Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Projekt i budowanie RIMS'a

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piotrg
    Member
    • 05-2006
    • 59

    #46
    RE: Pytanie o schemat i procesy

    pytanie1. literatura o samym piwowarstwie: "Browarnictwo - Przemysł Fermentacyjny" - inne zobacz: http://www.piwowar.com.pl/Literatura.htm
    na temat RIMS/HERMS w internecie jest sporo fajnych opisów domowych instalacji, np



    pytanie 2. Niestety nie wiem, ja nie filtruje wody. Ale jak mieszkałem w Łodzi i kranówa była ohydna to gotowałem wodę. Potem jak mieszkałem na jurze krakowskiej to w kranie płyneła prawie mineralka. Teraz mieszkam w Legnicy i woda w kranie nadaje się bezpośrednio do picia więc używam do piwa bezpośrednio.

    pytanie 3. Twardość wody , przynajmniej teoretycznie, nie ma znaczącego wpływu na smak piwa. Ma jednak znaczny wpływ na procesy enzymatyczne, np. jak w wodzie jest dużo sodu (Na) silnie spowalnia działanie amylaz, ponieważ alkalizuje zacier. Spor na ten temat jest napisane w książce którą wymieniłem na początku.

    pytanie 4. To nie jest proste, dlatego że niektóre rury mają przepływ dwukierunkowy zależnie od fazy procesu. np. kocioł chmielenia - jest jedna rura którą przed chmieleniem wpompowujemy brzeczkę a po chmieleniu wypompowujemy. Natomiast można napisać sekwencję kroków opisującą kolejność otwierania i zamykania zaworów i uruchamiania pompy.

    Pytanie 5. Miedź czy stal nierdzewna to już kwestia dostępności. Sam RIMSA jeszcze nie zbudowałem, a np. chłodnicę mam z miedzi. Stal nierdzewna jest bardziej elegancka, ale zdecydowanie trudniejsza w budowie domowych instalacji, dlatego w większości ludzie stosują miedź.

    Pytanie 6. Otwarte. Zamknięcie nic by nam nie dało a jedynie zwiększyło koszty.

    Pytanie 7. Można. Jednak ten zbiornik jest w zasadzie wymiennikiem ciepła więc i jeśli by ogrzewać to kolejnym wymiennikiem ciepła to mamy zupełnie niepotrzebne dublowanie się wymienników. Jakkolwiek jeśli masz w domu własną instalację i w okolicy pieca i tak wodę już ogrzaną i możesz się w to włączyć to ma sens – wyeliminujesz jeden palnik, niestety i tak zostanie kocioł do chmielenia który trzeba ograć do 100C – tu bez palnika kiepsko .

    Pytanie 8. W domowych systemach są stosowane zwykle pompy od pralki, bo tanie i wytrzymują prace z wrzątkiem oraz zasyfioną wodą. Taka pompa ma „luźno” biegający wiatraczek więc wystarcza przymkniecie któregoś zaworu po drodze.
    Spotkałem też używanie pompy perystaltycznej – tego się powszechnie używa w szpitalach do przetłaczania krwi, ponoć można używane za rozsądne pieniądze czasem kupić – takie pompy mają płynną regulację szybkości pompowania.

    Pytanie 9. Można, ale w domu mało kto ma takie możliwości. Woda z kranu w domowych warunkach jest wystarczająco wygodna, a jak dogadasz się ze swoją panią to odzyskana ciepła woda może być używana do prania ręcznego.

    Pytanie 10. w kotle środkowym (zacieranie+filtracja) to zostało pięknie opisane przez Andrzeja Sadownika : http://www.browamator.pl/szczegoly.p..._id=6336320080

    kocioł pierwszy jest wymiennikiem i tam nic nie zachodzi, to jest tylko źródło ciepła, a podczas wysładzania także ciepłej wody.

    Ostatni kocioł do chmielenia to zwykłe gotowanie. Zwykle ok. godziny z chmielem goryczkowym + przyprawy korzenne o ile występują a na ostatnie 5 min gotowania dodajemy chmiel aromatyczny i inne zioła aromatyczne.

    Pozdrawiam,
    Piotr
    FemtoBrowar
    http://www.femtobrowar.pglab.xon.pl/

    Comment

    • Maggyk
      Szara Adminiscjencja
      • 05-2004
      • 5615

      #47
      Może komuś się przyda - Brewzilla - część linków jest już niestety nieaktualna.
      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
      Piwo domowe -
      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

      Reklama w BROWARZE
      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

      Comment

      • zabq
        Junior
        • 04-2003
        • 3

        #48
        Wielkie dzięki

        Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. O rozpoczęciu prac na pewno poinformuję i zdam relację wielkie dzięki.
        Pozdrawiam

        Comment

        • Kapselek
          Junior
          • 03-2003
          • 24

          #49
          RIMS w praktyce

          Witam
          Jak postepy w budowie RIMS-a ? Prace zaczełeś już dawno.
          Czy rzeczywiscie zastanawiasz sie nad automatyzają procesu ? Bo ta automatyzacja na pewno podraża budowę. Jakie masz spostrzeżenia z eksploatacji swojej maszyny.
          Pozdrawiam

          Comment

          • Makaron
            Senior
            • 08-2003
            • 2107

            #50
            A jaka byłaby różnica kosztów pomiędzy gazem a elektryką? Czy naprawde elektrycznie grzanie jest na tyle dużo droższe aby tworzyć automatyke do gazu?
            Last edited by Makaron; 25-02-2009, 18:47.
            "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

            Comment

            • piotrg
              Member
              • 05-2006
              • 59

              #51
              Koszty gaz a prąd

              jak założymy że KWh prądu kosztuje 0,33zł
              1m3 gazu ziemnego 1,75zł to daje 0,19zł/KWh – policzone wg zależności
              (koszt KWh = {koszt zł/m3}/{9,17 KWH/m3})

              przy założeniu że na gazie tracimy o 10% więcej energii (np. na ogrzewanie powietrza zamiast wody) mamy 60% większy koszt prądu.

              Oczywiście ceny się zmieniają zwłaszcza ostatnio, czy warto to naprawdę zależy od skali i dostępności części.
              FemtoBrowar
              http://www.femtobrowar.pglab.xon.pl/

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                #52
                Ponawiam pytanie dt. efektów prac, bo od 2007 sporo się mogło zmienić. Chętnie poczytamy.

                Comment

                • szoszon
                  Member
                  • 01-2011
                  • 44

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szefi Wyświetlenie odpowiedzi
                  taka instalacja to chyba jest w Bierhalle w Wawie; nie mniej mam kilka pytań:
                  • jak podgrzewać brzeczkę podczas zacierania ? i regulować przerwy ?
                  • skąd brać podgrzaną wodę do wysładzania ? (podgrzewacz przepływowy ?)
                  • jaka pompa by musiała być aby przepompować słód z brzeczką czy sam ten element nie zabiłby pomysłu ?
                  Nie lepiej zastosować patent z kociołka Braumeister przykładowo młóto w pojemniku a pompować tylko do ogrzania brzeczkę.Która cały czas przepływa przez pojemnik z młótem w takim układzie nie trzeba kupować drogiej pompy wystarczy z pralki.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎