Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Warzenie w piwnicy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron
    A jak wsyterylizujesz ta pompe? i czy nie bedzie ona przypadkiem zbuerala brudu wewnarz?
    Wiele osób zadaje mi rózne pytania na temat mojego projektu. Dajcie mi czas i pozwólcie skończyć. I tak zobaczycie gotowy browarek za jakieś dwa miesiące.

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • rimi
      Gość
      • 11-2005
      • 6

      #17
      To fajna pompa ale nie wiem czy wiesz , że :
      1. Ona aby działać musi ,,zalana i odpowietrzona ,, .
      To wymaga ręcznego napełnienia płynem ( brzeczką ) komory w której jest wirnik .
      Nie za bardzo widzę jej zastosowanie do tego projektu .
      2. Po zakończonej pracy w komorze pozostanie sporo cieczy ( brzeczki ) --ta pompa nie wyrzuci z ,,siebie ,, wszystkiego . CZyli za każdym razem pozostanie zmarnowany z litr piwa .


      Pozdrawiam
      Rimi

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rimi
        To fajna pompa ale nie wiem czy wiesz , że :
        1. Ona aby działać musi ,,zalana i odpowietrzona ,, .
        To wymaga ręcznego napełnienia płynem ( brzeczką ) komory w której jest wirnik .
        Nie za bardzo widzę jej zastosowanie do tego projektu .
        2. Po zakończonej pracy w komorze pozostanie sporo cieczy ( brzeczki ) --ta pompa nie wyrzuci z ,,siebie ,, wszystkiego . CZyli za każdym razem pozostanie zmarnowany z litr piwa .


        Pozdrawiam
        Rimi
        Mam na to pomysł, zbiorniczek wyrównawczy do pewnych czynności a w innych przypadkach pomoże po prostu grawitacja. Jak będzie wszystko gotowe, to wam pokażę. Ja widzę zastosowanie Poza tym na 45 litrów, jak niecały litr się zmarnuje to nie ma problemu dla mnie
        Last edited by Shlangbaum; 19-01-2007, 22:50.

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • rimi
          Gość
          • 11-2005
          • 6

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
          Mam na to pomysł, zbiorniczek wyrównawczy do pewnych czynności a w innych przypadkach pomoże po prostu grawitacja. Jak będzie wszystko gotowe, to wam pokażę. Ja widzę zastosowanie Poza tym na 45 litrów, jak niecały litr się zmarnuje to nie ma problemu dla mnie
          Zrób jak uważasz , ja mimo wszystko polecam pompę od pralki automatycznej .
          W moim w RIMS-ie pracuje taka pompka prawie rok . Ma za soba jakies 35 warek po 45 litrów + za każdym razem przepłukuje nią wszystkie 3 kegi .
          Pompka kosztowała tylko 35 zł brutto i mocno bym sie teraz zastanawiał czy jest sens montować coś bardziej wyrafinowanego .......ważna jest niezawodnośc i prostota .
          Pozdrawiam
          Rimi

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎