanu do wskazania (np zatrzymanie mieszadła) i jest na pilota

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎