Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ClO2 - dwutlenek chloru do dezynfekcji

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jkocurek
    Senior
    • 12-2006
    • 1030

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika flood Wyświetlenie odpowiedzi

    Do 100ml dodałem 2,4L wody, i potem 7,5g kwasku.

    tak mi wyszło z opisu który gdzies znalazłem; do 25 L rr - dodac 50-100g aktywatora ( wziąłem średnią).


    I cały czas nie wiem czy dobrze.

    Z tego mexeo - nie wiem co wnioskować..
    Mało. Na 1 litr roztworu aktywnego należy dodać 10g kwasku cytrynowego. Ten aktywator, o którym mowa na opakowaniu to znacznie silniejszy kwas fosforowy. Nie ma jednak problemu, dodaj brakujące 17,5g.
    Last edited by jkocurek; 11-10-2009, 16:32.
    Pozdrawiam,
    Jacek
    Świentechlywiki

    Comment

    • Terry
      Senior
      • 01-2008
      • 148

      #47
      Clo2 dezynfekuje poprzez opary czy poprzez kontakt płynu z powierzchnią (czy przez jedno i drugie)? Skoro ditlenek chloru jest gazem to wydaje się, że opary z pewnością mają takie działanie?
      Zastanawiam się nad tym, bo może nie trzeba machać jak głupi (jak ja ) zamkniętym pojemnikiem tylko wystarczy wlać np 2L rozcieńczonego roztworu, zamknąć, wstrząsnąć zostawić na 10minut, wstrząsnąć, wylać i gotowe?
      Podobnie z butelkami... dotychczas robię tak, że przepłukuję butelki: 1,5l roztworu zalewam trzy butelki, a następnie przelewam do kolejnych. Po ok 30 butelkach zmiana płynu. A może wystarczy rozpylić (np 2-3 psiknięcia) płyn wewnątrz butelki i odstawić do ścieknięcia?

      Kolejna kwestia to temperatura wody którą rozcieńczam roztwór... czy ma znaczenie dla skuteczności dezynfekcji?

      Comment

      • rymcymcym
        Junior
        • 03-2004
        • 1

        #48
        Dotarlem do informacji, ze ClO2 dezynfekuje też przez opary - pod warunkiem że ma się znajduje w układzie zamknietym.

        Comment

        • M4ndarkus
          Junior
          • 10-2009
          • 4

          #49
          Dziwię się Wam że wszystko dezynfekujecie jakimiś dziwnymi środkami chemicznymi. Ja do dezynfekcji używam tylko gorącej kranówki! Z kranu leci ona w temp. 70st. C. i jest w niej sporo chloru, to mi wystarcza i jeszcze żadna warka się nie popsuła, a zrobiłem już 6. Ewentualnie jak jest jakiś trudniejszy do zmycia brud to kwacek cytrynowy, szmatka i jazda Nie muszę się zastanawiać czy bedę miał jakieś obce posmaki.

          Comment

          • damiano70
            Senior
            • 05-2005
            • 306

            #50
            Porady doświadczonego piwowara- bezcenne
            Tato nie pij - zostaw dla syna

            Comment

            • zgoda
              Senior
              • 05-2005
              • 3516

              #51
              Nabujali ci, że tam jest chlor.
              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rymcymcym Wyświetlenie odpowiedzi
                Dotarlem do informacji, ze ClO2 dezynfekuje też przez opary - pod warunkiem że ma się znajduje w układzie zamknietym.
                Co jest "oparem"? Czemu układ musi być zamknięty?
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • jkocurek
                  Senior
                  • 12-2006
                  • 1030

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                  Co jest "oparem"? Czemu układ musi być zamknięty?
                  Pewno chodzi o to, żeby nie wylatywały opary poza pojemnik. Ostatnio jak dezynfekowałem elenmajerkę do mycia gęstwy drożdżowej to górną jej część dezynfekowałem przez odwrócenie wypełnionej w 1/2 r-rem roboczym zlewki i włożenie do miski. Zrobiło się zamknięcia wodne i wewnątrz zlewki było sporo powietrza. Po kilku minutach pojawiła się tam mgła, za pewne zawierająca ClO2, który zdesorbował z r-ru.
                  Pozdrawiam,
                  Jacek
                  Świentechlywiki

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎