Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kapturki na butelki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arsen99
    Senior
    • 10-2006
    • 101

    Kapturki na butelki

    Witam
    Przeglądałem sobie ostatnio asortyment BA i znalazłem kapturki na butelki, 10 sztuk po 2,5 zl. Teoretycznie wdaje się nie drogo bo 25gr za sztukę, ale jak ktoś ma dużo butelek to suma ta może nieźle urosnąć.
    Po wypiciu piwa zawsze myje butelkę szczotka i odstawiam, gdybym miał takie kapturki, mógłbym taką butelkę zaraz przed kolejnym użyciem tylko zdezynfekować pirosiarczynem i napełnić piwem, bez dodatkowego mycia.
    Czy ktoś ma pomysł z czego można zrobić takie kapturki żeby wyszło jeszcze taniej? Myślałem nad rurką termokurczliwą, ale nie za bardzo wiem jak zaspawać jeden koniec. Poza tym mam pustkę w głowie
    Pozdrawiam
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    Niektórzy używają foli aluminiowej.

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • olorider
      Senior
      • 01-2006
      • 123

      #3
      Można, po umyciu i wysuszeniu, butelki odstawiać do góry dnem np. w pudełu wyścielonym ściereczką i nie trzeba używać kapturków.

      Comment

      • arsen99
        Senior
        • 10-2006
        • 101

        #4
        Folia nie jest zła, aczkolwiek jednorazowa, wiadomo pogniecie się będzie sie plątać to tu to tam. Odwrócone butelki to niezły pomysł, jednak mam trochę ograniczone miejsce i po prostu upychał bym je jak mógł najgęściej, ale pomysł mi się podoba. spróbuje pogłówkować nad zatopieniem tej trmokurczki.
        Pozdrawiam

        Comment

        • JAckson
          Senior
          • 05-2004
          • 6122

          #5
          Folia nie jest jednorazowa. ~75% udaje mi się wykorzystać wielokrotnie.
          MM961
          4:-)

          Comment

          • fellix-f1
            Senior
            • 12-2005
            • 157

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arsen99
            Witam
            Przeglądałem sobie ostatnio asortyment BA i znalazłem kapturki na butelki, 10 sztuk po 2,5 zl. Teoretycznie wdaje się nie drogo bo 25gr za sztukę, ale jak ktoś ma dużo butelek to suma ta może nieźle urosnąć.
            Po wypiciu piwa zawsze myje butelkę szczotka i odstawiam, gdybym miał takie kapturki, mógłbym taką butelkę zaraz przed kolejnym użyciem tylko zdezynfekować pirosiarczynem i napełnić piwem, bez dodatkowego mycia.
            Czy ktoś ma pomysł z czego można zrobić takie kapturki żeby wyszło jeszcze taniej? Myślałem nad rurką termokurczliwą, ale nie za bardzo wiem jak zaspawać jeden koniec. Poza tym mam pustkę w głowie
            Pozdrawiam
            Można użyć np. kapsli z poprzednich warek, po uprzednim wygotowaniu.

            Comment

            • coder
              Senior
              • 10-2006
              • 1347

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arsen99
              Witam
              Po wypiciu piwa zawsze myje butelkę szczotka i odstawiam, gdybym miał takie kapturki, mógłbym taką butelkę zaraz przed kolejnym użyciem tylko zdezynfekować pirosiarczynem i napełnić piwem, bez dodatkowego mycia.
              Czy ktoś ma pomysł z czego można zrobić takie kapturki żeby wyszło jeszcze taniej?
              Ja używam folii śniadaniowej - szczelniej okleja szyjkę niż aluminiowa.
              Ale zastanawiam się nad jednym krokiem dalej - gdyby tak dezynfekować butelkę (ja wygrzewam w piekarniku), zatkać i potem napełniać już bez żadnych czynności dezynfekcyjnych, powiedzmy po 2 tygodniach - przeszło by?

              Comment

              • mark33
                Idę po piwo do piwnicy.
                • 04-2005
                • 3283

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder
                Ja używam folii śniadaniowej - szczelniej okleja szyjkę niż aluminiowa.
                Ale zastanawiam się nad jednym krokiem dalej - gdyby tak dezynfekować butelkę (ja wygrzewam w piekarniku), zatkać i potem napełniać już bez żadnych czynności dezynfekcyjnych, powiedzmy po 2 tygodniach - przeszło by?
                Piwo Ci odpowie , sprawdź na 2-3 butelkach, wszystko zależy jak umyjesz i wygrzejesz.
                Ogólnie rzecz biorąc dezynfekcji nie robi sie na zapas, "życie" dotrze wszędzie to tylko kwestia czasu.

                Comment

                • rimi
                  Gość
                  • 11-2005
                  • 6

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olorider
                  Można, po umyciu i wysuszeniu, butelki odstawiać do góry dnem np. w pudełu wyścielonym ściereczką i nie trzeba używać kapturków.
                  No ale jeśli się ma faktycznie dużo butelek to trzeba je układać w skrzynkach a skrzynki jedna na drugiej .......kartony w większym słupku są niestabilne .
                  Pozdrawiam

                  Comment

                  • DanielJakubowski
                    Senior
                    • 12-2005
                    • 791

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rimi
                    No ale jeśli się ma faktycznie dużo butelek to trzeba je układać w skrzynkach a skrzynki jedna na drugiej .......kartony w większym słupku są niestabilne .
                    Pozdrawiam
                    Dlatego też, z powodzeniem używam tych zakrywek z browamatora. Na zabawy z czym innym nie miałbym po prostu czasu. Zakrywki te są bardzo wygodne.
                    Pozdrawiam
                    dj

                    Comment

                    • arsen99
                      Senior
                      • 10-2006
                      • 101

                      #11
                      Wpadłem na taki oto trochę tańszy pomysł. Można na allegro kupić 100 balonów za 10 zł. Z każdego można uciąć szyjkę i ją związać na końcu, po czym nałożyć na butelkę, powinno zdać egzamin, a i kolorowo trochę będzie.
                      Pozdrawiam

                      Comment

                      • Shlangbaum
                        Senior
                        • 03-2005
                        • 5828

                        #12
                        Spróbój/spróbuj* od razu prezerwatyw



                        *(przepraszam ale mam zaćmę - nieortograficzne skreślić)
                        Last edited by Shlangbaum; 20-11-2006, 22:37.

                        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                        Comment

                        • arsen99
                          Senior
                          • 10-2006
                          • 101

                          #13
                          eee no droższe są

                          Comment

                          • Shlangbaum
                            Senior
                            • 03-2005
                            • 5828

                            #14
                            Ale sterylniejsze

                            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                            Comment

                            • Sherman
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 305

                              #15
                              A nie taniej by było wyciąć kwadraty ok 6x6 cm z woreczków plastikowych i za pomocą gumki receptutki założyć na butelkę. Trochę z tym zabawy ale się sprawdza i wielorazowego użytku.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎